Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль інвестицій у відтворенні основних фондів (на прикладі Черкаської області)

Роль інвестицій у відтворенні основних фондів (на прикладі Черкаської області)

Назва:
Роль інвестицій у відтворенні основних фондів (на прикладі Черкаської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,72 KB
Завантажень:
444
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
УДК 330.322
А.А. Муренко, доц., канд. екон. наук, О.В. Коваленко, викл.
Черкаський державний технологічний університет
Роль інвестицій у відтворенні основних фондів (на прикладі Черкаської області)
У статті розглянуто проблеми підвищення рівня інвестиційного забезпечення Черкаської області, як джерела відтворення основних засобів. Проаналізовано вплив обсягів інвестування на величину валового регіонального продукту, запропоновано заходи з підвищення активізації інвестиційної діяльності в регіоні інвестиції, інвестиційне забезпечення, інвестиційні ресурси, реальні інвестиції
Постановка проблеми. Економічний розвиток промисловості будь-якого регіону України, зокрема і Черкаської області, значною мірою залежить від матеріально-технічного забезпечення та стану основних засобів. Реалії сьогодення свідчать про те, що 50% основних фондів мають період функціонування 20 і більше років, що негативно відображається на ефективності виробництва підприємств.
Слід зазначити, що однією з причин старіння основних засобів є нестача фінансових ресурсів для їх відтворення.
Надзвичайної актуальності для вирішення цієї проблеми і поліпшення економічного розвитку регіону набуває приваблення інвестиційних ресурсів. Інвестиції в основний капітал сприяють забезпеченню розширеного відтворення основних засобів, що, у свою чергу, впливатиме на кінцеві результати діяльності підприємств регіону.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідженням даного питання займались багато вчених економістів, зокрема, П.С. Каблук, В.М. Яценко, Т.В. Майорова, С.Ф. Покропивний, В.Онищенко, І.М. Крупка, А.П. Дука, які визначили роль і значення інвестицій у забезпеченні ефективного розвитку економіки України, хоча подальшого дослідження потребують проблеми активізації інвестиційної діяльності в регіонах.
Мета дослідження. Дослідити та проаналізувати динаміку основних засобів, ступінь їх зносу, джерела фінансування. Визначити структуру інвестицій в основний капітал та їхню роль у стабілізації розвитку економіки Черкаської області.
Основні результати дослідження. Інноваційно-орієнтований й ефективний розвиток підприємств є передумовою економічного росту будь-якої сучасної країни. Ця обставина вимагає інвестиційного забезпечення й державного стимулювання своєчасного відновлення зношених і застарілих основних засобів на підприємствах. Обсяги й доступність традиційних джерел фінансування відтворювальних процесів, таких як власні засоби, бюджетне фінансування, банківські кредити, не задовольняють інвестиційні потреби промислових підприємств у здійсненні широкомасштабного відновлення основного капіталу. Тому важливим завданням стає вдосконалення використання як традиційних так і нетрадиційних джерел і форм фінансування відтворювальних процесів у економіці, зокрема промисловості.
Аналіз залучення інвестицій в економіку області свідчить, що протягом 2005 року загальна сума прямих іноземних інвестицій в область становила 19,7 млн.дол.США. Зокрема грошових внесків - 10,0 млн.дол. (з них купівля акцій - 4,6 млн.дол.); майна- на суму 7,9 млн.дол.; реінвестовано доходів - 1,7 млн.дол.
Станом на 01.01. 2006 загальний обсяг сукупного капіталу нерезидентів в області у вигляді прямих іноземних інвестицій становить - 106,7 млн. дол. СІЛА .На одного жителя області припадає 78 дол. США.
У рейтингу регіонів України по залученню іноземного капіталу Черкаська область займає 16 місце.
Інвестиції вкладено у такі галузі (млн. дол. США): харчова промисловість - 41,8 або 39% прямих інвестицій області (приріст за рік склав 4,9 млн.дол.США); операції з нерухомістю та послуги юридичним особам - 16,2 або 15% ( приріст 0,9 млн.дол.США); сільське господарство - 15,0 ( 14%, приріст 1,6 млн.дол.США); целюлозію-паперова та видавнича справа - 7,1 ( 7%, зменшення 0.7 млн. дол. США); оптова і роздрібна торгівля - 7,4 ( 7%, приріст 2,8 млн.); інші - 19,2.
Позитивною тенденцією останніх років є залучення іноземних інвестицій переважно до харчової промисловості та сільського господарства - пріоритетних та традиційних галузей економіки області.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль інвестицій у відтворенні основних фондів (на прикладі Черкаської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок