Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Функція мотивування

Функція мотивування

Назва:
Функція мотивування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,76 KB
Завантажень:
302
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
Функція мотивування


Керівники впроваджують власні управлінські рішення, використовуючи на практиці основні принципи мотивації.
В теорії управління застосовується таке тлумачення цього тер-міну:
Мотивування - це вид управлінської діяльності, який забезпечує процес спонукання, стимулювання себе чи інших (окремої людини чи груп людей) до цілеспрямованої поведінки або виконання певних дій, спрямованих на досягнення особистих цілей або мети організації.
Мотивацію можна визначити, як сили, що змушують людей поводитися певним чином.
Мотивація - це готовність докласти максимальних зусиль для досягнення організаційних цілей, що зумовлена здатністю цих зусиль задовольняти певну індивідуальну потребу. Це визначення наближує нас до змісту мотивації. Воно запроваджує три ключові поняття: зу-силля, організаційні цілі та індивідуальна потреба.
Характерно, що мотивація задовольняє дві обставини. По-перше, забезпечення індивідуальних потреб, а по-друге, досягнення організаційних цілей. Обидві умови можуть і повинні задовольнятися якомога повніше.
Теорії мотивації засновані на результатах психологічних дос-ліджень і розподіляються на дві категорії: змістові і процесуальні.
Класификація теорій мотивації приведена на рис. 3.1.


Рис. 3.1. Класифікація теорій мотивації
2. Змістові теорії мотивації.
Змістові теорії мотивації пов'язані з ідентифікацією внут-рішніх спонукань (потреб), що змушують людину діяти так, а не інакше, визначають структуру потреб людини і виявляють серед них ті, що мають пріоритетне значення.
Більш сучасніші процесуальні мотиваційні теорії ґрунтуються на поведінці людини і враховують її сприйняття та набутий -досвід. Сама мотивація розглядається з точки зору того, що ж змушує людину спрямовувати зусилля на досягнення бажаних результатів.
Розвиток мотиваційних теорій має еволюційний характер, вони взаємодоповнюються.
Потреби первинні та вторинні. Потреба - це фізіологічне чи психологічне відчуття нестачі у чомусь або у комусь, переконання у тому, що чогось чи когось бракує.
Змістові теорії мотивації намагаються класифікувати загально-людські потреби за певними ознаками.
Потреби розподіляються на первинні та вторинні. Первинні потреби мають фізіологічний характер і, як правило, вроджені, генетичні, закладені природою. Без їх реалізації людина неможе існувати (їжа, сон, наявність притулку та ін.). Вони майже од-накові, спільні для різних людей.
Вторинні потреби психологічного походження. Вони мають чітко виражений індивідуальний характер. Кожна людина має свої, властиві лише їй моральні якості, запити, індивідуальні ознаки, що набуваються з досвідом (потреби в спілкуванні, контакті, дружбі, по-вазі; прагнення та можливості їх реалізації).
Потреби неможливо безпосередньо спостерігати чи ви-мірювати. Про їх існування можна тільки здогадуватися чи скла-сти уяву на основі поведінки конкретної людини. Потреби є мо-тивами до дій. Коли потреба усвідомлюється людиною, вона викликає стан цілеспрямованої поведінки, що орієнтована на досягнення кон-кретного результату.
Зігмунд Фрейд вдало описував природу потреб (щоправда лише первинних) у праці "Основні категорії психоаналіз/': "Її сутністю є все спадкове, вроджене, конституйоване будовою тіла, передусім фізіологічні потяги, що саме в поведінці тіла знаходять свій щонайперший прояв."
Рис. 3.2. Модель мотивації поведінки через потреби
Модель функціонує так: визначаються людські потреби та сти-мули, що викликають внутрішню напругу, на ці потреби впливають також зовнішні обставини, сприятливі можливості і встановлена мета. Витрачаються зусилля для задоволення потреби, які призводять до певних рівнів показників. Показники залежать від здібностей, і за їх досягнення передбачаються винагороди, що якоюсь мірою задоволь-няють початкові потреби і стимули. Модель - замкнуте коло, бо в міру задоволення одних потреб, виникають інші, що вимагають витрат но-вих зусиль.
Мотивація пов'язана з деякими іншими чинниками робочої си-туації людини. Цей зв'язок можна описати такою формулою:
П=F (М, З, О),
де П - показники діяльності; Ф - функція;
М - мотивація; 3 - здібність;0 - оточення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Функція мотивування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок