Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Фірма як економічний агент

Фірма як економічний агент

Назва:
Фірма як економічний агент
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,03 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат
Фірма як економічний агент


1 Основні форми підприємницької діяльності
В сучасному національному господарстві діють мільйони господарських суб'єктів, метою діяльності яких є отримання прибутку. Серед них ті, яких прийнято називати економічними агентами: домашні господарства, держава в цілому і її господарські структури, банки, страхові і кредитні товариства, індивідуальні підприємства і товариства, акціонерні товариства і т.д. і т.п. Крім того, в кожній країні функціонують свої, властиві даному національному господарству, економічні агенти.
Ринкова економіка висунула свою, найбільш ефективну форму організації функціонування економічних агентів - фірму. Головною дійовою особою фірми виступає підприємець.
Підприємець є основним суб'єктом ринкової економіки і реалізує властиві їй економічні відносини власності в їх правовому оформленні через певні організаційні механізми своєї діяльності.
Підприємництво (підприємницька діяльність) завжди було одним з ключових предметів дослідження економічної науки, оскільки саме підприємець виступає в ролі основної дійової особи ринкового господарства. В даний час існує чимало визначень суті підприємництва. Основними спільними моментами різних визначень суті підприємництва є наступні:
Ш
метою підприємницької діяльності є отримання прибутку, тобто перевищення грошової виручки, отриманої від реалізації товару, над затратами на його виробництво і реалізацію;
Ш
змістом підприємницької діяльності є пошук таких комбінацій ресурсів, якими розпоряджається підприємець (гроші, матеріальні цінності, праця і т.д.), які б забезпечували досягнення вказаної мети.
Із сказаного можна зробити наступні висновки:
1) суб'єктами підприємницької діяльності (підприєм-цями) можуть бути тільки громадяни і їх об'єднання;
2) фігура підприємця не тотожна фігурам власника і менеджера: підприємець може бути, а може і не бути власником використовуваних ресурсів, а власник може отримувати дохід від своєї власності, не займаючись підприємництвом (наприклад, здаючи власність в оренду). В даному випадку підприємцем виступатиме орендар. Менеджер, в залежності від об'єкту управління, не обов'язково матиме в якості кінцевої мети отримання прибутку (наприклад, менеджер відділу , цеху).
Законодавство багатьох країн визначає підприємця як суб'єкта, діяльність якого спрямована на отримання прибутку і здійснюється ним на засадах особистої майнової відповідальності.
Чинним законодавством України визначено основні види підприємств: індивідуальне, сімейне, приватне, державне, державне комунальне, колективне, засноване на майні зарубіжних юридичних та фізичних осіб. Різноманіття видів підприємств та організаційних форм підприємницької діяльності диктується міркуваннями доцільності та ефективності господарювання в різних сферах матеріального виробництва.
Однією із поширених форм організації підприємницької діяльності є різноманітні товариства.
Товариство - це форма підприємницької діяльності, заснована на об'єднанні (пайовому, дольовому) майна різних власників.
Паї відіграють двояку роль. По-перше, отриманий товариством прибуток після сплати податків і виділення необхідних коштів на накопичення капіталу розподіляється між учасниками товариства в якості їх доходу пропорційно до паїв. По-друге, рішення щодо діяльності товариства приймаються більшістю голосів, кількість яких у кожного учасника також пропорційна до його паю.
Як правило, товариства - це закриті об'єднання власників, тобто зміна власників паїв відбувається лише за згоди більшості їх учасників. Товариства, за звичай, включають невелику кількість членів, які особисто приймають участь в роботі товариства. Самі товариства можуть створюватись в різних організаційно-правових формах.
Повне товариство (товариство з необмеженою відповідальністю) утворюється на основі угоди між його учасниками про спільну підприємницьку діяльність, яка передбачає їх взаємні зобов'язання і розподіл доходів за умови повної і солідарної відповідальності.
Повна (необмежена) відповідальність означає, що учасники товариства відповідають за всіма зобов'язаннями, що виникають в процесі діяльності товариства, всім своїм майном, незалежно від того, чи воно включено до капіталу товариства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Фірма як економічний агент

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок