Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Теорія співвідношення факторів виробництва (Хекшера—Уліна)

Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Теорія співвідношення факторів виробництва (Хекшера—Уліна)

Назва:
Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Теорія співвідношення факторів виробництва (Хекшера—Уліна)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,78 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Теорія співвідношення факторів виробництва (Хекшера—Уліна)
Розвиток сучасних продуктивних сил та глобальних тенденцій інтернаціоналізації виробництва й капіталу посилили інтерес учених до проблем міжнародних економічних відносин. У загальному вигляді теорію міжнародної торгівлі сформулював Д. Рікардо. Надалі її уточнювали і вдосконалювали. Основи неокласичної теорії міжнародного руху капіталу в межах ширшої теорії міжнародної торгівлі були започатковані представниками шведської економічної школи Е. ХекшероМ'і Б.-Г. Уліном наприкінці 20-х — на початку 30-х років ХХст.
Улін Бертіль-Готтхард (1899—1979) народився в с. Кліппані (Швеція). У Лондонському університеті вивчав математику, статистику, економічні науки, навчався у Стокгольмській школі економічних наук і ділової адміністрації, закінчив аспірантуру Стокгольмського університету з спеціалізації "економіка". У1924 р. захистив докторський ступінь і став професором Копенгагенського університету. У Вищій школі економічних наук і ділової адміністрації м. Стокгольма працював професором до 1965 р.
Один з активних фундаторів "шведської (стокгольмської) школи макроекономіки". У1938 р. був обраний до Шведського парламенту, працював міністром торгівлі і був головою Народної партії (1944—1967). У 1949—1960 pp. і 1969—1970 pp. Б.-Г. Улін представляв свою країну в Європейській раді у Північній раді Європи, був головою комітету Нобелівських премій в галузі економіки Шведської академії наук. Почесний професор Вищої школи економічних наук і ділової адміністрації в Стокгольмі, кавалер багатьох орденів.
Автор праць "Теорія торгівлі", "Світова економічна депресія", "Іноземна торгівля і торговельна політика", "Ринок капіталу і політика відсотків", "Проблема стабілізації зайнятості", "Міжнародний розподіл економічної діяльності" та ів.
Б.-Г. Улін, використовуючи більш ранні дослідження Е. Хекшера про вплив торгівлі на розподіл доходу, спробував створити основану на маржина-лістській концепції цінностей теорію міжнародної торгівлі ("Міжрегіональна і міжнародна торгівля", 1933). Улін не погоджувався з Хекшером щодо ролі, яку в цьому процесі відіграють рухи товарів і факторів та доопрацював знамениту теорію порівняльних витрат. Спільна наукова ідея вчених отримала назву "теорія співвідношення факторів виробництва" і надовго стала предметом гострих дискусій вчених.
Теорія Хекшера—Уліна починається розділом, у якому досліджено безпосередньо не пов'язані із зовнішньою торгівлею причини міжнародних відмінностей у цінах, зокрема: історичні, кліматичні, традиційні, що породжують вищий попит на певний товар (наприклад, на вино). Відмінності в цінах можуть бути зумовлені особливостями використовуваних лише у національних межах технологій виробництва товару. Але Е. Хекшер і Б.-Г. Улін вважали, що ці та інші національні особливості не пояснюють у повному обсязі міжнародні відмінності у цінах, а джерелом різного рівня порівняльних витрат є співвідношення факторів виробництва.
Нерівномірність оснащення факторами виробництва зумовлює необхідність у міжнародній торгівлі. Кожна країна вивозитиме на світовий ринок саме ті товари, виробництво яких базується на використанні найчисленнішого і дешевого фактора: трудомісткі (численна і дешева праця), капіталомісткі (численний і дешевий капітал) або матеріаломісткі товари (численні і дешеві природні ресурси). Збільшення виробництва товарів, що базується на використанні певного численного фактора, забезпечить зростання попиту на нього, яке призведе і до підвищення його ціни. Навпаки, оснований на численному факторі попит на інші фактори в зв'язку з поглибленням спеціалізації виробництва скорочуватиметься, отже, знижуватимуться і їх ціни. Підвищення ціни на численний фактор виробництва неминуче зумовить подальше збільшення його пропозиції, а зниження цін на інші фактори—скорочення їх пропозицій. Наслідком буде, з одного боку, тенденція до вирівнювання цін факторів всередині країн-контрагентів, оскільки в кожній ціна дешевшого фактора зростатиме, а дорогого — знижуватиметься.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Розвиток нобеліантами неокласичного напряму. Теорія співвідношення факторів виробництва (Хекшера—Уліна)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок