Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Йозеф Алоіз Шумпетер

Йозеф Алоіз Шумпетер

Назва:
Йозеф Алоіз Шумпетер
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,37 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
План
Вступ.
1. Кар’єра професора.
2. Головні роботи.
3. Поняття економічної демократії.
Використана література.


Вступ
Йозеф Алоіз Шумпетер ( Joseph Alois Schumpeter — австрійський і американський економіст, соціолог і історик економічної думки. Вчився у Віденському університеті. У 1919-20 рр. займав пост міністра фінансів . Професор Рейнського ( Бонн, 1925-32) і . Президент Економетрічеського суспільства (1940-41). Президент Американської економічної асоціації в р. «Історія економічного аналізу» (History of Economic Analysis, ) вийшла після смерті автора під редакцією вдови ученого фрау Елізабет Шумпетер, яка сама була кваліфікованим економістом, автором роботи «Статистика англійської заморської торгівлі з 1697 по гг.» (English Overseas Trade Statistics, 1697 —, ).
У 1986 р. на честь заслуг економіста і для вивчення його творчості було створено «Міжнародне суспільство Йозефа Шумпетера» ; у 2001 р. в заснований Інститут Шумпетера . Частина особистої бібліотеки Ш. зберігається в токійському університеті Хитоцубаши ( Бібліотека Шумпетера ). У 2004 р. в р. Трешть (рідному місті Ш.), в будинку, де народився економіст, президентом Чехії В. Клаусом був відкритий Музей Шумпетера (Rodn dm J. А. Schumpetera).
1. Кар’єра професора
Йозеф Алоїс Шумпетер (8 лютого 1883, Трест, Австро-Угорщина, нині Чехія - 8 січня 1950,Таконик, шт. Коннектікут) австрійський і американський економіст, соціолог і історик економічної думки.
Дістав освіту у Віденському університеті, де вивчав право і економіку; серед його вчителів були Ф. Візер і Э. Бем-Баверк. Викладав в Чернівецькому і Грацком університетах (Австрія).
У 1919 році він був запрошений на пост міністра фінансів Австрійської республіки. Знаходячись на цій посаді, Шумпетер розробив план фінансової стабілізації. Жорсткі антиінфляційні заходи, запропоновані ним, викликали незадоволеність і в результаті, пробувши в міністерському кріслі більше півроку, Шумпетер був вимушений подати у відставку. Його ідеалом був сильний і єдиний в думках уряд, який зміг би ввести податок на капітал для забезпечення іноземних позик, таких необхідних для перебудови економіки, він прагнув також до збалансованого бюджету. Крім того, його цілком розумне твердження, що "крона - це крона", довелося не до душі тисячам австрійських бюргерів, які бачили, що їх заощадження зникають. 
Через два роки, після того, як Шумпетер вийшов з уряду, йому випало ще одне випробування практикою - він очолив невеликий . Проте кар'єра фінансиста-практика йому не вдалася також як і кар'єра міністра. У 1924 банк під його керівництвом терпить крах, і Шумпетер, втративши весь свій стан, повертається до академічної діяльності. 
Спочатку він викладає в Японії, потім очолює кафедру державних фінансів в Боннському університеті. Тут він багато робить для того, щоб поколивати вплив історичної школи, який як і раніше був вельми сильним в економічній науці Німеччини. У 1932 Шумпетер приймає запрошення зайняти пост в Гарвардському університеті (він читав тут лекції в 1927 і 1930 рр.), де і залишається там до кінця життя. 
Творчу діяльність Шумпетера можна розділити на два головні напрями: дослідження по теорії і соціального розвитку капіталізму і створення фундаментальної історії економічної науки.
2. Головні роботи
Найзначнішим твором Шумпетера-теоретика є його робота «Теорія економічного розвитку» (Theory of Economic Development), видана в 1912.
Шумпетер настирливо підкреслює відмінність між поняттями «капіталіст» і «підприємець». Фігура підприємця характеризується не тим, ніж в кінцевому об'ємі він володіє, а особливими якостями характеру - ініціативою, авторитетом, даром передбачення, готовністю до ризику. В рамках простого кругообігу, на його думку, підприємця немає. Це - особливий тип людини-носія динамічних процесів; він завжди націлений на нове, будучи локомотивом технічного прогресу.
Підприємництво - це особливий дар і особлива функція, носій якої як такий не є приналежністю якого-небудь соціального класу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Йозеф Алоіз Шумпетер

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок