Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Наймана праця: сутність і еволюція

Наймана праця: сутність і еволюція

Назва:
Наймана праця: сутність і еволюція
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,02 KB
Завантажень:
456
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Наймана праця: сутність і еволюція


План


Вступ
Сучасний етап розвитку зв'язаний з новим поглядом на робочу силу як на один із ключових ресурсів економіки. Тому свідчення - зростання ролі людського фактора в умовах технологічного етапу НТР, коли в наявності є пряма залежність результатів виробництва від якості, мотивації і характеру використання робочої сили в цілому й окремого працівника зокрема.
Матеріальні вкладення в людські ресурси і кадрову роботу стають довгостроковим фактором конкурентноздатності і виживання фірми в умовах ринкової економіки. В міру розширення і поглиблення, особливо в останні два десятиліття науково - технологічної революції, освоєння високоскладних технологій і масовою комп'ютеризацією національна економіка вже не може обходитися без масового грамотного працівника.
Однак таке становище існує лише декілька десятирічь, а попередня людська історія свідчить про зовсім інший характер трудових відносин.
Саме дослідження еволюції найманої праці є метою даної курсової роботи.
Для досягнення поставленої мети необхідно виконати наступні завдання:
дослідити характер праці в Стародавньому Світі;
охарактеризувати трудові відносини у докапіталістичних формаціях;
провести аналіз становлення найманої праці при капіталізмі;
розкрити сутність сучасних прогресивних трудових відносин - соціального партнерства.
Це дозволить зрозуміти, що до існуючого стану речей - процесів з'єднання робочої сили і робочих місць, включення в инновационно - виробничий процес творчого потенціалу трудящих, рішення проблем соціального захисту трудящих і т.п. людство пройшло важкий і тривалий шлях рабства, феодалізму і капіталізму.


1. Виникнення найманої праці: історія стародавніх цівілізацій
1.1. Передумови виникнення класових суспільств
Стародавня історія – це історія найдавніших класових суспільств на нашій планеті. У Європі лише цивілізації, що виникли на островах і, півостровах Егейського моря, можуть бути по стародавності зрівняні з деякими відносно більш пізніми з древньосхідних цивілізацій.
Самі древні у світі класові суспільства виникли на Сході і цьому сприяло декілька причин.
Будь-яке людське суспільство живе і розвивається в конкретних природних умовах і знаходиться з ними у взаємодії, при цьому, чим нижче технічний рівень розвитку суспільства, тим сильніше впливає на нього географічне середовище. Раніше перейшли від докласової структури суспільства до класової ті народи, що жили в умовах,, більш сприятливих для розвитку продуктивних сил. Під словом "сприятливі" треба в даному випадку розуміти насамперед особливості природного середовища, що сприяють виробництву не тільки продукту, необхідного для підтримки життя всього колективу, але і прибавочного продукту, що надходить спочатку в розпорядження, а потім і у власність тих, хто захоплює керівництво суспільством і його виробничою діяльністю.
Прибавочний продукт створює можливість утворення суспільних класів, що протистоять один одному в процесі виробництва й у своєму відношенні до власності на засоби виробництва. Безумовно, створення прибавочного продукту полегшувалося там, де земля була м'якше, плодородніше і в достатній мері воложилася дощами чи розливами рік, а клімат сприяв мінімальним життєвим потребам (не було потрібно, наприклад, теплого одягу, взуття, палива і т.п.), де природа (при низькій технічній озброєності суспільства) щедріше винагороджувала людську працю, де існувала можливість поряд із землеробством розвивати скотарство, продукти якого сприяли раціональному задоволенню життєвих потреб людей, і тим самим збільшувалася можливість створення прибавочного продукту.
Усім перерахованим вище умовам задовольняли багато територій у зоні північних субтропіків Азії й Африки. Зокрема, населення Близького Сходу, батьківщини багатьох корисних злаків і диких тварин, що піддаються прирученню, до кінця IV тисячоріччя до н.е. мало вже 4-5 тис. років землеробського досвіду. Це дозволило використовувати прибережні, легкі для обробки наносні землі навіть таких рік, як Ніл і Євфрат.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Наймана праця: сутність і еволюція

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок