Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Розвиток кейнсіанської теорії в роботах економістів неокейнсіанського напряму

Розвиток кейнсіанської теорії в роботах економістів неокейнсіанського напряму

Назва:
Розвиток кейнсіанської теорії в роботах економістів неокейнсіанського напряму
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,89 KB
Завантажень:
472
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Розвиток кейнсіанської теорії в роботах економістів неокейнсіанського напряму


Неокейнсіанські теорії стали розвиватися, долаючи вузькі місця концепції Кейнса. Аналізуючи економіку капіталістичних країн у 30-ті рр., він неминуче мусив виходити з умов її глибокої стагнації, Відтак кейнсіанська теорія була статичною, бо брала економіку у рівновазі, а не у стані динаміки. Вона майже не розглядала довго-строкових, перспективних тенденцій, оскільки була тільки спробою пояснити сучасний Кейнсу стан економіки, з'ясувати умови «повної зайнятості».
У післявоєнні роки на перший план соціально-економічного розвитку західних країн виступають не проблеми «повної зайнятості», а проблема економічного зростання.
Об'єктивною передумовою для появи такої проблеми стали процеси, що відбувалися в розвитку економіки в післявоєнний період, Розгортання НТР, нерівномірний розвиток капіталістичних країну високі темпи економічного зростання в соціалістичних країнах поставили цю проблему на порядок денний. Найбільш непокоїли західних економістів високі темпи зростання економіки соціалістичних країн, що загострювали проблему «економічного змагання двох систем». Не випадково американський економіст Є. Домар писав, що проблема темпів перетворюється на проблему самого існування капіталізму.
Саме за цих умов і з'являються теорії економічного зростання, автори яких роблять спроби створити теорію відтворення придатну для різних кон'юнктурних умов, визначити загальні фактори еконо-мічного зростання.
Поява цих теорій була б неможливою без суттєвої зміни поглядів на роль держави в регулюванні відтворювальних процесів.
Теоретична модель зростання, що була побудована Кейнсом, передбачала можливість впливати на величину сукупного попиту, за-йнятості та національного доходу регулюванням «незалежних змін-них» — схильності до споживання, граничної ефективності капіталу та норми процента.
Ідеї Кейнса розвинули його послідовники — А. Хансен, Р. Харрод, Є.Домар та ін. Після другої світової війни, намагаючись уник-нути недоліків моделі Кейнса, неокейнсіанці опрацювали нові (мо-делі Р. Харрода, Є. Домара).
Із концепції Кейнса безпосередньо випливало абстрактне рівнян-ня, основною ланкою якого було врахування реалізації продукції. Воно передбачало рівновелике зростання виробництва й агрегатно-го попиту як умову динамічної рівноваги. Обов'язкова рівновага за-ощаджень та інвестицій та обов'язкове повернення отриманого до-ходу у процес виробництва призводили тільки до збереження незмінного стану. Призначення моделі Кейнса полягало в тім, щоб | змусити економіку працювати на підставі взаємодії тільки існуючих І величин, беручи до уваги тільки наявні ресурси. Отже, йшлося І більше про те, щоб дати хід тому, що суспільство вже мало. У пері-од Кейнса на передньому плані була тенденція хронічного надлиш-ку капіталу і зв'язана з нею тенденція хронічного масового безро-біття. За цих умов Кейнс акцентував увагу на одному боці .інвестиційного процесу — так званому «дохідному ефекті» (відкла-даючи набік його «виробничий ефект»). Зміст «дохідного ефекту» інвестицій полягає у тому, що зростання інвестицій веде до підви-щення доходів, яке збільшує споживацький попит, що, у свою чергу, Стимулює збільшення виробництва.
Теоретики економічного зростання — неокейнсіанці — прагнуть данамізувати статичну модель Кейнса та обгрунтувати умови стійкої рівноваги з використанням не тільки «дохідного ефекту» Кейнса, й «виробничого ефекту», тобто повної зайнятості виробничих потужностей і робочої сили, а також виявити причини порушення такої рівноваги. Якщо Кейнс застосовував модель мультиплікатора для короткострокового періоду, то неокейнсіанці розширили часові межі дії мультиплікатора, використовуючи цю модель у динамічно-му аналізі. Важливим нововведенням неокейнсіанської теорії саме і є включення «виробничого ефекту» у модель зростання і врахування умов, необхідних для забезпечення безперервного зростання еконо-міки (динамічної рівноваги).
Послідовник Кейнса англійський економіст Рой Харрод у спробі подолати кейнсіанську статичну модель розробив динамічний варі-ант теорії економічного зростання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 



Реферат на тему: Розвиток кейнсіанської теорії в роботах економістів неокейнсіанського напряму

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок