Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Виникнення інститутів біржової торгівлі в Україні

Виникнення інститутів біржової торгівлі в Україні

Назва:
Виникнення інститутів біржової торгівлі в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,94 KB
Завантажень:
338
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 336.76 (091)
Ю.П. Бондарчук, доц., канд. іст. наук
Кіровоградський національний технічний університет
Виникнення інститутів біржової торгівлі в Україні
Біржовий процес в нашій країні має ряд особливостей, які оприявлені загальними економічними та історичними умовами. Історія біржової торгівлі свідчить, що Україна була включена у систему міжнародної біржової торгівлі, зокрема щодо купівлі-продажу цукру та зернових культур. Товарні біржі були необхідною організацією для економічного життя того чи іншого району, вони стали своєрідними центрами певних економічних районів і внаслідок цього відбивали їх товарну спеціалізацію. біржа, ринок, торги, ярмарки, аукціон, брокер, маклер
Розвиток суспільно-економічних відносин, відмова від адміністративно- командної системи економіки та впровадження ринкових відносин в Україні потребує докорінного реформування інститутів, які визначають засади функціонування ринкової інфраструктури. Одним із елементів нової економічної системи є біржі, які забезпечують функціонування ринку цінних паперів, оптового ринку сільськогосподарських, сировинних, паливно-мастильних та інших товарів.
Актуальність теми статті обумовлена сучасним етапом розвитку України, що характеризується активною трансформацією політичних, суспільних та економічних відносин. Особливої динаміки зазнають процеси, пов'язані із формуванням самих інститутів, що обслуговують потреби ринкової економіки, сприяють активному формуванню інфраструктури ринку. В складі цієї інфраструктури одне з основних місць належить біржам: товарним, фондовим, валютним та іншим.
Здійснення біржової торгівлі, проведення аукціонів і конкурсів мають специфічні особливості, які, з одного боку, зумовлені їхнім різним правовим регулюванням і діловими звичаями, а з іншого — мають суттєву схожість, що дає змогу об'єднати їх у загальне поняття «торги». Функціонування торгів як способу укладання господарських договорів зумовлене існуванням механізму ринкової конкуренції. Саме через це вони мають перебувати під увагою законодавця з метою захисту економічної конкуренції.
Як інститути інфраструктури ринку біржі, аукціони та конкурси пройшли досить тривалий період формування.
Виникнення торгів пов'язане з розвитком у надрах рабовласницького суспільства товарного та грошового обігу й появою первинних форм торгового та лихварського капіталу. В пошуках пропозицій, в яких один товар еквівалентно обмінювався б на інший, власники товарів намагалися залучити до обміну не одного, а декількох претендентів.
Публічні торги як особлива форма вступу в договірні відносини відомі вже римському праву. Суть їх полягала в тому, що одна зі сторін пропонувала вступити в угоду з тим, хто запропонує найвигідніші умови, наприклад, буде готовий заплатити найбільшу ціну або виконати підряд дешевше від інших тощо. У випадку ж здачі в оренду міських земель, при конкурсі, що спричинений банкрутством боржника, проведення торгів вважалося обов'язковим [6; 62]. Підрозділялися торги тоді на три види: 1) торги на труд; 2) торги на труд за матеріалом; 3) торги на поставку матеріалів. У Давньому Римі з публічних торгів також продавалася військова здобич та майно громадянина, яке було конфісковане в прибуток держави (sectio bonorum), причому майно могло продаватися як повністю, так і частинами (звідси sectio — різання, купівля частинами) [2; 36].
Про поширеність торгів у цивільному обороті в Давньому Римі свідчить досить розвинута термінологія, яка складалася у процесі таких відносин: auctio (продаж з публічних торгів), venditio sub hasta або subhastatio (продаж з торгів), venditio bonorum (продаж майна боржника-банкрута), distractio bonorum (продаж майна несправного боржника по частинах, але, на відміну від venditio bonorum, вона не тягла за собою втрати майна та безчестя), hasta (під піднесеним списом, що символізував право власності, проходили subhastatio — публічні торги та засідання сточленного суду, який іноді і в сукупності визначався як locatio sub hasta — найом, здійснений у формі публічних торгів); licitatio (аукціон, а також в значенні пропозиції, надбавки до ціни на торгах); licitatio fructuaria 1.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Виникнення інститутів біржової торгівлі в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок