Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> ВВП та його динаміка

ВВП та його динаміка

Назва:
ВВП та його динаміка
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,17 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
ВВП та його динаміка


Зміст


1.Валовий внутрішній продукт
Валовий внутрішній продукт є узагальнюючим економічним показником, що виражає в ринкових цінах сукупну вартість товарів і послуг, створених усередині країни, і тільки з використанням факторів виробництва даної країни протягом даного часу - Економічна теорія: макро- та мікроекономіка /за ред. Ватаманюка З. та Панчишина С. - Львів:Інтереко, 1998, с.189
.
Валовий внутрішній продукт — один з найважливіших макроекономічних показників , що характеризує кінцевий результат виробничої діяльності економічних одиниць — резидентів і широко використовуваний у макроекономічному аналізі і міжнародних зіставленнях. Відзначимо, по-перше, що ВВП вимірює ринкову вартість виробництва за визначений період. Справді, він повинний бути таким, якщо нам необхідно порівнювати різнорідні по складу набори товарів і послуг, зроблені в різні роки, і мати повне представлення про їхню відносну вартість. Представимо економічну систему, у якій в одному році було випущено 3 зошити і 2 олівці, і 2 зошити і 3 олівці в другому році. У якому році обсяг виробництва більше? На це питання не можна відповісти доти, поки на різні продукти не будуть прикріплені ярлики з указівкою суспільної оцінки їхньої відносної вартості. Припустимо, що ціна (у грошовому вираженні) зошита - 2 гр., а ціна олівця – 3 гр. Можна зробити висновок, що обсяг виробництва в другому році більше, ніж у першому. Чому? Тому, что суспільство оцінює обсяг виробництва в другому році вище; суспільство готове заплатити за набір товарів, зроблених у другому році, більше, ніж за товари, зроблені в першому році.
По-друге, ВВП -- це вартість зроблених кінцевих товарів і послуг, тому вартість проміжних товарів і послуг не входить у ВВП (тому что у вартість кінцевих продуктів уже входять усі що мали место проміжні угоди), тому що в противному випадку показник містив би повторний рахунок. Кінцевими товарами і послугами є ті з них, що здобуваються протягом даного часу для кінцевого споживання і не використовується з метою проміжного споживання, перепродажу і т.д.
Ми уникнемо подвійного рахунка, ретельно з огляду на вартість, що додається кожною фірмою1. Додана вартість — це вартість, створена в процесі виробництва на даному підприємстві й отражающая реальному внеску підприємства в створення вартості конкретного продукту, тобто заробітну плату, прибуток, амортизацію, відсоток за кредит і т.д.
Вартість спожитих сировини і матеріалів, що придбані в постачальників, у створенні яких конкретне підприємство не приймало участі, у додану вартість не включається. Інакше кажучи, додана вартість — це валова продукція чи підприємства ринкова ціна випущеної продукції за мінусом поточних матеріальних витрат, але з включенням у неї відрахувань на амортизацію, тому що основні фонди підприємства беруть участь у створенні нової вартості виробленої продукції. У радянській практиці цей показник звався умовно чистої продукції.
По-третє, за допомогою ВВП робиться спроба вимірити обсяг випуску товарів і послуг в економіці за визначений період, то для того щоб досягти зазначеної мети необхідно виключити всі невиробничі угоди, що мають місце протягом зазначеного періоду. Невиробничі угоди бувають двох основних типів: (1) чисто фінансові угоди і (2) продажу вживаних товарів.
Фінансові угоди. Чисто фінансові угоди у свою чергу, підрозділяються на три основних види: трансферні виплати з державного бюджету, приватні трансферні платежі, а також купівля-продаж цінних паперів.
1. Державні трансферні платежі включають виплати по соціальному страхуванню, посібника безробітним і пенсії пенсіонерам, що держава надає визначеним родинам і індивідам. Основною особливістю державних трансферних платежів є те, що их одержувачі у відповідь на ці виплати не вносять якого-небудь внеску в створення поточного обсягу виробництва. Таким чином, включення їх в обсяг ВВП привело б до завищення цього показника для даного періоду.
2. Приватні трансферні платежі – наприклад, субсидії, одержувані студентами університетів з будинку, або разові дарунки від багатих родичів є не результатом виробництва, а актом передачі засобів від однієї приватної особи до іншого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: ВВП та його динаміка

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок