Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Система економічної безпеки підприємства в умовах ринку (теоретичні та методологічні аспекти)

Система економічної безпеки підприємства в умовах ринку (теоретичні та методологічні аспекти)

Назва:
Система економічної безпеки підприємства в умовах ринку (теоретичні та методологічні аспекти)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,79 KB
Завантажень:
339
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Система економічної безпеки підприємства в умовах ринку (теоретичні та методологічні аспекти)


Відомо, що економічна система держави, як матеріальна основа національної безпеки, складається із сотень тисяч господарюючих суб’єктів. Успішне та ефективне вирішення завдань, що стоять перед економікою держави, значною мірою залежить від результативної діяльності підприємств усіх форм власності. Якщо національна економіка спирається на потужну виробничу базу, на міцні, високорозвинені виробничі структури, які спроможні успішно добиватися поставлених ринкових цілей, то і вся сукупність економічних потреб суспільства буде задовольнятися своєчасно та в повному обсязі.
В умовах формування нової економічної системи в Україні, підприємства, що функціонують у різних організаційно-правових формах, організують свою діяльність в умовах невизначеності, непередбаченості дій партнерів і держави. Глибока економічна криза породила велику кількість небезпек і загроз молодому українському бізнесу. Крім того, на умови розвитку підприємництва суттєво впливають і такі чинники, як нестабільна політична і соціально-економічна ситуація в країні, недосконалість і часта зміна комерційного законодавства, криміналізація суспільства, корупція тощо. Все це та інше різко актуалізувало проблему забезпечення економічної безпеки підприємства.
В Україні розробка теорії економічної безпеки господарюючих суб’єктів перебуває лише на початковому етапі. У сучасній науковій літературі, яка приділяє професійну увагу теорії безпеки, розкриття сутності теорії економічної безпеки підприємництва, її структури, основних категорій, індикаторів зустрічається досить рідко і не на достатньому науковому рівні. Переважно забезпечення економічної безпеки підприємництва зводиться до захисту від різного роду економічних правопорушень (крадіжки, рекет, фальсифікація документів, недобросовісна конкуренція, хакерство тощо). Цілком зрозуміло, що ці загрози є важливими і постійно повинні аналізуватися та враховуватися. Однак, на нашу думку, економічну безпеку підприємства, всіх суб’єктів безпеки зведення лише до цього є безперспективним у сфері науки та суспільної практики. Поняття економічної безпеки підприємства є більш широким і глибоким за формою та змістом. Проаналізуємо деякі із існуючих думок.
Так, у монографії “Економічна безпека України” наголошується, що економічна безпека підприємства – це стан найбільш ефективного використання корпоративних ресурсів для запобігання загрозам і забезпечення стабільного функціонування підприємства в даний час і в майбутньому, с. ]. Майже аналогічні думки висловлені в роботі “Основы экономической безопасности”, с. ]. В іншій роботі “Стратегия бизнеса”, яка опублікована через рік Інститутом стратегічного аналізу і розвитку підприємництва Росії, говориться: “Экономическая безопасность предприятия (фирмы) – это такое состояние данного хозяйственного субъекта, при котором жизненно важные компоненты структуры и деятельности предприятия характеризуются высокой степенью защищённости от нежелательных изменений”, с. ]. У цілому є цікавою для фахівців монографія “Экономическая безопасность предприятия: защита комерческой тайны”, однак вона присвячується лише одному аспекту – захисту комерційної таємниці. ].
Необхідно зауважити, що у наведених роботах автори дотримуються методологічних основ теорії безпеки. Ми погоджуємося з висновками, що незважаючи на вплив деструктивних чинників, підприємство має можливість стабільно функціонувати, вирішувати позитивно завдання, що стоять перед ним, однак таке визначення необхідно доповнити та уточнити.
Наше розуміння економічної безпеки підприємства дозволяє показати, що підприємство, перебуваючи в умовах невизначеності, систематичних змін правил гри повинно приймати ризиковані рішення, добиватися попередження, послаблення або захисту від існуючих та прогнозованих небезпек і загроз, а також досягати головної мети бізнесу. У таких важких умовах корпоративні ресурси підприємства (капітал, земля, інформація, інтелектуальна власність тощо) використовуються не тільки для запобігання загрозам, а перш за все для досягнення мети бізнесової діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Система економічної безпеки підприємства в умовах ринку (теоретичні та методологічні аспекти)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок