Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Зв'язки України з Росією та Білорусією у сфері культури та науки

Зв'язки України з Росією та Білорусією у сфері культури та науки

Назва:
Зв'язки України з Росією та Білорусією у сфері культури та науки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Зв'язки України з Росією та Білорусією у сфері культури та науки


На сучасному етапі взаємовідношень між Україною, Росією та Білорусією галузь культури та науки залишається тією сферою, де співпраця може і повинна розвиватися найактивніше.
Як свідчить історія розвитку людства, найбільш стійкі зв'язки між народами встановлює культура. Етнічна спорідненність та культурні стосунки трьох братніх народів сформували підґрунтя взаємин на довгі роки. Але порушення зв'язків у політичній та економічній сферах негативно вплинули на взаємодію у галузі культури та науки, бо відчувається значна недостатність фінансуваання культурних та наукових проектів, відсутність зацікавленості на політичному рівні. Існує договірно-правова база між країнами, але ці угоди та протоколи, які не наповнюються змістом, залишаються лише на папері. Домовленості як на державному рівні, так і міжреґіональному, або між установами культури та науки потребують свого виконання.
Прикладами спільних для трьох країн заходів можна назвати проведення з'їздів слов'янських народів України, Росії та Білорусі, а також Всеслов'янських з'їздів з участю інших країн. У 2002 році започатковано проведення щорічного Міжнародного економічного форуму Собору слов'янських народів України, Росії та Білорусі, з середини 2003р. - Об'єднувальна Тверська ініціатива „Слов'янські ключі". На зближення слов'янської культури спрямована комплексна цільова програма "Слов'янське братство", міжнародні фестивалі народного мистецтва, що проводяться біля Монумента Дружби (на кордоні Чернігівської, Гомельської та Брянської областей), спільні виставки зображувального та традиційних видів декоративно-прикладного мистецтва; обмін музейними та книжковими виставками, літературні вечори, проведення кінофестивалю "Лістапад" у Мінську, музичного фестивалю „Золотий шлягер". З 2004р. проходить Міжнародний молодіжний фестиваль - акція „Небо слов'ян", у 2005р. створено Міжнародний суспільний рух „Слов'янська Молодіжна Спілка", яка об'єднує молодь та патріотичні організації слов'янських народів. Продовжується розпочата ще у 1972р. взаємодія між бібліотеками трьох областей (Чернігівської, Гомельської та Брянської), що є надзвичайно актуальним для збереження та розвитку самобутности слов'янських народів. Школярі мають можливість відпочивати у Міжнародному наметовому оздоровчому містечку дружби слов'янських народів «Крынiчка». Найбільш відомий Міжнародний фестиваль мистецтв „Слов'янський базар у Вітебську", який транслюється у прямому ефірі. Але це виняток, бо багато подій та заходів взагалі ніде не висвітлюються [1]. Відбувається багато інших культурних подій, однак мало хто знає про це, бо ЗМІ не висвітлюють їх, замовчують цю тему.
Але взаємовідношення існують і вони розвиваються. Так, зокрема, існують  національно-культурні автономії „Українці Росії" та „Білоруси Росії". Відзначаються Дні та роки культури. Так, 2002 рік був роком України в Росії, 2003 рік - Росії в України, 2004 рік - Республіки Білорусь у Росії та 2005 рік - Росії у Білорусі.
Ці та інші приклади свідчать про єдність культур братніх народів, незважаючи на територіальну та економічну самостійність. Необхідно й надалі спрямовувати зусилля на створення культурно-інформаційних центрів, обмін творчими колективами, особливо у рамках міжреґіональних угод. Суспільними зусиллями можна зробити багато для успішного розвитку процесів взаємодії України, Росії та Білорусі, для збереження та подальшого розвитку єдиного культурного простору.
Пріоритетною у збереженні історично-культурної спільності трьох народів є галузь освіти та науки.  І треба, у першу чергу, створити єдиний освітній простір з єдиними стандартами. Реалізувати це можливо через взаємодію навчальних та наукових закладів, а саме активізувати обмін студентами (особливо Україні, бо між Росією та Білоруссю у рамках Союзної держави це продуктивно здійснюється), участь викладачів у державних екзаменаційних комісіях та жури міжнародних конкурсів, стажування викладачів та науковців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Зв'язки України з Росією та Білорусією у сфері культури та науки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок