Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інфраструктура страхового ринку

Інфраструктура страхового ринку

Назва:
Інфраструктура страхового ринку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
88
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Інфраструктура страхового ринку”


Вступ.
Інфраструктура.
Види інфраструктури.
Інфраструктура страхового ринку.
Список використаної літератури.


Вступ.
Як і всяка об'єктивно існуюча система, ринок має власну інфраструктуру. Термін "Інфраструктура" був уперше використаний ще на початку нинішнього сторіччя в економічному аналізі для позначення об'єктів і споруджень, що забезпечують нормальну діяльність збройних сил.
Під інфраструктурою звичайно розуміється сукупність технологій, використовуваних на ринку для висновку і виконання угод, матеріалізована в різних технічних коштах, інститутах (організаціях), нормах і правилах.
Розвиток інфраструктури йде паралельно з розвитком самого ринку, з ростом оборотів на ньому. Поки число угод невелике й обороти ринку малі, зміст інфраструктури обходиться дорого, тому вона залишається на примітивному рівні. Зокрема, процедури переходу цінних паперів ускладнені, пошук партнера по угоді випадковий, гарантії здійснення угоди практично відсутні. В міру росту обороту виконання окремих етапів купівлі-продажу стає самостійним видом бізнесу. Критичним моментом є можливість за рахунок стандартизації даного етапу угоди і переходу до "масового виробництва" знизити відносні транзакційні витрати настільки, щоб даний вид бізнесу виявився здатним фінансувати себе за рахунок відрахувань сторін угоди.
Відразу ж відзначимо, що у витрати сторін необхідно включати не тільки прямі витрати (на пошук партнера, оформлення документів і ін.), але і непрямі, що реалізуються в ризиках. Іншими словами, у витрати потрібно (з деякою вагою) включати втрати, що можуть відбутися в результаті неправильного виконання угоди (наприклад, відмовлення від постачання після платежу, постачання фальшивих паперів і інших).
Ринковій економіці необхідна інфраструктура – система взаємозалежних спеціалізованих організацій, що обслуговують потік товарів, послуг, грошей, цінних паперів і робочої сили. Наприклад, на товарному ринку діють товарні біржі, підприємства оптової і роздрібної торгівлі, фірми, що займаються посередницькою діяльністю і т.п. Раніше відзначалося, що ринкова система має потребу в розвитий системі акумуляції заощаджень, ядром якої є фондові біржі і банки. У ринковій економіці можлива ситуація, коли одні учасники конференції, наприклад підприємці не мають у своєму розпорядженні необхідну кількість капіталу для розширення виробництва, розгортання пропозиції товарів до рівня їхнього попиту. У той же час інші зіштовхуються з проблемою прибуткового розміщення заощаджень, наприклад у виді надлишків коштів. Для дозволу зазначеного протиріччя, перетворення заощаджень в інвестиції ринковій системі необхідна відповідна інфраструктура– кредитна система, що утворять банки, страхові компанії, фонди профспілок і інших організацій, що володіють правами комерційної діяльності. Існує безліч варіантів прибуткового використання цих кошт, коли, допустимо, профспілкові фонди інвестуються в акції, передаються в борг комерційним банками т.п. У сучасній економіці не один карбованець або долар не повинний простоювати на довго випадати зі звертання.


1. Інфраструктура.
У ряді робіт указується, що поява самого терміна "інфраструктура" відбулося в післявоєнний період – кінець 40-х років ХХ століття, у деяких дослідженнях затверджується, що термін був введений в економічну науку в 1955 році американським економістом П. Розенштейном – Роданом. (Прокоф'єв В.А. Керування галузями інфраструктури в системі регіону. Міжвуз. Сб. Л., 1980)
У вітчизняній економічній літературі періоду 1970–80-х років інфраструктуру звичайно розглядали або, як комплекс галузей загального користування, метою функціонування яких є створення необхідних умов для розвитку приватнокапіталістичних підприємств, або як сукупність інженерно – технічних споруджень і об'єктів, що забезпечують на визначеній території безперебійний рух потоків вантажів, людей, енергії, інформації, тобто такі матеріально-технічні умови, без яких неможливо успішне функціонування сучасних господарських об'єктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Інфраструктура страхового ринку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок