Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності.

Фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності.

Назва:
Фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,74 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності.
Фінанси зовнішньоекономічних зв’язків становлять невід’ємну частину фінансів держави. Особливістю фінансів зовнішньоекономічних зв’язків є те, що вони охоплюють відносини, які складаються з приводу утворення та використання грошових фондів, що формуються в зв’язку із здійсненням зовнішньоекономічної діяльності суб’єктів світового ринку в іноземній, національній валютах та міжнародних платіжних засобах.
Суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності можуть виступати держава, галузеві, міжгалузеві і територіальні структури управління (міністерства, відомства), виробничі об’єднання, підприємства різних форм власності тощо.
В Україні приватизовано близько 70% підприємств, більше половини працездатного населення зайнято в недержавному секторі, проте зовнішньоекономічною діяльністю займаються лише біля 15% загальної кількості господарюючих суб’єктів. Це пов’язано, насамперед, з неадаптованістю більшості підприємств до швидкозмінних ситуацій на зовнішньому ринку.
Включення України у світове економічне співтовариство - це не просто процес кількісного нарощування показників експортно-імпортних операцій. Це - цілеспрямоване створення такої економічної ситуації, коли вітчизняні господарські ланки зможуть витримувати конкуренцію іноземних фірм, зможуть знайти своє місце на західних ринках товарів і послуг.
Зовнішньоекономічні відносини України із зарубіжними державами здійснюються на основі взаємної вигоди, еквівалентного обміну і дотримання принципів міжнародного права.
Основними напрямами зовнішньоекономічної діяльності є: зовнішня торгівля, фінансово-кредитні відносини, техніко-економічні і науково-технічні зв’язки тощо.
Державне регулювання зовнішньоекономічної діяльності та основні вектори зовнішньоекономічної політики держави суттєво впливають на формування стратегічних і тактичних планів та прогнозів підприємств у цій сфері.
Зовнішньоекономічна політика являє собою систему заходів, спрямованих на досягнення економікою даної країни певних переваг на світовому ринку та захист внутрішнього ринку від конкуруючих імпортних товарів.
Зовнішньоекономічна політика будь-якої держави повинна сприяти виконанню основного завдання – стимулювати чи обмежувати експорт або імпорт товарів з метою утворення позитивного сальдо по зовнішньоторговельних операціях та забезпечення додаткових надходжень коштів для розвитку національної економіки. Класифікація методів та інструментів регулювання експортно-імпортних операцій зображена на схемі (рис. 16).
Рис. 16. Класифікація методів та інструментів регулювання експортно-імпортних операцій.
Складовою зовнішньоекономічної політики є митна політика, яка може проводитись у формах протекціонізму або вільної торгівлі.
Політика вільної торгівлі передбачає відсутність обмежень в сфері зовнішньоекономічної діяльності, мінімізацію ставок мита та усунення нетарифних бар’єрів. Протекціонізм – це політика держави, що спрямована на захист національного виробника від іноземної конкуренції та стимулювання розвитку вітчизняної економіки.
На практиці більшість держав, які дотримуються принципів вільної торгівлі, при проведенні власної зовнішньоекономічної політики використовують різного роду обмеження, котрі поділяються на тарифні та нетарифні.
Основу тарифних інструментів становить митний тариф. Митний тариф у практичній економічній політиці – це систематизований перелік мит, якими обкладаються товари при імпорті або експорті з даної країни. В перехідній економіці він може бути ефективним інструментом економічної політики держави, оскільки впливає не лише на сферу зовнішньоекономічних відносин, а й на стан економіки країни загалом. Така масштабність дії тарифу пояснюється його функціональними можливостями: по-перше, захищати національних виробників від іноземної конкуренції; по-друге, бути джерелом надходжень коштів до Державного бюджету; по-третє, поліпшувати умови виходу національних товарів на світовий ринок; по-четверте, позитивно впливати на стан платіжного балансу країни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Фінансові аспекти зовнішньоекономічної діяльності.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок