Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Переваги і недоліки залучення іноземних інвестицій

Переваги і недоліки залучення іноземних інвестицій

Назва:
Переваги і недоліки залучення іноземних інвестицій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,92 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Переваги і недоліки залучення іноземних інвестицій


Аналіз соціально-економічних досягнень деяких зарубіжних країн дав змогу оцінити переваги і недоліки залучення іноземного капіталу (рис. 4).
Характеристика та обсяги іноземних інвестицій в Україні в 90-х роках XX ст. За розрахунками, загальний обсяг необхідних іноземних інвестицій в економіку України має перевищувати 40 млрд дол. США, у тому числі для металургії — 7, машинобудування — 5,1, транспорту — 3,7, хімії та нафтохімії — 3,3 млрд дол. Сьогодні в Україну інвестовано у 30 разів меншу суму, однак Україна має потенційні можливості для ефективного освоєння інвестицій на суму близько 2,5 млрд дол. щорічно. Залучення таких коштів уможливить реконструювання пріоритетних галузей промисловості впродовж п'яти років. Але нині щорічні обсяги іноземних інвестицій в Україну у 3-7 разів менші. При цьому слід ураховувати, що залучення іноземних інвестицій також потребує певних витрат. За розрахунками, за залучення 1 млн дол. необхідно сплачувати близько 30 тис. дол.
Згідно з оцінкою спеціалістів Європейського центру досліджень, підприємницький ризик інвестицій в Україну становить 80 %. Саме він зумовлює незначний потік прямих інвестицій. За нашими розрахунками, у світовому потоці прямих інвестицій на економіку України припадає близько 1 %, або в середньому приблизно 5 дол. на душу населення.
Несприятливий інвестиційний клімат у 1992-1995 pp. зумовив послаблення активності іноземних інвесторів. У 1992 р. обсяг зареєстрованих іноземних інвестицій становив 3,8 % обсягу ВВП, у 1993 р. — 4 %, у 1994 р. — 2,3 %. У 1995 р. обсяг зареєстрованих іноземних інвестицій збільшився порівняно з 1994 р. у 1,4 раза.
У 1995 р. пріоритетними для іноземних інвесторів були такі галузі: внутрішня торгівля — 22,4 % загального обсягу інвестицій; харчова промисловість — 14,5; машинобудування та металообробка — 12,8; чорна та кольорова металургія — 5,0; зовнішня торгівля — 4,4; транспорт і зв'язок — 4,1; легка промисловість — 4,0; хімічна промисловість — 3,9; промисловість будівельних матеріалів і будівництво — 3,7 %.
Основною формою залучення інвестицій були вклади у формі рухомого та нерухомого майна (60,5 %), а також грошові вклади (18,8 %, із них у формі цінних паперів — 12,9, купівлі акцій — 1,8 %). Дуже незначну частку внесків (0,4 %) було реалізовано у формі нематеріальних активів та реінвестування доходів: придбання юридичних прав, ноу-хау. За структурою загальні обсяги прямих іноземних інвестицій в Україну в 1995 р. становили: з країн колишнього СРСР — 8 %, з інших країн — 92 %.
Зазначимо, що з огляду на економічну кризу спостерігаються вкрай незначні обсяги прямих інвестицій з галузей України в економіку інших країн. Наприклад, станом на 1 січня 1995 р. вони дорівнювали 20,3 млн дол., що становить 4,8 % обсягу іноземних інвестицій в економіку України, а на 1 січня 1996 р. — 29,5 млн дол., або відповідно 3,9 %.
Крім того, залучаючи іноземний капітал, треба враховувати, що у світі змінились інвестиційні параметри. У 70-х роках спостерігалася тенденція перевищення припливу капіталу з індустріально розвинених країн до країн, що розвиваються. У 80-х роках характерною виявилась зворотна тенденція, що зумовлено насамперед падінням рівня заощаджень юридичних і фізичних осіб у розвинених країнах. За цей період у США обсяг заощаджень зменшився майже втричі, у Великобританії — удвічі, у Німеччині — в 1,8 раза, в Японії — на 25 %. Зниження частки заощаджень у валовому національному продукті розвинених країн призвело до негативного сальдо між обсягом заощаджень та інвестиціями, до загального падіння обсягу інвестицій порівняно зі світовим національним продуктом, до збільшення реальних відсоткових ставок банківського кредиту. Існує зв'язок між величиною заощаджень, кредитними відсотковими ставками й темпами соціально-економічного розвитку країн, що розвиваються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Переваги і недоліки залучення іноземних інвестицій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок