Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виробництво та проблеми його розвитку

Виробництво та проблеми його розвитку

Назва:
Виробництво та проблеми його розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
104
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
«Виробництво та проблеми його розвитку»


План
Зміст виробництва.
Чинники виробництва.
Структурні елементи виробничих відносин.
Структура суспільного виробництва.
Використана література.


1. Зміст виробництва
Слово «виробництво» асоціюється з різними підприємствами, які створюють різні блага, продукти харчування, одяг, взуття, побутову техніку, будинки тощо. Все це – результати людської праці. Тому
виробництво – це процес створення життєвих благ, необхідних для існування і розвитку людського суспільства.
Це визначення цілком правильне. Однак воно не враховує того, що людська праця створила певне благо у взаємодії з природою. Без цього виробництво неможливе. Людська праця протягом багатьох тисячоліть не створювала нових речовин: вона лише надавала існуючим нових форм. Людська діяльність зводилась до користування готовими матеріалами і силами природи. Вивчаючи властивості дарів природи (ліс, зерно, кам’яне вугілля), людина своєю працею змінювала їхню форму, надавала їм нових якостей та пристосовувала до своїх потреб. У цій зміні форм власне і полягала сутність виробництва.
Наприклад щоб зробити човен, потрібен певний матеріал – деревина. Отримати її можна, застосувавши певні знаряддя, щоб спиляти дерево, перетягти чи привезти до конкретного місця, обробити. У цьому випадку людина застосовує свою фізичну та розумову силу і відповідні знаряддя праці – пилку, сокиру, вогонь. Це свідчить про те, що природа і праця – два головних елементи виробничо-господарської діяльності.
Природа поставляє матеріали та енергію, запаси яких створюють межі виробничих можливостей. Проте ці межі змінюються у двох напрямах – зменшення і розширення. Перший проявляється в тому, що більшість природних ресурсів обмежені та невідтворювані. Інтенсивне використання їх призводить до вичерпання. Водночас розвиток науково-технічного прогресу сприяє економнішому, раціональнішому використанню природних ресурсів, заміні їх штучними (синтетичні волокна, пластмаси, нові види енергії тощо), що сприяє розширенню виробничих можливостей. Отже, людина спроможна не тільки використовувати природні багатства, а й відкривати новві джерела для розвитку виробництва.
2. Чинники виробництва.
Глибокі зміни у виробництві, що відбуваються під впливом розвитку науки, техніки, підвищення знань і культури людей, не зачіпають чинників виробництва. Це – робоча сила, предмети та засоби праці.
Робоча сила – це сукупність фізичних та розумових здібностей людини, її здатність до праці.
Як головна умова виробництва робоча сила має весь час діяти. Цей процес називається її споживання, тобто споживання робочої сили є сама праця (« жива праця»).
Праця – це діяльність людини, спрямована на зміну предметів та сил природи з метою задоволення її потреб.
Вона є винятковою якістю людини. Тварини також виконують окремі трудові операції, користуються природою і вносять в неї певні зміни. Проте вони роблять це
інстинктивно. Праця ж як усвідомлена діяльність властива лише людині. У процесі праці змінюється і природа і людина, нагромаджуючи знання, досвід, вміння. У цьому розумінні праця створила людину і є головним чинником її розвитку і вдосконалення.
Предмети праці – це те, на що спрямована праця людини і становить матеріальну основу створюваного продукту.
До них належать продукти, які є первинними і такими, що з’явились внаслідок переробки. Земля, її надра6 кам’яне вугілля, ліс, залізна руда, нафта, інші корисні копалини, риба у воді – належать до первинних продуктів праці. Всі вони добуваються з надр природи. Переважна частина предметів праці в сучасних умовах є продуктами певної переробки, тобто попередньої праці6 метал на машинобудівному заводі, бавовна на ткацькій фабриці, цемент у будівництві тощо. Їх називають сировиною, сирими матеріалами.
У сучасних умовах завдяки досягненням науково-технічного прогресу з’являються якісно нові предмети праці з властивостями, які їм задаються, тобто такі, яких нема у природі ( пластмаси, синтетичні деталі тощо ).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Виробництво та проблеми його розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок