Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Роль і місце економічної діагностики в системі оцінки стану суб'єктів господарювання

Роль і місце економічної діагностики в системі оцінки стану суб'єктів господарювання

Назва:
Роль і місце економічної діагностики в системі оцінки стану суб'єктів господарювання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,60 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
УДК 65.012.12:334Туркоман Л.С.
Роль і місце економічної діагностики в системі оцінки стану суб'єктів господарювання
У статті розкрито систему показників економічної діагностики, розглянуто класифікацію видів діагностики стану підприємства, а також запропоновано власне визначення терміна «економічна діагностика».
Ключові слова: діагностика, фінансова оцінка, економічна діагностика, фінансові показники, економічний аналіз, фінансова діагностика, експрес-діагностика, бізнес- діагностика.
В статье раскрыта система показателей экономической диагностики, рассмотрена классификация видов диагностики состояния предприятия, а также предложено собственное определение термина «экономическая диагностика».
Ключевые слова: диагностика, финансовая оценка, экономическая диагностика, финансовые показатели, экономический анализ, финансовая диагностика, экспресс- диагностика, бизнес-диагностика.
The system of economic diagnosis indices is exposed in the article. The classification of types of enterprise condition diagnostics is developed, and also own definition of the «economic diagnostics» is offered .
Key words: diagnostics, financial estimation, economic diagnostics, financial indexes, economic analysis, financial diagnostics, express-diagnostics, business-diagnostics.Постановка проблеми. Рівень розвитку економіки на сьогоднішній момент вимагає від господарюючих суб'єктів, які господарюють, дотримування певних правил для успішного функціонування в ринковому середовищі. Це зумовлює застосування різних методів економічного і фінансового аналізу для оцінки їх діяльності при прийнятті управлінських рішень. Саме в таких умовах актуальності набуває своєчасне виявлення певних ознак, що свідчать про ступінь розвитку підприємства в певний момент часу за допомогою охоплення найбільш детальної і достовірної інформації.
Ці обставини сприяють пошуку нових підходів щодо вивчення стану суб'єктів господарювання і появі економічної діагностики як нового способу оцінки аналітичної інформації. Крім того, ії застосування дозволяє своєчасно виявити додаткові резерви розвитку підприємства або вказати на їх відсутність. Тому для кращого розуміння актуальності і сутності досліджуваного поняття варто зупинити увагу на розгляді й аналізі наукових видань, що висвітлюють дане питання.
Аналіз останніх досліджень і публікакцій. Потрібно відмітити, що теоретико-методологічні засади економічної діагностики стану підприємства викладені в працях вітчизняних і закордонних вчених. Зокрема, вивченню актуальності та розкриттю сутності досліджуваного явища приділили увагу Загорна Т.О., Костенко Т.Д., Підгорна Є.О., Рижиков В.С., Панков В .А., Герасимов А. А., Ровенська ВВ., Гетьман О.О., Шаповал В.М., Баранов В.В., Бердникова Т.Б., Глазов М.М., Дмітрієва О.Г., Коласс Б. та інші. Слід відмітити розбіжність і неоднозначність у думках дослідників даного питання і як наслідок появу численної кількості підходів і методик.
Таким чином, більш детальне вивчення наукових положень щодо діагностики дозволить краще розглянути теоретичні аспекти та зробити практичні висновки.
Тому ціллю статті є поглиблення теоретико- методологічних засад економічної діагностики підприємств.
Для досягнення поставленої мети було:
проведено критичний огляд наукової літератури та розкрито систему показників економічної діагностики;
розглянуто класифікацію видів діагностики стану підприємства;*
відповідно до проведеного аналізу теоретичних
підходів, запропоновано власне визначення
терміна «економічна діагностика».
Виклад основного матеріалу. У наукових дослідженнях, що присвячені економіці підприємства, немає єдиного визначення економічної діагностики. Різні підходи щодо цього питання зумовлені неоднозначністю в думках дослідників.
Термін «діагностика» запозичений з медицини і походить від слова «діагноз», що в перекладі з грецького означає розпізнавання, визначення. Вживаючи слово «діагноз», мають на увазі, по-перше, констатацію результатів дослідження когось або чогось, по-друге, висновок за цими результатами на підставі показників, нормативів, характеристик тощо [13, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Роль і місце економічної діагностики в системі оцінки стану суб'єктів господарювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок