Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна інформатика. Бюджетний облік

Економічна інформатика. Бюджетний облік

Назва:
Економічна інформатика. Бюджетний облік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
352
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Економічна інформатика. Бюджетний облік
Важливе значення має і чітко налагоджена система обліку доходів і витрат бюджету, оскільки всі без винятку юридичні і фізичні особи є платниками податків, тобто забезпечують наповнення доходів як державного, так і місцевих бюджетів.
Державний бюджет України і місцеві бюджети концентрують показники утворення і використання грошових коштів держави.
Важливе державне значення має процес виконання Державного і місцевих бюджетів, який не може бути забезпечений без чіткої організації бюджетного обліку.
Основне завдання бюджетного обліку - забезпечення своєчасного і повного надходження доходів до бюджету, своєчасного фінансування заходів, передбачених витратною частиною бюджету, забезпечення цільового використання коштів бюджету в галузях господарства і, особливо, ефективного використання їх за призначенням.
Значення бюджетного обліку зростає в період, коли в економіці і державі відбуваються процеси ринкових перетворень. Головним завданням бюджетного обліку в цей період є забезпечення чіткої організації бухгалтерського обліку у використанні бюджетних коштів, державної дисципліни у всіх органах управління, які виконують бюджет, жорсткого режиму економії при фінансуванні витрат бюджету та їх використанні.
Отже, бюджетний облік відображає виконання бюджету через облік доходів, витрат, грошових коштів бюджету на рахунках, фінансування заходів, передбачених і затверджених в бюджеті, фондів, резервів і рахунків, що створюються в процесі виконання бюджету, касового виконання бюджету і виконання кошторисів витрат бюджетних установ. Тому бюджетний облік дає повну картину виконання бюджетів всіх рівнів.
Бюджетний облік як один з видів бухгалтерського обліку є науково обґрунтованою системою нагляду, відображення, класифікації та узагальнення і контролю за кількісними та якісними показниками виконання бюджету.
Зміст бюджетного обліку найбільш повно виявляється в його функціях: наглядових, відображення, узагальнення, контролю виконання бюджетів усіх рівнів і забезпечення збереження коштів бюджету, - які взаємопов'язані і доповнюють одна одну.
Функція нагляду виконується у процесі створення і використання грошових коштів держави - бюджету як за доходами, так і витратами.
Функція відображення ґрунтується на тому, що всі операції, які виконуються за рахунок бюджетних коштів, згідно з кошторисами витрат або по прибутковій частині за видами доходів відображаються у відповідних первинних бухгалтерських документах, рахунках або інших бухгалтерських документах.
Функція узагальнення здійснюється при проведенні всіх операцій за розрахунками, результатом яких є баланс доходів і витрат як бухгалтерський звіт.
Приведені функції забезпечують і кількісний, і якісний облік виконання бюджетів усіх рівнів, змін, внесеного в нього в процесі виконання, який надає можливість виявити відхилення від затверджених у бюджеті асигнувань і внести відповідні зміни до бюджету або кошторису витрат; тобто через виконання згаданих функцій органи влади забезпечують управління бюджетами всіх рівнів відповідно до своїх повноважень.
Функція контролю виявляє себе при проведенні бюджетного обліку надходжень доходів за їх видами і обліком виконання витратної частини бюджету по відповідних галузях, установах і організаціях, які фінансуються з бюджету, тобто використання бюджету за призначенням, цільовим використанням коштів згідно зі щоквартальним розкладом за розділами, параграфами і статтями.
За допомогою бюджетного обліку виявляються всі порушення бюджетного законодавства, невиконання вимог відносно режиму економії бюджетних коштів.
Бюджетний облік враховує всі кошти бюджету за всіма рахунками в установах або ж передані тому чи іншому органу влади, управління або юридичній особі, яка того вимагає. Він необхідний для забезпечення зберігання бюджетних коштів шляхом відображення всіх операцій, що виконуються через бюджет, в бухгалтерських документах, складання бухгалтерського балансу і звіту про виконання бюджету. Бухгалтерський облік виконання бюджету надає можливість ставити перешкоди крадіжкам, розтраті та іншим порушенням у виконанні бюджетів всіх рівнів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Економічна інформатика. Бюджетний облік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок