Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Культура влади – легітимність влади

Культура влади – легітимність влади

Назва:
Культура влади – легітимність влади
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,79 KB
Завантажень:
356
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Культура влади – легітимність влади


Актуальність статті полягає в спробі окреслити риси, притаманні природі політичних відносин, що є найцікавішим аспектом вивчення діяльності держави, її владних структур. Розуміння сутності характеру владних відносин є основою розуміння природи політичних процесів, які відбуваються у суспільстві, а також визначити особливості взаємозв’язку між її ланками, що формує і визначає культуру політичної влади.
На тему дослідження теоретичних питань політичного процесу вийшло чимало публікацій. Слід відзначити роботи українських вчених В.Авер’янова, Ю.Бадзьо, В.Бакуменка, В.Бондаренка, Б.Гаєвського, М.Головатого, В.Князєва, О.Кордуна, В.Лугового, М.Михальченка, Н.Нижник, М.Пірен, А.Пойченка, В.Ребкала, С.Рябова, В.Скуратівського, В.Троня, В.Шаповала, В.Шахова, Л.Шкляра та ін. Серед російських науковців питання політичної діяльності розглядаються в роботах Г.Атаманчука, В.Афанасьєва, Г.Ашина, К.Гаджиєва, В.Межуєва, В.Меркулова, Л.Сморгунова, О.Шаброва та ін. Багато європейських та американських вчених, які зосередили свої дослідження на діяльність політико-адміністративних систем сучасних держав, такі як Г.Алмонд, Е.Арато, Р.Арон, Б.Бозман, Л.Вайд, Е.Вайнінг, Т.Веймер, Б.Гурне, Т.Дай, Р.Далтон, Д.Коен, Р.Керрі, Л.Пал, Дж.Пауел, Ф.Фукуяма, С.Хантінгтон, К.Худ та ін. Метою статті є спроба розглянути поняття легітимності влади в перехідний період, період трансформації.
Теорія поділу влади передбачає існування трьох незалежних гілок державної влади. Між ними існує механізм стримування і противаг, який забезпечує неможливість надмірної концентрації влади в одному із владних інститутів. Поділ влади поширюється і на недержавні політичні інститути. Скажімо, всередині партії можуть існувати органи, що виконують представницьку, виконавчу і судову функції.
Механізм стримувань і противаг, очевидно, слід впроваджувати у структуру будь-якої політичної організації з метою запобігання концентрації влади в руках одного лідера або елітного клану.
Отже, влада – це можливість і здатність одних соціальних суб’єктів здійснювати свою владу, впливати на інших за допомогою примусу, права, авторитету.
Влада, владовідносини є необхідний механізм регулювання життя суспільства, забезпечення його єдності. Влада є головним елементом, який пов’язує все політичне в суспільстві в єдину політичну систему і який визначає зміст поняття “політика”. Оскільки політика знаходить свій вияв у керівництві, управлінні, організації, примусі та в інших явищах, спрямованих на упорядкування життя суспільства, то влада як змістовний складовий елемент усім їм іманентно властива. Немає політики без влади і влади без політики. Саме навколо влади, виражених у ній політичних інтересів і потреб, розгортається політична життєдіяльність. Вона структуралізується, організується у певну систему, і ця система є політичною системою суспільства. Влада є одним із стрижнів, навколо якого формується цілісність політичної системи. Від змісту, сутності, механізму функціонування влади залежить характер і спрямованість політичної системи [1, c. 115].
Проблеми легітимності влади в Україні
Конституція України визначила правові межі державного примусу щодо суспільства і громадян. Однак через недосконалість інститутів судового і не судового захисту прав громадян, особливо в частині процесуальних процедур, а також незрілості громадської культури, державного монополізму в інформаційному просторі, влада часто вдається до не правових засобів примусу: неконституційних домагань, шантажу, підкупу, бюрократичних зволікань у вирішенні тієї чи іншої справи, репресивних переслідувань та ідеологічних маніпулювань громадською думкою (формування вигідних для влади стереотипів, дискредитація людей, незручних або небезпечних для її панування). Треба наголосити, що подібні форми примусу поширюються на всі владні відносини, у тому числі й політичні [2, c. 66-72].
Що стосується легітимності влади в Україні, то слід визнати, що вона тільки частково відповідає суті у її різних модифікаціях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Культура влади – легітимність влади

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок