Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки

Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки

Назва:
Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,18 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки


Економіко-кримінологічний моніторинг предметно-технологічного складу документооборотних і пов’язаних з ними облікових відносин показує, що в практиці бухгалтерського обліку застосовується велика кількість стандартизованих і нестандартизованих форм документів, які відображають облік, рух (передачу, використання) та списання товарно-матеріальних і фінансових цінностей під час здійснення виробничих, торговельно-збутових, розподільчих, перерозподільних та інших фінансово-господарських операцій, а також виготовлення, рух, використання та списання документів, що супроводжують капіталооборотні процеси або процеси надання різних видів побутових, науково-проектних та інших послуг, здійснення зовнішньоекономічної, банківської діяльності та ін.
У контексті ринкових перетворень та проблем детінізації економіки весь обсяг таких документів необхідно піддати повній інвентаризації з метою їх оптимізації, шляхом універсалізації документообігу. Мова йде про те, що, оскільки тіньові процеси проникли у значну частину суспільно-економічних процесів, то і система державних заходів щодо протидії тінізації суспільно-економічних відносин повинна бути комплексною і охоплювати всі аспекти відносин і категорії документів, що супроводжують ці процеси. Іншими словами, у зазначеному контексті наявні види документів, що використовуються в обслуговуванні капіталообороту, необхідно застосувати також для ідентифікації як самих суб’єктів тієї чи іншої операції, їх повноважень щодо її проведення, так і саму операцію, що здійснюють її учасники. Крім того, при розробці питань детінізації економіки у контексті раціоналізації та вдосконалення системи документообігу потрібно врахувати те, що в технології документообігу у банківській, зовнішньоекономічній діяльності, сфері побутових та інших послуг, діяльності сільськогосподарських підприємств, бюджетних, управлінських, наукових, освітянських, оздоровчих організаціях, таких же змішаних і небюджетних закладах, які виникли за останні роки є певні особливості, притаманні даним сферам фінансово-господарського документообігу. У контексті детінізації цих галузей номенклатура притаманних їм документів вимагає відповідного уточнення процедури їх виготовлення, руху, обліку, тобто надання їм статусу режимно-облікових бланків, які повинні забезпечити виконання певних обліково-контрольних функцій згідно з правилами регулювання діяльності в конкретних сегментах суспільно-економічних відносин.
Разом з тим, навіть таке широке охоплення сфери застосування документів, що супроводжують ту чи іншу суспільно-економічну діяльність, не є вичерпним. Наприклад, документообіг у сфері зовнішньоекономічної діяльності тісно пов’язаний з документообігом, що супроводжує регулювання діяльності митних органів у процесі контролю за експортно-імпортними операціями, банківської – з посередництвом на фондовому ринку, ринку цінних паперів, ринку гарантій, боргових вимог і т. ін. Тому для створення комплексної системи детінізації економіки через удосконалення системи документообігу наше дослідження є лише базовою розробкою алгоритмів щодо необхідності раціоналізації такої системи, а також спробою розробки більш-менш цілісних підсистем з питань виготовлення, обліку, збереження, використання, списання бланків суворого обліку, їх руху, пошуку та ідентифікації.
Така різноманітність фінансово-господарських документооборотних відносин та багатоаспектність похідних від них функцій і документів викликає необхідність групування (класифікації) документів за ознаками: “призначення”, “місце складання”, “обсяги охоплення господарських операцій”, “спосіб ведення обліку”, “структура використання документів”, “форма документів”, “характер операцій”, “характер організації документообігу”, “режим обліку бланків документів”, “предмет призначення документів” та. ін.
1. У теорії та практиці бухгалтерського обліку, у тому числі в контексті його управлінської функції, категорію документів “за призначенням” поділяють на “розпорядчі”, “виконавчо-виправдовувальні”, “комбіновані” та документи “бухгалтерського оформлення”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Моніторинг документооборотних відносин, функцій та ролі документів в інфраструктурі детінізації економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок