Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування

Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування

Назва:
Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,92 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Наукова робота
на тему:
“Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування”


Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування
Становлення фінансів місцевих органів влади України відбувається за умов гострої фінансової кризи. Це є ще одним чинником, що гальмує процеси формування фінансових основ місцевого самоврядування, розвиток засад фінансової автономії місцевих органів влади. Фінансова база органів місцевого самоврядування - це система формування, розподілу і використання грошових ресурсів для забезпечення місцевою владою покладених на неї завдань та функцій як власних, так і делегованих . В Україні така система перебуває у стадії становлення . Як явище складне і багатопланове потребує глибокого аналізу і дослідження .
Для ефективної діяльності органів місцевого самоврядування їм потрібна стійка фінансова база , яка б забезпечила належне виконання ними покладених на них функцій .
В економічній доктрині держави особливе місце посідає механізм перерозподілу волового внутрішнього продукту , що здійснюється за допомогою системи місцевих бюджетів. Практика бюджетного регулювання і засади стосовно реструктуризації доходів місцевих бюджетів вплинули на їхню частку у структурі доходів зведеного бюджету та щодо ВВП. Починаючи з 1995 року доходи місцевих бюджетів мали регресивну тенденцію, а їхня динаміка мала відповідний характер: якщо у 1995—1998 роках час-тка доходів місцевих бюджетів у ВВП була на рівні 13%, у 1999 році — 10%, у 2004-му уже — 6,7%, а за планом на 2005 рік — 6%, або скоротилася більш ніж удвічі. Питома вага доходів місцевих бюджетів у структурі доходів зведеного бюд-жету у різні періоди розвитку економіки була досить різною: від 39,1 % — у 1995 ро-ці до 22,8% — у 2000 році та 19,9% за планом на 2005 рік . Таким чином, збе-рігається тенденція до зниження частки доходів місцевих бюджетів, які закріплені за відповідними територіями.
Без належних податкових надходжень не можна сформувати доходну частину бюджету. Фіскальні можливості держави в сфері доходів повинні оцінюватися за відносною величиною податкової бази на душу населення . Витратна частина визначається відносною величиною потреб , які , в свою чергу ,залежать від багатьох факторів у державі (зокрема чисельності молоді, людей похилого віку , кримінальної ситуації ,тощо)[1, с.145].
Однак слід зауважити, що фінансові погреби місцевих органів влади , як правило більші, ніж їхні власні ресурси та. перерахування з державного бюджету. Рішення щодо розподілу фіскальних надходжень між різними органами влади, створюють основу для прийняття не лише фінансових, а й політичних рішень з урахуванням територіальних потреб.
Отже, процес вироблення рішень та його фінансові наслідки не можна розглядати окремо .
Аналіз нинішньої економічної ситуації засвідчує, що без здійснення серйозних кроків із стабілізації та піднесення економіки, фінансові проблеми триватимуть, а відшукати шляхи щодо подолання цих проблем буде все важче. Це пов'язано з тим, що система формування коштів місцевих фінансів є складним, багатогранним, але не завжди чітко відпрацьованим механізмом .
У сучасних умовах неабиякого значення набуває питання використання місцевих бюджетів як найдійовішого інструменту управління економікою й важливою основою фінансового забезпечення повноважень державних та міс-цевих органів влади у процесі виконання конституційних зобов'язань. Побу-дова ефективної моделі розвитку економіки ринкового типу потребує теоре-тичного переосмислення і практичного дослідження фінансових ресурсів місцевих органів влади, напрямку реструктуризації доходів бюджету й визна-чення їхньої ролі у збалансованому розвитку зобов'язань та фінансових мож-ливостей держави.
До складу бюджетної системи України входить майже 12 тисяч бюджетів, яким делеговані конкретні повноваження і за якими закріплені джерела їх фінан-сування[2, с.125].
Доходи місцевих бюджетів України згідно з бюджетною класифікацією поділяються на: податкові надходження, неподаткові надходження, доходи від операцій з капіталом, державні цільові фонди, офіційні трансферти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Структура доходів місцевих бюджетів та шляхи її реформування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок