Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Реєстрація зовнішньоекономічної діяльності

Реєстрація зовнішньоекономічної діяльності

Назва:
Реєстрація зовнішньоекономічної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,42 KB
Завантажень:
152
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реєстрація зовнішньоекономічної діяльності
План
1. Реєстрація підприємства як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності
2. Реєстрація зовнішньоекономічних договорів
3. Література
Реєстрація підприємства як суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності
Державну реєстрацію суб'єктів ЗЕД запроваджено в Україні низкою законодавчих актів:
1. Закон України від 16.04.91 № 939-ХІІ "Про зовнішньоекономічну діяльність" зі змінами і доповненнями.
2. Закон України від 07.02.91 № 698-ХІІ "Про підприємництво" зі змінами та доповненнями.
3. Указ Президента України від 23.07.98 за № 817/98 "Про деякі заходи з регулювання підприємницької діяльності".
4. Постанова КМУ від 25.05.98 № 740 "Про порядок державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності".
Нормативні акти стосуються підприємств, що працюють на зовнішньому та внутрішньому ринках.
Реєстрація суб'єктів ЗЕД здійснюється у Державній адміністрації за місцезнаходженням або місцем проживання суб'єкта.
Алгоритм реєстрації суб'єкта ЗЕД наведений на рис. 7.1.
Місцезнаходження суб'єкта (юридичної особи) може визначатися за місцезнаходженням одного із засновників або за іншою адресою, яка підтверджується договором, що передбачає передачу у власність або оренду приміщення чи його частки.
Суб'єкт ЗЕД зобов'язаний, в разі зміни місцезнаходження, у семиденний термін з моменту настання такої зміни подати до органів державної реєстрації реєстраційну картку з внесеними до неї відповідними змінами та оригінал свідоцтва про державну реєстрацію. Невиконання цієї вимоги у зазначений термін є підставою для звернення органу державної реєстрації до суду з позовом про скасування державної реєстрації суб'єкта ЗЕД.
Однією з підстав для оформлення експортно-імпортних вантажів у митних органах України є проведення акредитації суб'єкта ЗЕД. Процедура акредитації полягає у представленні до митниці певного пакета документів та отриманні відповідної облікової картки, скріпленої особистою номерною печаткою інспектора митниці, що засвідчує факт акредитації. Алгоритм акредитації,суб'єкта ЗЕД на митниці наведено на рис.7.2.
Рис. 7.1. Алгоритм реєстрації підприємства як суб'єкта ЗЕД
Рис.7.2. Блок-схема акредитації суб'єкта ЗЕД на митниці
Отже, державна реєстрація підприємства як суб'єкта ЗЕД в Україні має певні особливості, ігнорування яких може призвести до неможливості митного оформлення вантажів за експортно-імпортними операціями.
Реєстрація зовнішньоекономічних договорів
На даний час в Україні діє облік (реєстрація) окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів), предметом яких є:*
товари, реекспорт яких регулюються чинним законодавством України та міжнародними договорами України;*
товари вітчизняного походження, щодо яких передбачено добровільні обмеження експорту з метою запобігання демпінгу (наприклад, деякі текстильні вироби);*
товари вітчизняного походження, щодо яких здійснюються антидемпінгові процедури (наприклад, живі тварини, уран, аміак, труби і трубки з чорних металів);*
вітчизняні товари, імпорт яких до інших держав квотується (ліцензується) відповідно до законодавства цих держав або нормативних актів економічних угруповань чи митних союзів (наприклад, напівфабрикати із заліза та нелегованої сталі);*
вітчизняні товари, експорт яких здійснюється в рамках бартерних (товарообмінних) операцій чи операцій зустрічної торгівлі (наприклад, живі тварини, карбамід, напівфабрикати із заліза та нелегованої сталі).
Переліки товарів визначає Міністерство економіки України. Реєстрацію й облік зовнішньоекономічних договорів (контрактів) здійснюють Міністерство економіки України й уповноважені ним органи.
Митне оформлення зазначених вище товарів Здійснюється лише за наявності картки реєстрації-обліку зовнішньоекономічного договору (контракту), яка видається у встановленому порядку.
Відповідно до Положення про порядок реєстрації окремих видів зовнішньоекономічних договорів (контрактів) суб'єкт зовнішньоекономічної діяльності України, який є стороною контракту, подає такі документи: інформаційну карту зовнішньоекономічного договору (контракту) за формою, встановленою Міністерством економіки України; оригінал зовнішньоекономічного договору (контракту) та його копію, завірену в установленому порядку; документ про оплату послуг за реєстрацію зовнішньоекономічного договору (контракту).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Реєстрація зовнішньоекономічної діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок