Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Акціонерний капітал.

Акціонерний капітал.

Назва:
Акціонерний капітал.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,38 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Акціонерний капітал.
У більшості праць українських, російських та західних економістів відсутнє концептуальне визначення цієї категорії. Так, в енциклопедичному словнику "Управління організацією" акціонерний капітал охарактеризовано як "капітал акціонерного товариства, створений за " рахунок випуску акцій". В "Економічній енциклопедії" за редакцією Л. Абалкіна акціонерний капітал визначено як "...сукупність об'єднаних індивідуальних капіталів акціонерів". Автори "Сучасного економічного словника" стверджують, що це — "основний, базовий, початковий капітал акціонерного товариства, що утворюється шляхом випуску і продажу акцій", а відтак дають аналогічне з попереднім визначення його сутності. У "Великому економічному словнику" категорію визначено як "основний капітал акціонерного товариства". Англійські вчені замість характеристики акціонерного капіталу пропонують визначення поняття "акція".
Наведені визначення характеризують:
1) абстрагування від експлуататорської природи цієї форми капіталу, а отже, від процесу відчуження найманих працівників від акціонерної власності;
2) ігнорування капіталізації як одного із важливих джерел формування та розвитку акціонерного капіталу, оскільки одні автори вважають таким джерелом випуск акцій, а інші — об'єднання індивідуальних капіталів.
3) спрощене і однобічне визначення акціонерного капіталу як основного. У багатьох підручниках та навчальних посібниках визначення категорії відсутнє, незважаючи на те, що корпорації (акціонерні компанії), наприклад, у США створюють до 90 % ВВП.
Урахувавши комплекс вимог до визначення економічних категорій, можна запропонувати таке тлумачення категорії "акціонерний капітал".
Акціонерний капітал — ресурси акціонерного товариства (компанії), утворені шляхом об'єднання кількох або багатьох індивідуальних капіталів, розширення масштабів акціонерної компанії завдяки капіталізації частини прибутку, а також залучення певних коштів вкладників через механізм продажу акцій та облігацій, що базується на привласненні чужої праці.
Акціонерний капітал (власність) поділяють на власний і позичений.
Власний акціонерний капітал формується із коштів, отриманих від випуску та реалізації акцій та облігацій і резервного капіталу, сформованого внаслідок відрахувань від прибутку та їх інвестування у виробництво. Він може збільшуватись і завдяки подальшому випуску акцій та облігацій. З прибутку власники акцій щорічно одержують дивіденди, але лише після сплати податків державі, зарплат і премій менеджерам, поповнення резервного фонду тощо. Резервний капітал також інколи використовують для виплати дивідендів у період погіршення економічної кон'юнктури.
Позичений акціонерний капітал формується за рахунок банківського кредиту і коштів, отриманих від випуску облігацій. Наприкінці 1999 — на початку 2000 років обсяг капіталізації акціонерних компаній у США становив понад 19 трлн дол. або 180 %ВВП, у 1925 — 75 % ВВП, а наприкінці 60-х років — 100 % ВВП; ринкова капіталізація компаній високих технологій перевищила 2,7 трлн дол.
Фактичним власником акціонерного капіталу є вузьке коло осіб або фінансових інститутів (комерційних банків, страхових компаній тощо), які володіють контрольним пакетом акцій. З його допомогою встановлюється контроль гігантських монополій над значними капіталами чужих компаній та власністю дрібних акціонерів у формі акцій.
В акції поєднуються правовий і економічний аспекти (що зумовлено наявністю цих аспектів у категорії "власність"), тому загальноприйнятим визначенням її сутності є: вид цінного папера без установленого строку обігу, який свідчить про пайову участь у статутному фонді акціонерного товариства і дає право на участь в управлінні акціонерним товариством, одержання частини прибутку у вигляді дивіденду та участь у розподілі майна у разі ліквідації. Проте сутність її у такому визначенні не розкривається.
Акція (лат. actio — дія, дозвіл) (у політекономічному контексті) — найважливіша форма національного багатства в умовах сучасного капіталізму, яка дає змогу привласнювати відповідну суму дивідендів і здійснювати управління акціонерним капіталом акціонерам, які володіють контрольним пакетом акцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Акціонерний капітал.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок