Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сутність державного регулювання підприємницької діяльності. Його форми і методи

Сутність державного регулювання підприємницької діяльності. Його форми і методи

Назва:
Сутність державного регулювання підприємницької діяльності. Його форми і методи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,61 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
РЕФЕРАТ
на тему:
„Сутність державного регулювання підприємницької діяльності. Його форми і методи”


Вступ
Нерегульованої економіки не буває. Держава, виконуючи свої функ-ції, завжди певною мірою втручалася в економічні процеси. Проте як-що в епоху вільної конкуренції державне втручання в підприємницьку діяльність мало об-межений та епізодичний характер, то вже на початку XX ст. масштаби цього втручання розширилися, а з 40-х років стали безпрецедентни-ми. Держава перетворилася на одного з провідних суб'єктів економіч-ного життя практично в усіх індустріальне розвинених країнах.
В сучасних умовах державному впливові підлягають усі сторони господарського життя, у тому числі і бізнес.
Без держави, що бере на себе організацію пропозиції центральних грошей і задоволення частини колективних потреб, що відповідає за компенсацію, ліквідацію або недопущення негативних ефектів ринко-вої поведінки, суб'єктам ринкових відносин функціонувати було б не-можливо. До того ж ринкова економіка в розвинених країнах виявляє себе по-різному. Немає ринкової економіки, побудованої на один лад. Залишаючись ринковою, американська економіка відрізняється від ні-мецької не менше, ніж остання від японської Універсальні лише ос-новні елементи конструкції, а решта залежить від національних особ-ливостей країни. В Україні буде, безсумнівно, своя, притаманна лише їй модель ринкового господарства
У нашій країні перехід від планової економіки до ринкової означає не лише повну відмову від участі держави у господарській діяльності, а й заміну методів централізованого директивного управління мето-дами державного регулювання. Державне регулювання бізнесу - це об'єктивна потреба, яку слід враховувати.


1. Потреба державного регулювання бізнесу
У світовій практиці посилюється роль держави в економічному житті суспільства Це виявляється в розробці системи нормативних актів, спрямованих на регулювання ринку, банківської діяльності, митних правил, бізнесу, цін і заробітної плати, соціального захисту на-селення, контролю за діяльністю монополістичних об'єднань. Проте так було не завжди.
За умов вільної конкуренції держава відігравала пасивну роль у регулюванні бізнесу, але активно функціонував ринковий механізм. Ринкова конкуренція, впливаючи на ціни і доходи, автоматично і опе-ративно пристосовувала дії суб'єктів бізнесу до економічної ситуації, яка постійно змінювалася, регулюючи рівновагу між попитом і про-позицією та забезпечуючи таким чином економічну стабільність у су-спільстві.
Однак у міру розвитку товарного виробництва, його монополізації і ускладнення відтворювальних процесів обмежувалися можливості регулювання ринкового механізму. В економіці почали виявлятися суттєві недоліки: тривалі порушення рівноваги між сукупним попитом і пропозицією, інфляція, безробіття. Усе це позначилося на функціонуванні підприємницьких структур. Не всі суб'єкти бізнесу могли при-стосуватися до такої економічної ситуації. Збільшується кількість під-приємств, що зазнали банкрутства, держава втрачає платників по-датків, а разом з тим зменшується джерело поповнення казни та ін.
У цих умовах виникає об'єктивна потреба активізації ролі держави в регулюванні економіки та функціонування її господарюючих суб'єк-тів. Особливо це підтвердила криза 1929-1933 рр., яка остаточно роз-віяла авторитет ринкової конкуренції як єдиного регулятора ринкової економіки і показала, що ринковий механізм для забезпечення ста-більності повинен доповнюватися державним регулюванням.
Разом з тим державне регулювання автоматично не усуває недолі-ки ринкового механізму. Дуже багато залежить від рівня, форм і ме-тодів втручання держави в економіку, а отже, і в бізнес.
Світовий досвід показує, що при використанні державного регу-лювання не існує світових стандартів, а сліпе копіювання чужого дос-віду може завдати тільки шкоди.
Державне регулювання бізнесу - це вплив держави на діяльність підприємницьких структур, суб'єктів бізнесу і ринку з метою забезпе-чення нормальних умов функціонування їх.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Сутність державного регулювання підприємницької діяльності. Його форми і методи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок