Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Потреба в новій стратегії та її зміст. Характер і причини кризових явищ

Потреба в новій стратегії та її зміст. Характер і причини кризових явищ

Назва:
Потреба в новій стратегії та її зміст. Характер і причини кризових явищ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,60 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Потреба в новій стратегії та її зміст. Характер і причини кризових явищ


Перехідний період в усіх "постсоціалістичних" країнах, які трансформують свої економічні системи в ринковому напрямку за єдиним сценарієм і рецептами МВФ, розпочався для них бурхливим економічним розвалом. Він був викликаний підривом регулюючих і контролюючих функцій держави і дією так званого "інфляційного (ринкового)" шоку. Зміна влади на початку дев'яностих років супроводжувалася гострою політичною кризою, пануванням безвладдя і безправ'я, з одночасним пограбуванням і розпродажем державних ресурсів тими соціальними колами, які ними розпоряджалися разом з особами, що прийшли до нової влади. Саме вони на початкових етапах реформ небувало збагатилися здебільшого на криміногенному грунті, а точніше - грунті катастрофічного збіднення основної маси населення країни. Гостра грошово-фінансова і загальноекономічна криза, що досить швидко вразила майже всі зазначені країни, має під собою не тільки глибоке історичне коріння, залишене суспільству тоталітаризмом, на що тільки й посилаються діючі органи влади, забуваючи при цьому про грубі прорахунки й помилки, припущені на початку трансформаційних процесів. Економічна криза в цих країнах характеризується такими загальними рисами.
По-перше, в усіх них у 1991-1996 рр. мав місце більш менш суттєвий спад виробництва валового внутрішнього продукту (ВВП) і національного доходу (НД), при загальному падінні фізичного обсягу товарної продукції та послуг, які залишаються до того ж неконкурентоспроможними. В умовах паралічу доходності і нагромаджень товаровиробників паралізуються відтворювальні процеси і економічне зростання.
По-друге, в кожній з цих країн з тією чи іншою силою проявлялися то руйнівні інфляційні процеси, то гостріші кризи платежів, викликані деформацією національних систем грошового і кредитного обігу, підриваючи загальну валютно-фінансову і економічну стабільність держав.
По-третє, як це не парадоксально, але, незважаючи на періодичне накачування їх грошового обігу на початкових етапах реформ емісійною грошовою масою і архіліберальне ставлення до широкого ходіння іноземних валют на внутрішніх ринках, місткість останніх штучно звужувалася необдуманим обмеженням доходів більшості юридичних і фізичних осіб. Відбувалося це внаслідок випереджаючих темпів спаду національного товаровиробництва, слабких імпортних можливостей, недосконалості державної політики регулювання ринкової рівноваги і діяльності банківських і фінансово-кредитних систем. Звідси криза платоспроможності, зовсім не рідка поява штучних надлишків тих чи інших товарів, при гострому дефіциті потреб у них.
По-четверте, в цих державах посилювалися бюджетні дефіцити і дефіцити платіжних балансів. Багато банківських систем (особливо - в країнах СНД) перетворилося на каталізатори інфляційних процесів. Нерідко саме вони штучно затримували взаєморозрахунки між постачальниками і споживачами, нагромаджували готівку і обертали гроші через депозитні рахунки для короткострокового кредитування з грабіжницькими процентними ставками, здійснювали невиправдану емісію грошей, маніпулювали біржовим валютним курсом. Тим самим вони штучно роздували розміри банківських доходів, минаючи найбільш складний і результативний виробничий оборот. Власне товарне виробництво цих країн занепадало, а його структурні та якісні перетворення залишалися нездійсненною мрією. Переважна маса кредитних ресурсів направлялася у короткострокове кредитування, "заморожуючи" інвестиційну та інноваційну діяльність. Як наслідок, структура економіки продовжувала деформуватися, віддаляючись від її новітньої ринкової моделі.
По-п'яте, всім аналізованим країнам притаманні процеси бурхливого соціального розшарування населення, збідніння його основної частини, що має низькі та середні середньодушові доходи, з усіма негативними наслідками звідси, макро- і мікроекономічні структури продовжують катастрофічно застарівати морально і фізично. В багатьох промислових підприємствах і об'єднаннях зношення виробничих фондів сягає 60-70%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Потреба в новій стратегії та її зміст. Характер і причини кризових явищ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок