Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ефективність створення експортних виробництв. Ефективність придбання і використання імпортного обладнання

Ефективність створення експортних виробництв. Ефективність придбання і використання імпортного обладнання

Назва:
Ефективність створення експортних виробництв. Ефективність придбання і використання імпортного обладнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,69 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Ефективність створення експортних виробництв. Ефективність придбання і використання імпортного обладнання
План
1. Співвідношення виробництва . на внутрішньому та зовнішньому ринках
2. Напрями підвищення конкурентоспроможності експортної продукції
3. Послідовність розрахунку показників ефекту та ефективності експорту продукції
4. Формулювання альтернативних варіантів
5. Вимоги до ТЕО імпортних операцій
6. Послідовність розрахунку ефективності та ефекту імпорту машин і обладнання
7. Вартісна оцінка імпортного обладнання
8. Оцінка альтернатив
9. Обгрунтування імпортної ціни товару
10. Підвищення ефективності використання імпортного обладнання за рахунок факторів внутрішнього ринку
11. Література
Перспективи ЗЕД в Україні вирішальною мірою залежать від розвитку експортного потенціалу, вдосконалення товарної структури експорту. Сьогоднішня неефективна структура українського експорту та проблема виходу на нові світові ринки зв'язані з цілою низкою причин, серед яких головною є відставання вітчизняного машинобудування, яке характеризується дефіцитом товарів для експорту, низькою конкурентоспроможністю виробів, які пропонуються закордонним покупцям, обмеженою номенклатурою експорту машин та обладнання.
Питання про співвідношення діяльності підприємства, яка орієнтована на внутрішній та зовнішній ринки, постійно постає перед керівництвом підприємств і має яскраво виражений стратегічний характер, оскільки вибір експортної квоти зумовлює формування асортиментної політики, розподіл капітальних вкладень, побудову збутової мережі, цілий комплекс науково-технічних рішень, обсяг коштів, які виділяються на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи.
Співвідношення виробництва . на внутрішньому та зовнішньому ринках
Керівництво будь-якого підприємства має постійно вирішувати, яка має бути у підприємства експортна квота, тобто яка частка діяльності підприємства орієнтується на зовнішній ринок. При цьому слід враховувати як специфіку, так і потенційні можливості свого підприємства. Деякі з підприємств можуть поставляти на експорт лише незначну частину своєї продукції або послуг, інші можуть спеціально створюватись для випуску експортної продукції. Вибір експортної квоти, у свою чергу, зумовлює формування асортиментної політики, розподіл капітальних вкладень, побудову збутової мережі, цілий комплекс науково-технічних рішень, обсяг коштів, які виділяються на науково-дослідні роботи тощо.
У наш час кожне підприємство може і повинно мати свою власну стратегію виходу на зовнішній ринок. Підготовка до експортного прориву повинна базуватись на всебічному комплексі зовнішньоекономічних розрахунків та обґрунтувань.
Напрями підвищення конкурентоспроможності експортної продукції
Передумовою прийняття рішення про організацію орієнтованого на експорт виробництва, про вихід підприємства на зовнішній ринок, а також умовою правильного оформлення зовнішньоекономічних контрактів є оцінка конкурентоспроможності експортної продукції.
Конкурентоспроможність експортної продукції - це сукупність споживчих властивостей призначеного для експорту товару" яка відрізняє його від товару конкурента за ступенем відповідності конкретним потребам з урахуванням витрат на їх задоволення.
Існують такі умови конкурентоспроможності товару.*
нормативні, які визначають відповідність вимогам стандарті в, технічних умов, міжнародних конвенцій, угод та правил;*
споживні, які визначають відповідність споживчих параметрів або характеристик товару споживчим параметрам потреби покупця;*
економічні, які визначають відповідність вартісних характеристик товару вимогам вигідності його придбання та використання.
Критерієм конкурентоспроможності товару виступає відношення корисного ефекту використання товару до ціни споживання, тобто до сумарних затрат на придбання та експлуатацію товару.
Експортер за інших рівних умов прагне збільшити це співвідношення з метою зростання конкурентоспроможності продукції, але без шкоди прибутковості виробництва та реалізації своєї продукції на конкретному ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Ефективність створення експортних виробництв. Ефективність придбання і використання імпортного обладнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок