Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями

Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями

Назва:
Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,57 KB
Завантажень:
426
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота
на тему:
Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями.


План.


1. Суть і характеристика ТМЦ.
Відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку (IAS), що узгоджується з українською системою бухгалтерського обліку, товарно-матеріальними цінностями вважаються активи, що:
* зберігаються для перепродажу при нормальному ході діяльності;
* знаходяться в процесі виробництва для подальшого продажу; чи
* існують у формі матеріалів або запасів, що будуть спожиті в процесі виробництва чи надання послуг.
Відповідно до вищенаведеного визначення, товарно-матеріальні цінності підрозділяються на три категорії: сировина, незавершене виробництво і готова продукція.
Сировина - це неопрацьовані предмети, що будуть використані в процесі виробництва, до незавершеного виробництва відносяться товари, виробництво яких довершене частково, а готова продукція - це закінчені товари, готові до продажу.
Відбивані в обліку товарно-матеріальні цінності, вартість яких не перевищує визначеної величини (установлюваної Міністерством Фінансів), і термін корисної служби яких не перевищує одного року, визначаються як "малоцінні і предмети, що швидко зношуються ".
Якщо вартість майна значна, а передбачуваний термін служби перевищує один рік, таке майно варто класифікувати як основні засоби. Прикладом такого майна є використовувані при литті прес-форми, а також запасні частини до устаткування.
Товарно-матеріальні цінності враховуються за чистою ціною можливої реалізації, коли передбачається, що собівартість таких предметів відшкодувати не удасться. Може виявитися, що відшкодувати собівартість товарно-матеріальних цінностей буде неможливо в тому випадку, якщо такі товарно-матеріальні цінності були зіпсовані, або вони цілком (чи частково) застаріли, чи якщо ціни на них упали. Крім того, може виявитися, що відшкодувати собівартість товарно-матеріальних цінностей буде неможливо, у тому випадку, якщо збільшуються передбачувані витрати на завершення, чи передбачувані витрати з продажу. Практика списання товарно-матеріальних цінностей до чистої ціни можливої реалізації погодиться з теорією, відповідно до якої активи не слід враховувати по вартості понад тієї, котру, як очікується, можна виручити від їхнього продажу чи використання.
Списання товарно-матеріальних цінностей до чистої ціни можливої реалізації, як правило, здійснюється на індивідуальній основі. У той же час, у деяких випадках може виявитися доцільним згрупувати аналогічні чи взаємозалежні види запасів.
Витрати виробництва - це витрати, понесені в зв'язку з придбанням товарно-матеріальних цінностей (ТМЦ) для перепродажу, чи з їхнім виробництвом. Витрати промислового підприємства, зв'язані з виробництвом, - це такі витрати, що зв'язані з продукцією і включаються в оцінку незавершеного виробництва і готової продукції; потім вони включаються в собівартість реалізованої продукції при розрахунку результату від реалізації.
Витрати звітного періоду - це такі витрати, що не включаються в оцінку товарно-матеріальних цінностей і, отже, розглядаються як витрати того періоду, протягом якого вони були зроблені. Таким чином, періодичні витрати не включаються в запаси.
Незавершене виробництво і готова продукція містять у собі усі виробничі витрати. Витрати виробництва включають три компоненти витрат: прямі матеріальні витрати, прямі трудові витрати і накладні виробничі витрати.
Прямі матеріальні витрати мають три характеристики: (1) вони включаються в собівартість готової продукції, (2) вони використовуються винятково для виробництва продукції, (3) між ними і продукцією існує чітка і зв'язок, що легко просліджується. Деякі матеріали можуть утворювати частина готової продукції, але встановлення зв'язку між такими матеріалами і продукцією може надзвичайно дорогою і трудомісткою справою. З цієї причини такі матеріали враховуються як непрямі матеріальні витрати, і включаються до складу накладних виробничих витрат.
Прямі трудові витрати включають витрати праці всіх працівників, що безпосередньо беруть участь у процесі переробки матеріалів у готову продукцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Контроль і ревізія операцій з товарно-матеріальними цінностями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок