Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Голда Меір та політика держави Ізраїль щодо країн тропічної Африки (сер. 50-х рр. ХХ ст. - 1973р.)

Голда Меір та політика держави Ізраїль щодо країн тропічної Африки (сер. 50-х рр. ХХ ст. - 1973р.)

Назва:
Голда Меір та політика держави Ізраїль щодо країн тропічної Африки (сер. 50-х рр. ХХ ст. - 1973р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,99 KB
Завантажень:
434
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Голда Меір та політика держави Ізраїль щодо країн тропічної Африки (сер. 50-х рр. ХХ ст. - 1973р.)


Історія взаємовідносин єврейського та африканських народів налічує багато століть. Проте на якісно новий рівень взаємовідносини вийшли у другій половині ХХ століття, після створення нових незалежних держав. На початку 50-х років в Тропічній Африці існувало лише три незалежні держави - Ефіопія, Ліберія та Південно-Африканський Союз. Але національно- визвольний рух народів Азії та Африки, що розпочався в 20-ті роки ХХ ст., на початок 60-х років  привів до ліквідації колоніального режиму та створенню незалежних держав майже на всій території Чорного континенту. У 50-60-ті роки на політичній мапі світу з'явилось більш ніж 25 нових країн. 5 березня 1957р. першою державою Тропічної Африки, що здобула незалежність, стала Гана ( до 1957р. - Золотий Берег). З нагоди цього до Гани прибула велика ізраїльська делегація на чолі з міністром промисловості та торгівлі Пінхасом Сапіром. В результаті переговорів з прем'єр-міністром Гани Кваме Нкрума була досягнута домовленість про встановлення офіційних відносин між  країнами ( перші, ще неофіційні відносини було встановлено  наприкінці 1956р.). Напередодні святкування першої річниці незалежності Гани, уряд країни через ізраїльського посла Ехуда Аврієля запросив тодішнього міністра іноземних справ Ізраїля Голду Меір відвідати Гану. Крім відвідування цієї країни,  план візиту передбачав також відвідування Ліберії, Сенегалу, Берегу Слонової Кості  та Нігерії. Останні три країни на той час ще не були незалежними. Г.Меір згодилась та в супроводі ізраїльського посла у Франції Яакова Цура та посла в Гані та Ліберії Ехуда Аврієля здійснила тривалу подорож країнами Африки.
Саме з ім'ям Голди Меір тісно пов'язано становлення зовнішньої політики Ізраїлю в країнах  Тропічної Африки . За ті дев'ять років, що вона очолювала МЗС Ізраїлю ( неофіційно - з травня, офіційно - з 19 липня 1956 року по 1966 рік), відбувся дуже великий прорив у відносинах між Ізраїлем та державами Африканського континенту. На кінець 60-х було встановлено дипломатичні стосунки з 31 африканською країною, укладена велика кількість договорів про співпрацю, Ізраїль відкрив декілька програм допомоги країнам, що розвиваються (зокрема, програму міжнародного співробітництва та технічної допомоги в рамках MASHAV). Період 1956 - 1973рр. ввійшов в історію як період „медового місяця" у ізраїльсько - африканських стосунках. Г.Меір згодом ще не один раз відвідувала Африку. У грудні 1959 р. вона відвідала Камерун, згодом повернулася в Гану, уперше відправилася в Того, знову побувала в Ліберії й об'їздила Гамбію, Сьєрра-Леоне й Гвінею. Вона зустрічалася з багатьма африканськими лідерами - Вільямом Табменом у Ліберії, Ахмедом Секу Туре в Гвінеї, Мілтоном Оботе в Уганді, Мобуту Сесе Секо в Заїрі, Джомо Кеніатою в Кенії, Кеннетом Каундою в Замбії, Леопольдом Сенгором у Сенегалі.
У 1963 р. й через чотири роки - знову поїздки, в маршруті - відвідування Камеруну, Того, Гамбії, Танганьїки, Уганди та Мадагаскару. Результатом цих візитів стало налагодження тісних та багатосторонніх зв'язків між Ізраїлем та африканськими країнами. Незабаром після першої поїздки Г.Меір до Африки, в 1958 р., Ізраїль відкрив Центр МАШАВ (MASHAV) - Центр міжнародного співробітництва в рамках МЗС Ізраїлю. Уряд країни виступив з офіційною заявою про те, що „ на долю Ізраїлю випала велика історична честь - та, що одночасно є й боргом, - допомагати країнам, що розвиваються, удосконалюватися та просуватися вперед" [1,69]. В заяві МЗС Ізраїлю відзначалось, що „ держава Ізраїль розглядає гуманітарну допомогу як важливу складову його ролі на міжнародній арені. Завдяки власному успішному досвіду швидкого розвитку, Ізраїль має великі можливості в наданні консультацій та допомоги в таких областях як ведення сільського господарства в умовах посушливого клімату, іригація, керування водними ресурсами, запобігання наступу пустелі, освіта, наукові розробки, соціальний розвиток, програми зайнятості населення"[2].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Голда Меір та політика держави Ізраїль щодо країн тропічної Африки (сер. 50-х рр. ХХ ст. - 1973р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок