Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Допомога молодим сім’ям при отриманні житла

Допомога молодим сім’ям при отриманні житла

Назва:
Допомога молодим сім’ям при отриманні житла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,55 KB
Завантажень:
258
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
“Допомога молодим сім’ям
при отриманні житла”


Житло для людини, разом із наявністю роботи, - одна з визначальних умов, аби почуватися в житті більш-менш впевнено і спокійно, адже квартира – не розкіш. А що говорити про молодих людей, які створюють сім’ї і мають дітей. Вони більш, ніж будь-хто інший, потребують власного помешкання.
На світанку отримання Україною незалежності стало зрозумілим: безкоштовного житла годі чекати. І найбільш незахищеною в цій ситуації опинилася молодь, яка і раніше довгі роки потерпала в чергах на квартиру, а тепер зникла й та примарна надія. Проте радує те, що нарешті настав час вирішення цієї проблеми на державному рівні.
Сучасна демографічна ситуація в Україні є складною, але не безнадійною, і може бути покращена за умови поліпшення рівня життя населення. Смертність перевищує народжуваність і, як наслідок, знижується загальна чисельність населення. Слід зазначити, що ріст чисельності населення України спостерігався з моменту подолання попередньої демографічної кризи, обумовленої другою світовою війною (довоєнна чисельність населення була досягнута лише в 1959 р., коли вона склала 41,9 млн. чоловік), аж до 1993 р., коли була досягнута максимальна чисельність у 52,2 млн. чол. Зниження коефіцієнта народжуваності й одночасне підвищення коефіцієнта смертності почалося ще в 1987 р. Тут знаходяться витоки нинішньої демографічної кризи, що збіглася з початком кризи соціальної й економічної. Негативна тенденція зниження чисельності населення поки не переборена. За прогнозами Науково-дослідного інституту регіональної політики, здійсненими методом пересування вікових груп, при збереженні нинішньої тенденції до скорочення (без урахування механічного руху) чисельність населення України на 1.01.2010 р. складе близько 47 млн. чол.
З метою подолання негативних демографічних тенденцій необхідно формувати ефективну молодіжну житлову політику. Молодіжна політика держави спрямовується на поліпшення умов молоді для отримання освіти, розвитку інтелектуального і творчого потенціалу, самовизначення і самореалізації. Серед її основних принципів:
Урахування потреб молоді, співвідношення їх реалізації з економічними можливостями держави;
Доступність для кожного молодого громадянина соціальних послуг і рівність правових гарантій; – відповідальність держави за створення умов самореалізації та саморозвитку молоді; – єдність зусиль держави, всіх прошарків суспільства, політичних і громадських організацій, підприємств, установ і громадян у справі соціального становлення і розвитку молоді; – відповідальність кожного молодого громадянина перед суспільством і державою за дотримання Конституції, законодавства України.
Зокрема, в рамках реалізації молодіжної політики держава забезпечує молодим громадянам право на житло, сприяє молодіжному житловому будівництву, створенню молодіжних житлових комплексів (МЖК) тощо, тобто здійснює державну політику в галузі молодіжного житлового будівництва.
Житлова проблема в Україні досі залишається невирішеною. Останнім часом ситуація ускладнилась, оскільки в умовах ринкової економіки житло не може надаватися безкоштовно, як це було в радянські часи. Вихід може бути тільки один – іпотечне кредитування будівництва житла на основі довгострокових кредитів і позик. Для молоді воно повинно здійснюватися під егідою Державного Фонду сприяння молодіжному житловому будівництву при Кабінеті Міністрів України. Взагалі рух будівництва молодіжних житлових комплексів, який мав на меті не тільки забезпечення молоді житлом, а й передбачав створення в МЖК комплексу соціально-побутових умов для гармонійного розвитку молодих сімей і виховання підростаючого покоління, започаткований з 1986 року. З 1987 по 1996 роки організації МЖК об’єдналися в Республіканську асоціацію МЖК України (нині Всеукраїнська асоціація «Укрмолодьжитло».
Ступінь забезпеченості молоді житлом в Україні на сьогодні є дуже низьким: тільки 33% молодих родин живуть в окремих квартирах (для всіх родин цей показник складає 56,3%), 11% проживають у комунальних квартирах, 14% наймають квартиру, 10% живуть у гуртожитках, 1% – у непристосованих приміщеннях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Допомога молодим сім’ям при отриманні житла

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок