Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Підприємство як відкрита система. Його суть та функції

Підприємство як відкрита система. Його суть та функції

Назва:
Підприємство як відкрита система. Його суть та функції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,68 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Підприємство як відкрита система. Його суть та функції


Підприємство як об'єкт управління розглядається не просто як соціальна система, складена із взаємодіючих елементів та підсистем, а й як активна система, що мас взаємозв'язки із зовнішнім середовищем і не тільки може впливати на його складові, а й перебувати у безпосередній залежності від нього.
Підприємство - самостійний господарюючим суб’єкт, який забезпечує планомірне виробництво більшості товарів і послуг, здійснює науково-дослідницьку, комерційну діяльність і метою привласнення прибутку.
Для здійснення своєї діяльності підприємство мас розпоряджатися певними матеріальними, трудовими та фінансовими ресурсами і засобами. Планомірне комбінування та використання них факторів виробництва, організація виготовлення та реалізації продукції (виконання робіт, надання послуг) є основою для отримання доходу (прибутку), досягнення цілей підприємства та задоволення економічних інтересів його власників.
Характерними ознаками підприємства є:
по-перше - проведення підприємницької діяльності, тобто самостійна, ініціативна, систематична діяльність, яка здійснюється на власний ризик, з виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та їх реалізація з метою одержання прибутку;
по-друге - наявність статус юридичної особи, ознаками якої є відокремлене майно, можливість від свого імені набувати майнових та особистих немайнових прав і нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем в арбітражному третейському судах. Підприємство має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків, печатку зі своїм найменуванням, а промислове підприємство — ще товарний знак. Підприємство не може мати у своєму складі інших юридичних осіб.
Рис. 2.3. Суть підприємства як суб'єкта господарювання
Виходячи з наведеного визначення, не є підприємствами:
1. Організації, що не займаються підприємницькою діяль-ністю, до яких належать юридичні особи, які не ставлять за основну мету діяльності отримання прибутку. Вони можуть створюватися у формі громадських або релігійних організацій, організацій орендарів та покупців, політичних партій, орга-нізацій, установ. Некомерційні підприємства можуть займатися
підприємницькою діяльністю лише в обсягах, потрібних для досягнення їхньої статутної мети.
2. Відокремлені підрозділи підприємств, до яких належать:
а) філії — структурно відокремлені частини юридичної
особи, що перебувають поза межами її розташування і ви-конують таку ж саму діяльність (виробничу, наукову), що й юридична особа в цілому. Філія має своє керівництво, яке підпорядковане керівному органу юридичної особи і діє на підставі доручення, яке отримує від відповідного керівного органу юридичної особи;
б) представництва - структурно відокремлені частини юридичної особи, які діють за межами розташування юридичної особи від її імені. Діяльність представництва обмежується виключно представницькими функціями (укладання угод, здача-приймання продукції тощо).
3. Громадяни, що займаються підприємницькою діяльністю без створення юридичної особи.
Діяльність підприємства здійснюється, як правило, на основі статуту. Статут затверджується власником манна, а для державних підприємств — власником майна за участю трудового колективу. У статуті підприємства визначається найменування підприємства, його місцезнаходження, предмет та мета діяльності, органи управління підприємством, порядок їх форму-вання, компетенція та повноваження трудового колективу, порядок утворення майна, характер організації трудових відносин, членства, умови реорганізації та припинення діяльності підприємства.
З метою реєстрації утворення та підтвердження своєї дієспроможності підприємство проходить держави) реєстрацію за місцем його знаходження. Державний ДОЗВІЛ на проведення окремих видів підприємницької діяльності видається у формі відповідного свідоцтва, патенту або ліцей пі.
Підприємство як організаційна одиниця, яка здійснює господарсько-фінансову діяльність, існує в усіх економічних системах та типах економічних відносин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підприємство як відкрита система. Його суть та функції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок