Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Професійна етика, права і обов'язки аудитора

Професійна етика, права і обов'язки аудитора

Назва:
Професійна етика, права і обов'язки аудитора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,76 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст. |
стор.
1. | Поняття загальної етики ……………………………………………………….. | 2
2. | Огляд принципів етики …………………………………………………………. | 3
3. | Основні принципи етики і поведінки аудитора ……………………………….. | 5
4. | Кодекс професійної етики аудиторів України ………………………………… | 9
5. | Вимоги до проведення аудита. Права й обов’язки аудиторів, установлені законодавством ………………………………………………………………….. | 17
Література ……………………………………………………………………….. | 21
1. ПОНЯТТЯ ЗАГАЛЬНОЇ ЕТИКИ.
Слова «мораль», «етика» сприймаються сьогодні неоднозначно. З одного боку, ми розуміємо, що без моралі жити неможливо. З іншої сторони поняття «моральне» часте асоціюється в нас з чимось набившим оскому, типу «морального кодексу», «морально-трудового виховання», «морального вигляду» і т.п.
Однак для представників будь-якої професії етичне поводження — не простий звук, а життєва необхідність. Це порозумівається тим, що люди, які займаються якою-небудь професією, зацікавлені в суспільній довірі, високій якості своїх послуг незалежно від поводження окремих представників цієї професії. Для аудиторів дуже важливо, щоб їхні клієнти, а також треті особи, що користуються фінансовою звітністю, довіряли якості наданих аудиторських послуг, як у виді аудита, так і у виді інших, наданих аудиторами, послуг. Якщо люди, яким надаються послуги, не вірять, наприклад, своїм лікарям, адвокатам чи аудиторам, то здатність зазначених фахівців обслуговувати своїх клієнтів значно зменшується.
Якщо допустити, що особи, що користуються послугами, будуть оцінювати професійний рівень таких фахівців зі ступеня складності наданих послуг, це не доведе до добра, тому що саме через складність неспеціалісту досить важко розібратися які ці послуги. Наприклад, хворий навряд чи може досить кваліфіковано судити, чи добре йому була зроблена операція. Особа, що користується фінансовою звітністю, також не завжди може оцінити, чи добре проведений аудит цієї фінансової звітності. У більшості користувачів таких послуг немає ні часу, ні достатнього досвіду і знань для подібної оцінки. Суспільна довіра високій якості наданих професійних послуг зростає тоді, коли в рамках даної професії існують високі стандарти здійснення професійної діяльності (у тому числі і високі стандарти поводження професіоналів).
Як і для будь-якої іншої професії, для професійного аудитора дуже важливе почуття правильного етичного поводження.
У професійній сфері існують два етичних аспекти — загальна етика (духовний аспект) і професійна етика (практичний аспект).
Тому, що філософів хвилює благо всього людства, то в їхніх працях ми, в основному, зустрічаємо поняття загальної етики, а не етики невеликих груп людей, що представляють окремі професії. Тому ми не можемо знайти у філософських теоріях рішення наших конкретних проблем. Етика поводження аудиторів і представників будь-якої іншої професії — не більш ніж вузьке застосування загальних понять етики поводження, розроблених філософами для всіх людей.
Можна говорити про те, що етика — це область філософії, яка займається систематичним вивченням проблеми людського вибору понять про гарне і погане.
Це означає, що:
1) в області етики існують проблеми вибору рішень;
2) в етиці існують поняття про гарне і погане (моральні принципи);
3) етика займається наслідками (сутністю) рішень.
Що таке етична проблема?
Проблемна ситуація виникає, коли людині необхідно зробити вибір між різними діями, і правильний вибір не лежить на поверхні. Етичну проблемну ситуацію можна визначити як таке положення, коли вибір визначеної дії впливає на благополуччя інших людей.
Що таке етична поведінка?
Можна знайти дві стандартних філософських відповіді на це питання:
1) етична поведінка — це поведінка, що приносить більше всього користі;
2) етична поведінка — це поведінка, що відповідає моральним нормам і принципам.
Найбільш складні проблемні ситуації виникають тоді, коли зіштовхуються між собою:
а) різні моральні норми;
б) моральні норми і поняття «користь».
Чому професіоналам необхідний кодекс етичної поведінки?
Кодекс етичної поведінки дає відповідні рекомендації, точно визначає критерії поведінки, специфічні для даної професії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Професійна етика, права і обов'язки аудитора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок