Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Інтеграційний розвиток підприємства в контексті інституціональної теорії

Інтеграційний розвиток підприємства в контексті інституціональної теорії

Назва:
Інтеграційний розвиток підприємства в контексті інституціональної теорії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,31 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:іі
Інтеграційний розвиток підприємства в контексті інституціональної теорії  


Сучасні умови структурно-інноваційного розвитку економіки України актуалізували необхідність розробки й реалізації національними підприємствами стратегії розвитку, зорієнтованої на постійне здійснення інноваційних процесів у всіх сферах життєдіяльності. Разом з тим значно поширилися інтеграційні тенденції, які виражаються в розмиванні організаційних границь, створенні корпоративних структур й поширенні взаємодії з конкурентами та субпідрядниками. Різні аспекти створення систем управління окремим підприємством та вибору стратегії його розвитку розглядалися в працях відомих вчених-економістів. Однак низка завдань, пов’язаних з формуванням механізму управління розвитком нових інтеграційних структур залишається недостатньо розробленою.
Необхідність вирішення цих завдань потребує першочергового визначення поняття розвиток підприємства, як з точки зору класичної теорії, так і відповідно до інституціональної концепції та поєднання означених підходів. При цьому слід відзначити значну кількість підходів до трактування розвитку підприємства, від розгляду його як зміну умов існування в часі або як придбання потенціалу для поліпшення до трактування розвитку як процесу переходу з одного стану в інший, більш досконалий та сукупної зміни у взаємозв'язку кількісних, якісних і структурних категорій у системі. Разом з тим, під інституціональним розвитком слід розуміти спрямована зміна інститутів й інституціональних структур.
Таким чином, основу інтеграційного розвитку складає ідея про формування між окремими ринковими агентами (аі) єдиного економічного простору й встановлення відповідно до нього спільних правил взаємодії й розробка власних інститутів. Отже формується множина підприємств {A} (аi  A), для яких створюється єдиний економічний й інституціональних простір, та множина {В} елементи якої (bi  B) знаходяться у непов’язаному стані. При цьому в процесі управління розвитком можливо переведення окремих членів множини {A} в множину {В} та навпаки.
Також варто враховувати й певні інституціональні обмеження, за для чого слід сформувати множину інститутів {І}, яку в агрегованому вигляді можна розподілити на внутрішні {ІВ} та зовнішні {ІЗ}. При цьому пропонується для спрощення викладення матеріалу виділити три групи інститутів: економічні, нормативно-правові та соціальні, які будуть визначати правила побудови взаємодії. Зрозуміло, що зовнішні інституціональні обмеження будуть однаковими для всіх членів об’єднання, хоча тут також варто виділити обмеження для об’єднання в цілому {ІЗ11k} – зовнішні економічні інститути, кількістю k; {ІЗ12l} – зовнішні нормативно-правові інститути, кількістю l; {ІЗ13m} – зовнішні соціальні інститути, загальною кількість m; та внутрішні правила співпраці, які виступають як зовнішні інститути відносно учасників інтегрованої структури. Відповідно формуються множини {ІЗ21k}={ІВ11k}, {ІЗ22l} = {ІВ12l} та {ІЗ23m}={ІВ23m}. Крім того для кожного і-го учасника нової інституціональної структури будуть формуватися відповідно множини {ІВ21kі}, {ІВ22lі} та {ІВ23mі}. У такому випадку інститути визначатимуть економіко-соціальні відносини, встановлюватимуть хто та яку позицію займає в цих відносинах, а також будуть спрямовувати взаємодію окремих акторів, допомагаючи інтерпретувати поведінку різних членів інтеграційної структури.
При цьому процес формування механізму управління слід диференціювати залежно від форми інтеграції сфер діяльності й видів об'єднання підприємств, оскільки підприємства нерідко не йдуть на повне злиття, а створюють неформальні механізми взаємодії. З оглядом на це інтеграцію пропонується розглядати не просто як просте об’єднання декількох суб’єктів, але ще й як об’єднання господарських, економічних й інституціональних властивостей цих суб’єктів.
Отже, в процесі інтеграційного розвитку утворюється нова інституціональна структура, яка передбачає наявність суб’єкта (агентів, акторів), що здійснюють свою діяльність у відповідності з наявними інститутами ({ІЗ11k}  {ІЗ12l}  {ІЗ13m}), утворюючого власні інститути ({ІВ11k}  {ІВ12l}  {ІВ23m}), які складатимуть його внутрішню організацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інтеграційний розвиток підприємства в контексті інституціональної теорії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок