Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Економічна теорія

Економічна теорія

Назва:
Економічна теорія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,61 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Економічна теорія
План
Форми торгівлі…………………………………………………………….3
Монетарна політика Центрального банку…………………………….4
Література……………………………………………………………………..8
1. Форми торгівлі
Ринкові відносини розрізняються по ознаках торговельних угод. Ці угоди можна класифікувати в такий спосіб.
По способах зв'язку між агентами ринку розрізняються такі форми торгівлі. Виробник або власник товару безпосередньо продає його споживачеві. Виробник реалізує корисну річ спочатку торговельному посередникові, а той перепродує її споживачеві. Посередництво буває багатоланковим, коли в ньому послідовно бере участь кілька перекупників речей.
Залежно від видів оплати товарів виділяються наступні форми торгівлі. Бартерна торгівля: безгрошовий обмін одного виду товару на іншій. Продаж благ за готівку (або з оплатою по чеку). Так населення здобуває потрібні речі на споживчому ринку. Реалізація товарів по безготівковому розрахунку (оплата провадиться по перерахуванню: з доручення покупця банк знімає з його рахунку гроші й переводить на рахунок продавця). Даним способом найчастіше здобуваються засоби виробництва. Продаж товарів післяплатою (споживач, що живе далеко від торговельного підприємства, одержує бажану річ, викуповуючи її шляхом перерахування грошей продавцеві). Реалізація товарів у кредит (покупець одержує благо, звичайно вносячись за нього невелику плату й в обмін невелику плату й в обмін зобов'язання виплатити решту грошей в обговорений термін). Така форма торгівлі припускає достаток товарів, і вона розвивається до вигоди покупців і продавців. Надання товарів у прокат за певну плату (у цьому випадку оплачується час за користування благом).
З обліком обсягу продажів розрізняють дві форми реалізації товарів. Оптова торгівля: продукти закуповуються оптом (великими партіями) торговельними посередниками у виробників на торговельних ярмарках і через товарні біржі. Роздрібна торгівля: означає купівлю-продаж переважно споживчих благ у невеликих кількостях. Таким способом окремі особи здобувають потрібні їм продукти в магазинах, торговельних наметах, на продовольчих і речових ринках.
Ринкові угоди розрізняються також по характері взаємодії їхніх учасників, що визначає неоднакові типи ринків.
2. Монетарна політика Центрального банку
Більшість сучасних економiстів розглядають монетарну (кредитно-грошову) політику як найбільш прийнятний для демократичного суспільства інструмент державного регулювання національної економіки, не призводящий до надмірного диктату уряду і зменшенню господарської самостійності окремих iндивiдуумів. Найвища кінцева ціль монетарної політики полягає в забезпеченні стабільності цін, повної зайнятості і зростанні реального обсягу ВНП. Ця ціль досягається за допомогою заходів в рамках грошово-кредитної політики, що здійснюються досить поволі, розраховані на роки і не є швидкою реакцією на зміни кон'юнктури. В зв'язку з цим поточна монетарна політика орiєнтiруется на конкретні і доступні цілі, чим зазначене вище глобальне завдання, наприклад на фіксацію кількості грошей в обігу, певного рівня банківських резервів чи норми і т. п.
В тому і іншому випадку провідником монетарної політики є центральний банк країни, а об'єктами є пропозиція і попит на грошовому ринку. Під пропозицією грошей розуміється загальна кількість грошей, що знаходиться в обігу. Пропозиція грошей складаєтся із M1, M2, M3.
Значне місце в державному регулюванні грошового обігу належить центральному банку в силу його ключового положення в національній сиситемі кредитно-грошових відносин. Його можливості контролю за приростом грошової маси дуже великі: непрямий вплив на грошову базу (суму готових грошей, залишки на резервних рахунках комерційних банків в центральному банку) через надання своїх ресурсів, зміну норми проценту, проведення операцій на відкритому ринку, рефінансування, зміна рівня банківської ліквідності - безпосередній шлях до досягнення бажаних результатів.
Покладену на нього функцію контролю за грошовим обігом центральний банк може здійснювати в декількох формах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економічна теорія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок