Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Об'єктивна необхідність і сутність макроекономічного регулювання ринку. 

Об'єктивна необхідність і сутність макроекономічного регулювання ринку. 

Назва:
Об'єктивна необхідність і сутність макроекономічного регулювання ринку. 
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,48 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Об'єктивна необхідність
і сутність макроекономічного регулювання ринку.
 


План.
1.Необхідність та передумови державного регулювання економіки.
2.Теоретичні основи макроекономічного регулювання.
3.Функції, цілі, межі та об”єкти державного регулювання економіки.
4.Місце “Державного регулювання економіки” в системі економічних наук.
1.Необхідність та передумови державного регулювання економіки.
Саморегулювання ринку як спосіб управління економікою було властиве для епохи вільної конкуренції. У Другій половині XIX ст. у зв'язку з появою монополій і посиленням процесу усуспільнення капіталістичного виробництва, а пізніше — на рубежі XX ст., коли прискорилися розвиток монополій, зрощування промислового і банківського капіталу, з'явилася об'єктивна необхідність у втручанні держави у економіку,яка була викликана потребами подолання економічних криз, об-меження зростання безробіття, розвитку конкуренції, пом'якшення соціальних наслідків стихії ринку.
Класична вільна ринкова економіка вичерпала себе у період економічної кризи 30-х років, коли стало очевидним, що необхідно шукати шляхи пом'якшення результатів економічної кризи 1929—1933 рр. Було визнано, що додаткові регулятори ринку необхідні і функція регулю-вання має бути закріплена за державою.
Найбільш глибоке і всестороннє обгрунтування необхідності де-ржавного впливу на економіку було зроблене англійським економістом Д.Кейнсом у роботі "Загальна теорія зайня-тості, процента і грошей”(1936рік)
Об'єктивні причини необхідності державного регулювання сучас-ного ринкового господарства:
1) відсутність досконалої конкуренції; У багатьох галузях існують переваги для великого виробництва, що призводить до монополій або олігополії;
2) для певної категорії товарів ціновий механізм не працює; національна оборона, наприклад, це "товар", якому не можна давати ціну і продавати його на ринку; з цих причин держава бере на себе відповідальність за виробництво такого "колективного" товару і змушує громадян водночас оплачувати продукцію;
3) стосовно деяких виробництв ціни і витрати виробництва не відображають суспільного ефекту продукції: охорону навколишнього середовища, розвиток освіти, охорону здоров'я. Держава у таких випадках втручається у механізм ціноутворення або виділяє дотації на виробництво таких товарів і послуг;
4) наявність ринків, де адаптація здійснюється повільно і досить болісно порівняно з класичною моделлю саморегулювання. Наприклад, ринок робочої сили.
Об'єктивна необхідність державного регулювання економіки зу-мовлена також тим, що державні та міждержавні інститути покликані зберігати такі цінності, як стабільність, і гармонійність суспільства, збе-реження і відтворення середовища існування народів — природного, національно-історичного, культурного.
2.Теоретичні основи макроекономічного регулювання.
У підгрунт державного регулювання економіки країн покладені різні моделі регулювання, які нерідко визначають як альтернативні.
Основоположною в теорії державного регулювання є кейнсіанська теорія, яку нерідко характеризують як теорію попиту, її основні ознаки: короткостроковість, орієнтація на попит і, певна річ, підтримка держав-ної поточної політики, орієнтованої на попит. Головним інструментом державного регулювання Кейнс вважав фіскальну політику, а найваж-ливішим об'єктом — ресурси інвестицій і процентні ставки.
Згідно з теорією Кейнса фіскальна політика, орієнтована на по-долання безробіття, передбачає зростання державних витрат і скорочен-ня податків. Фіскальна політика, спрямована на зниження інфляції, вимагає скорочення державних витрат при зростанні податків.
Альтернативні макроекономічні концепції державного регулюван-ня були започатковані у 70-ті роки, коли у країнах з розвинутою ринковою економікою намітилася тенденція до зниження рівня продук-тивності праці та посилення інфляційних процесів, що викликало не-довіру до теорії Кейнса. До основних з них слід віднести монетаризм, теорію раціональних очікувань і теорію "економіки пропозиції".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Об'єктивна необхідність і сутність макроекономічного регулювання ринку. 

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок