Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюджетна система і бюджетний устрій

Бюджетна система і бюджетний устрій

Назва:
Бюджетна система і бюджетний устрій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,79 KB
Завантажень:
230
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
З дисципліни: «Теорія фінансів»
на тему:
„Бюджетна система і бюджетний устрій”
Бюджетна система України - це об'єднання всіх ланок державного бюджету на єдиних принципах. Правові засади бюджетної системи становлять Конституція України, виданих на її основі Закон "Про бюджетну систему України", інші законодавчі акти. Економічною основою бюджетної системи України виступає народногосподарський комплекс.
Структура бюджетної системи визначається бюджетним устроєм. Він ґрунтується на адміністративно-державному устрої України. Бюджет України об'єднує 13,3 тис, самостійних бюджетів.
Бюджетна система України складається з державного бюджети України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.
Сукупність усіх бюджетів, що входять до складу бюджетної системи України, є зведеним бюджетом України.
Бюджет Автономії Республіки Крим об'єднує республіканській бюджет та бюджети районів і міст республіканського підпорядкування Автономної Республіки Крим.
До місцевих бюджетів належать обласні, районні в містах, селищні та сільські бюджети.
Бюджетний устрій - це організація і принципи побудови бюджетної системи, її структури, взаємозв'язок між окремими ланками бюджетної системи. Він визначається державним устроєм і адміністративно-територіальним поділом України.
Бюджетний устрій ґрунтується на принципах єдності, повноти, достовірності, гласності наочності та самостійності усіх бюджетів, що входять до бюджетної системи України.
Принцип єдності бюджету означає існування єдиного розрахунку доході, і видатків кожної лапки бюджетної системи.
Принцип повноти полягає у відображенні у бюджеті всіх доходів і видатків.
Принцип достовірності - це формування бюджету на основі реальних показників.
Принцип гласності забезпечує висвітлення о засобах масової інформації указників бюджеті її і звітів про їх виконання.
Принцип наочності - це відображення показників бюджетів у взаємозв'язку з загальноекономічними показниками в Україні і за її межами.
Державний бюджет України, республіканський бюджет Автономії Республіки Крим і місцеві бюджети є самостійними. Самостійність бюджетів забезпечується наявністю власних доходних джерел і правом визначення напрямків їх використання відповідно до законодавства.
Провідне місце в бюджетній системі України належать державному бюджету.
Через державний бюджет здійснюється перерозподіл частини фінансових ресурсів між Автономною Республікою Крим, областями і містами республіканського, підпорядкування.
Бюджети забезпечують фінансування господарського і культурного виробництва, здійснюваного органами місцевого самоврядування.
Призначення і роль бюджету
Призначення бюджету в державі виявляється через систему економічних відносин, структура яких така:
між державою і підприємницькими структурами в процесі мобілізації доходів, накопичень і фінансування з бюджету;
між державою і населення у процесі розподілу і перерозподілу валового національного продукту;
між ланками бюджетної системи при бюджетному регулюванні.
Важливою проблемою посилення ролі бюджету в розподільчих процесах є досягнення оптимальних співвідношень між різними ланками бюджетної системи 3 загальнодержавного бюджету фінансується понад 61,1% усіх витрат. Спостерігається тенденція збільшення частки місцевих бюджетів у фінансуванні бюджетних витрат, що може позитивно вплинути на розвиток системи місцевого самоврядування, а врешті решт - на використання бюджетних коштів у цілому.
БЮДЖЕТНІ РЕСУРСИ ДЕРЖАВИ
Бюджетні ресурси - частина фінансових ресурсів держави, сконцентрована в бюджетах всіх рівнів що входять до бюджетної системи України. В бюджетній системі акумулюється більше ніж 75% загального обсягу фінансових ресурсів держави.
Основними джерелами ресурсів бюджету є податки, збори та інші надходження.
У загальній сумі податків, сплачених до бюджету всіма платниками, прямі податки становлять 73, непрямі 27%. Головне призначення непрямих податків - регулювання економічних процесів через вилучення додаткових обґрунтованих доходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бюджетна система і бюджетний устрій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок