Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Загальна характеристика державних фінансів

Загальна характеристика державних фінансів

Назва:
Загальна характеристика державних фінансів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,82 KB
Завантажень:
465
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Загальна характеристика державних фінансів
1. Економічна суть, призначення і роль державних фінансів
2. Склад і структура державних фінансів, коротка характеристика їх основних складових.
3. Функції державних фінансів.
4. Фінансовий механізм, його суть та структура.
5. Стан державних фінансів та фактори, що впливають на них.
 
1. Економічна суть, призначення і роль державних фінансів.
Державні фінанси є основою економічного життя держави, розвитку її економіки, зростання матеріального добробуту населення. Наявність державних фінансів зумовлена необхідністю розподілу і перерозподілу ВВП між верствами населення, підприємницькими структурами і окремими територіями. Маючи об’єктивний характер, їх функціонування значною мірою залежить від суб’єктивних дій політичних сил, які знаходяться при владі і домагаються забезпечення власних економічних інтересів.
В умовах демократії державні фінанси є основою економічної стабільності в державі і рівня життя громадян. Державні фінанси – центральна ланка фінансової системи країни, через яку здійснюється вплив фінансів на економічний і соціальний розвиток країни.
Державні фінанси – це економічна категорія, що відображає сукупність відносин, пов’язаних зі створенням, розподілом і використанням фондів фінансових ресурсів держави, створених з метою фінансування виконання покладених на неї функцій по виробництву суспільно необхідних благ.
Об’єктом фінансових відносин є ВВП, тобто вартість товарів і послуг, виготовлених суб’єктами економічних відносин у сфері матеріального і нематеріального виробництва за певний період часу. А суб’єктами фінансових відносин виступають: держава; юридичні особи; фізичні особи.
Форми мобілізації ресурсів можуть бути різні. Так, держава мобілізує фінансові ресурси для своїх потреб у формі податків, зборів і платежів. Витрачаються ці ресурси через асигнування на різні заходи загальнодержавного значення, тобто оборону, утворення органів влади і управління, забезпечення громадського порядку, збереження навколишнього середовища, надання громадянам безплатних послуг у сфері освіти, медичної допомоги, оволодіння професією, а також грошових виплат у формі допомоги.
Головне призначення державних фінансів – сприяти через різноманітні фінансові інституції успішному економічному і соціальному розвитку держави, забезпеченню прав і свобод людини. Досягають цього через методи і форми мобілізації фінансових ресурсів в розпорядження держави та використання їх на цілі розвитку економіки, забезпечення соціальних гарантій населення, утримання армії, органів усіх ланок влади.
Необхідність державних фінансів зумовлена тим, що за будь-якого типу економічних відносин основним призначенням держави є забезпечення фінансовими ресурсами тих потреб, які не можуть бути задоволені через ринковий механізм, тобто через попит і пропозицію, а також особисто кожним громадянином у зв’язку з відповідними об’єктивними причинами. До них слід віднести: структурну перебудову економіки, боротьбу з монополізмом, захист навколишнього середовища, захист тих громадян, які з’являються на ринку в ролі споживачів (інваліди, діти, престарілі), проведення фундаментальних наукових досліджень, загальну освіту, підготовку кадрів, соціальне забезпечення і страхування, охорону здоров’я тощо.
У 2004 році частка ресурсів, які мобілізуються до бюджету, досягла 27,5%. З урахуванням ресурсів, які мобілізуються в різні види централізованих цільових фондів, держава сконцентрувала у своєму розпорядженні менше 40% наявних фінансових ресурсів.
2. Склад і структура державних фінансів, коротка характеристика їх основних складових.
Державні фінанси містять різноманітні фінансові інституції, за допомогою яких держава здійснює свою фінансову діяльність. Державні фінанси включають бюджети різних рівнів, централізовані та децентралізовані фонди цільового призначення, фінанси підприємств і організацій державної та комунальної форм власності, державний кредит, державне особисте і майнове страхування (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальна характеристика державних фінансів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок