Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Бюджетний дефіцит

Бюджетний дефіцит

Назва:
Бюджетний дефіцит
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,78 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Бюджетний дефіцит
Бюджетний дефіцит перевищення видатків бюджету під його доходами. Це показник негативних явищ в економіці що зумовлюють інфляцію грошової одиниці. Причинами виникнення дефіциту є: спад виробництва, зниження ефективності функціонування окремих галузей, несвоєчасне проведення структурних змін в економіці або її технічного переоснащення, великі, воєнні витрати, інші об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають економічну і соціальну політику держави.
Бюджетний дефіцит вимагає прийняття енергійних заходів держави щодо його ліквідації. Насамперед це скорочення витрат бюджету, проте цей шлях досить складний.
В противному разі дефіцит бюджету стає додатковим найбільш несправедливим податком з населення. Бюджетний дефіцит - явище майже постійне в економіці кожної держави, тому важливе значення мають його розміри і методи ліквідації. Бездефіцитний бюджет – об’єктивна вимога нормального економічного розвитку держави.
БЮДЖЕТНИЙ КОНТРОЛЬ
Бюджетний контроль є одним з видів фінансового контролю, що здійснюється в процесі складання, розгляду, затвердження і виконання бюджетів. Бюджетний контроль направлений на встановлення фактів порушення чинного законодавства при визначенні доходів і видатків бюджету. Його здійснюють на державному рівні законодавчі та виконавчі органи влади, а на рівні місцевих органів самоврядування - представницькі та адміністративні структури.
Проте в умовах ринкової економіки напрями і форми бюджетного контролю змінюються, виникає необхідність докорінного перегляду уявлень про його роль і методи впливу на економічні процеси в державі. На стадії складання бюджету, його розгляду і затвердження органи управління мають справу з прогнозними розрахунками доходів і видатків бюджету, тому тут розглядається зв'язок їх з загальноекономічними показниками, передусім з прогнозною величиною національного доходу, загальним обсягом фінансових ресурсів. На цій стадії бюджетної роботи важливо досягти збалансованості між ними і доходами та видатками бюджету, не допустити його дефіциту.
Результати бюджетного контролю дають широку інформацію для прийняття обґрунтованих управлінських рішень в галузі фінансової та бюджетної політики держави.
ПРИЗНАЧЕННЯ І РОЛЬ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ
Державний бюджет є найдійовішим механізмом здійснення фінансової політики держави. У доходах бюджету відображається податкова політика держави а у видатках - пріоритетні напрями вкладень коштів.
Держава використовує бюджет для здійснення територіального, внутрішньо- і міжгалузевого розподілу і перерозподілу ВВП з метою вдосконалення структури суспільного виробництва і забезпечення соціальних гарантій населенню.
Основні напрями державної політики визначаються Верховною Радою України в спеціальній постанові, яка має назву бюджетної резолюції.
З державного бюджету України до бюджету Автономної Республіка Крим, бюджетів областей, міст Києва і Севастополя може передаватись частина доходів у вигляді процентних відрахувань від загальнодержавних податків зборів і обов'язкових платежів, які справляються на цій території або дотацій і субвенцій. Розмір цих відрахувань затверджується Верховного Радою України в Законі про Державний бюджет України на відповідний рік за поданням Президента України з урахуванням економічною, соціального, природного і екологічного стану відповідних територій.
До проекту Закону про Держаний бюджет України Кабінет Міністрів України додає техніко-економічне обґрунтування відрахувань, дотацій та субвенцій бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя.
Кошти державного бюджету України витрачаються лише на цілі та в межах, затверджених Законом про Державний бюджет України.
У державному бюджеті України передбачається резервний фонд Кабінету Міністрів України у розмірі до 2% від обсягу видатків державного бюджету України для фінансування невідкладних витрат у народному господарстві, соціально-культурних та інших заходів, що не могли бути передбачені під час затвердження державного бюджету України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бюджетний дефіцит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок