Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економіка підприємництва. Підприємство - головна ланка економіки держави

Економіка підприємництва. Підприємство - головна ланка економіки держави

Назва:
Економіка підприємництва. Підприємство - головна ланка економіки держави
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,59 KB
Завантажень:
450
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Економіка підприємництва. Підприємство - головна ланка економіки держави
Народне господарство України слід розглядати з точки зору сукупності підприємств (об'єднань), галузей і територій, які розвиваються під впливом регуляторної політики держави.
Закономірності внутрішнього функціонування системи прийнято вивчати за допомогою показників структури, під якою розуміється мережа відносин і зв'язків між її елементами. У даному випадку будемо мати на увазі економічні відносини і зв'язки ланок системи, що реалізуються під впливом певних змін, які відбуваються в інших її ланках. Зв'язок існує в разі наявності у ланок системи певної тотожної властивості, яка є основою зв'язку. Як правило, у різних ланок економічної системи основи зв'язків різні, а оскільки всі вони взаємопов'язані, то й економічні відносини між ними теж різні. Тому при дослідженні економічної системи процес взаємодії різних її ланок розкладають на однобічні впливи. Слід також виділити типи цих зв'язків, визначити їх економічний зміст і взаємозалежність. Наприклад, якщо взаємодію розглядати як внутрішній стійкий зв'язок причини і наслідку, то цей зв'язок можна зобразити в формі тенденції або ж закону. Якщо той самий зв'язок аналізувати з погляду єдності певних властивостей і боротьби протилежностей, то в даній взаємодії!" вбачатиметься суперечність. Нарешті, якщо розглядати взаємодію з боку його носіїв (виробників і споживачів), то можна виділити відповідні форми економічних відносин і інтересів. Таким чином, зазначені види зв'язків відображають істотно різні аспекти в загальному понятті взаємодії. Оскільки зв'язки між різними структурними ланками системи характеризуються певними співвідношеннями, то необхідно проаналізувати показники їх пропорциональності.
Слід мати на увазі, що економічні взаємозв'язки мають, як правило, багатоланковий характер. Ці взаємовідносини і взаємозв'язки можуть мати прямий і зворотний характер, бути безпосередніми і опосередкованими, технологічними, економічними, демографічними, транспортними, правовими тощо. Для того щоб виник зв'язок, необхідні відповідні об'єктивні умови і економіко-організаційні передумови, до складу яких можна віднести форми власності, її структуру, економічні форми і методи її реалізації; наявність системи управління (народного господарства, галузей, територій, підприємств і об'єднань); цілі і потреби економіки і населення, ресурси і можливості задоволення ними. Слід мати на увазі, що зв'язок - це економічна категорія, що відображає конкретне економічне явище (рух матеріальних, духовних цінностей або моральні та творчі стимули для підтримки процесу відтворення в єдності всіх його фаз).
В умовах існування ринкових відносин і різних форм власності в Україні необхідно аналізувати всю сукупність виробничо-економічних зв'язків народного господарства, а не обмежуватися тільки їх розглядом між двома або кількома підприємствами (об'єднаннями), бо таке обмеження неминуче призведе до недоврахування економічних інтересів підприємства, міністерства, території і держави та появи суперечностей між ними.
Принципи регіонізації системи управління мають реалізовуватися на всіх рівнях - від підприємств до міністерств, центральних економічних органів і Уряду - при розмежуванні прав і відповідальності кожного рівня управління, організації їх чіткої взаємодії. На всіх рівнях необхідно здійснювати перехід від переважно командно-адміністративних до переважно економічних методів управління. Важливо відзначити, що загальність застосування економічних методів, планомірне використання їх на всіх рівнях створює якісно новий тип відносин. Затверджується справді демократичний шлях впливу на інтереси працівників, на досягнення кінцевих цілей.
З урахуванням зроблених зауважень розглянемо взаємовідносини підприємств (об'єднань) між собою та з державною і регіональною ланками управління. Для цього проаналізуємо цілі й завдання їх функціонування.
Основу державної структури утворює сукупність підприємств (об'єднань), об'єднаних за певною ознакою. Галузева ланка економіки посідає проміжне місце між державним рівнем і підприємством (об'єднанням), яке відображає державні інтереси, власні та інтереси підприємства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Економіка підприємництва. Підприємство - головна ланка економіки держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок