Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ринок похідних цінних паперів в Україні: проблеми становлення в контексті збільшення податкових надходжень до бюджету

Ринок похідних цінних паперів в Україні: проблеми становлення в контексті збільшення податкових надходжень до бюджету

Назва:
Ринок похідних цінних паперів в Україні: проблеми становлення в контексті збільшення податкових надходжень до бюджету
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,26 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Ринок похідних цінних паперів в Україні: проблеми становлення в контексті збільшення податкових надходжень до бюджету


Основним показником соціально-економічного розвитку будь-якої країни є життєвий рівень населення або обсяг ВВП на душу населення, для створення якого потрібна наяв-ність ресурсів, а саме: землі, праці та капіталу, обсяги яких є обмеженими. Тому в умовах глобалізації світових ринків цих ресурсів відбувається конкуренція між країнами за їх залучення для реалізації власних програм розвитку. Якщо землю та працю через існування кордонів між країнами, національних, мовних та історичних особливостей можна віднес-ти до менш рухливих ресурсів, то для ринку капіталу не існує обмежень за такими ознака-ми. Саме тому основна конкурентна боротьба між державами відбувається за залучення інвестицій у власну економіку.
У даній статті обмежимо коло наших інтересів лише фінансовими інвестиціями, тобто вкладанням капіталу у придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів, інших фінансових інструментів. Необхідно зазначити, що фінансові інвестиції, в свою чергу, поділяються на прямі та портфельні. Портфельні інвестиції – вкладання капіталу в цінні папери, які не дають інвестору права реального контролю за об’єктом інвесту-вання. Вони набули поширення у міжнародному бізнесі з початку 90-х років. Крім того, портфельні інвестиції поділяються на інвестиції в акціонерні папери, боргові цінні папери, облігації, прості векселі, боргові розписки, інструменти грошового ринку (казначейські векселі, депозитні сертифікати тощо), фінансові деривативи (опціони, ф’ючерси, варанти, свопи). Розглянемо детально структуру фінансових інвестицій з метою визначення місця похідних цінних паперів у існуючій ієрархії портфельних інвестицій.
Українські цінні папери згідно з Концепцією функціонування та розвитку фондового ринку України, схваленою Верховною Радою України 22 вересня 1995 року, поділяються на три групи: боргові, пайові та похідні. Якщо регулювання ринку боргових та пайових цінних паперів знайшли своє відображення у прийнятті відповідних законів та законодав-чих актів, то похідні – дещо нове, не розповсюджене явище на вітчизняному фондовому ринку, яке потребує чіткого правового та економічного визначення, з погляду ефективно-сті застосування даного інструменту фондового ринку. Тому більш детально розглянемо цей сегмент фондового ринку України.
Сьогодні до законів, що регулюють відносини на ринку похідних цінних паперів і забезпечують захист прав та інтересів учасників цього ринку, відносяться Закони України: “Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні”, “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” та прийнятих відповідно до них актів законодавства України. Крім того, розроблено та подано на розгляд до Верховної Ради України проект Закону “Про похідні цінні папери”, який визначає основні умови та порядок випуску похідних цінних паперів, а також встановлює основні засади здійснення посередницької діяльності в організації обігу цих видів паперів на території України.
Для більшої частини фінансових інвестицій притаманний непродуктивний характер вкладення капіталу (не у сферу виробництва). Це стосується насамперед інвестицій у дер-жавні облігації (ОВДП), які випускаються для покриття бюджетних дефіцитів, а також вкладень у банківські депозити. Щодо похідних цінних паперів, то базовим активом у даному випадку, крім цінних паперів, фондових індексів, банківських депозитів, валюти, можуть виступати товари, а точніше їх ціна. Таким чином, за допомогою похідних цінних паперів можна узгоджувати плани підприємців на майбутнє та страхувати цінові ризики в умовах невизначеності економічної кон’юнктури. Тобто угоди щодо майбутньої постав-ки предмета контракту (похідні цінні папери – ф’ючерси, форварди, опціони) дозволяють застрахуватися від зміни цін фінансових активів, валютних курсів, процентних ставок та власне цін на товари.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Ринок похідних цінних паперів в Україні: проблеми становлення в контексті збільшення податкових надходжень до бюджету

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок