Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Депозитна політика комерційного банку

Депозитна політика комерційного банку

Назва:
Депозитна політика комерційного банку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,93 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
Депозитна політика комерційного банку
План
 
Вступ
Успішне проведення ринкових реформ в Україні неможливо без розвитку й удосконалювання банківської діяльності. Банківська діяльність проникає в усі сфери економіки, активно обслуговує всі економічні і соціальні процеси, а держава одержує можливість ефективно впливати на економіку для реалізації суспільних інтересів.
Банківська система – це специфічна економічна й організаційно-правова структура, що забезпечує функціонування грошового ринку й економіки в цілому.
Банки – важливі агенти ринкової економіки, діяльність яких забезпечує ринкові системи інструментами і механізмами регулювання економічних процесів.
Банківська система має своє особливе призначення, свої специфічні функції в економіці, що не просто повторюють функції окремих банків. Банківська система виникає не внаслідок механічного об'єднання окремих банків, а будується по заздалегідь розробленій концепції, у межах якої приділяється визначене місце кожному окремому банку. Організаційно-правовою ознакою банківської системи є чітке законодавче розмежування прав і обов'язків кожного елемента системи.
Банки як комерційні підприємства працюють заради одержання прибутку. Стабільність економіки багато в чому залежить від фінансової стійкості банківських заснувань, а також і від їхньої депозитної політики.


1. Депозитна політика комерційного банку
Потенційні вкладники, як і власники депозитних внесків, завжди стурбовані не тільки розмірами відсоткових ставок, але і надійністю тих банківських заснувань, у які вже вкладені кошти, або в який передбачається їх розмістити. Приріст числа вкладників прямо залежить від депозитної політики банку. Депозитна політика банку – це величезний комплекс, що використовує інструменти маркетингу для залучення коштів юридичних чи фізичних осіб шляхом прямої або схованої реклами, чи пропаганди. Депозитна політика банку будується на підставі можливостей банка вигідно розмістити притягнуті кошти.
Стимулювання депозитної політики в першу чергу пов'язано з забезпеченням повної схоронності коштів, розміщених у комерційних банках (аналіз показує, що підвищення відсоткової ставки по значності уступає фактору надійності і має об'єктивні межі, пов'язані з прибутковістю). У зв'язку з цим на перше місце виходить система гарантування внесків населення. Без рішення цієї проблеми прогрес у роботі з коштами населення можливий, але обмежений.
Для зміцнення довіри до банківської системи потрібно підвищення якості наглядової роботи в сфері запобігання банкрутств банків, а також своєчасне застосування санаційних заходів з метою відновлення нормальної діяльності тих з них, що опинилися в проблемній ситуації. При цьому в процесі реструктуризації банків, що потрапили в складне фінансове становище, на пріоритетні позиції повинні висуватися міри, що забезпечують максимальне дотримання прав і інтересів індивідуальних вкладників. У тому числі і нестандартні, наприклад, переказування вкладів у надійні банки, регулярна виплата відсотків при тимчасовому мораторії на повернення основної суми внесків та ін.
У вітчизняній практиці і нормативних документах НБУ використовується скорочена класифікація грошових вкладів, а саме:  
строкові вклади;
   - вклади до запитання (поточні рахунки) фізичних осіб.
Строкові вклади - це внески на депозитних рахунках, від права розпорядження якими вкладник відмовляється на визначений період. Строкові вклади мають на увазі передачу коштів у повне розпорядження банку на термін і умовах за договором, а тому вкладник, як правило, не може в будь-який момент зажадати від банку повернення розміщених коштів.
    На строкові вклади нараховуються відсотки. Відсотки виплачуються вкладнику при розірванні договору. Відсоткова ставка встановлюється за домовленістю. Відсоткова ставка тим вище, чим більше сума внеску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Депозитна політика комерційного банку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок