Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> реферат на тему: Економіка Європейського регіону

Економіка Європейського регіону / сторінка 3

Назва:
Економіка Європейського регіону
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
12
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Криза 70-80-х років була структурною, а не циклічною. Ця криза найбільш відчутно вплинула на такі галузі як суднобудування, чорна і кольорова металургія, текстильна та вугільна промисловість, автомобілебудування та хімія. Після закінчення кризи в Європейському регіоні найбільш динамічно розвиваються такі галузі як електротехнічна, виробницво обладнання та ЕОМ, зявились і нові галузі - робототехніка, аерокосмічна галузь і телекомунікаційна. Загалом структурна політика країн Західної Європи має наступні риси:
динамізм структурних змін під впливом НТР у бік прискорення розвитку
нових наукомістких галузей. Посилення індустріалізації у невиробничих галузях.
Зміна умов виробництва, споживання, поява нових послуг.
Структурна перебудова позначилась не стільки на структурі товарного продукту, скільки на умовах виробництва і споживання.
Важливим проявом структурної політики стало утворення структур міжгалузевого характеру (науководослідні та дослідноконструкторські роботи, ділові послуги, інжиніринг, інформаційна індустрія).
Кінцева мета реалізації структурної політики - послаблення централізації і надання більшої гнучкості організаційним формам виробництва, збільшення самостійності виробничих ланок, пристосування національних структур економік країн Західної Європи до сучасних вимог НТР і координація зусиль по вдосконаленню виробничих технологій. Координація у виробничій та невиробничій сферах відображає загальні інституційні процеси в Західній Європі, що були реалізовані у створенні Європейських співтовариств (Вугілля та сталі, з атомної енергії, європейського економічного співтовариства).
Ключовим етапом інтеграційних процесів в Західній Європі є Маастригська угода (1991 рік). Згідно з нею:
1.Європейське економічне співтовариство трансформується у ЄС, який є відкритим для вступу країн ЦСЄ, що відповідають певним критеріям;
2. Запроваджено вільне пересування громадян країн, що входять до ЄС;
3. Створення умов для запровадження спільної валюти;
гармонізація згідно з концепцією " соціальної Європи" профспілклвого представництва у рівній мірі як чоловіками так і жінками;
Перехід на кваліфіковану більшість при голосуванні у Раді Міністрів;
Створення наддержавного консультативного комітету регіонів;
Створення основ спільної європейської політики у сфері безпеки та охорони.
Процес інтеграції західноєвропейських країн охопив не лише соціальну, виробничу і валютну сфери, а й сферу державних фінансів і фондовий ринок. Так, з метою збільшення частки фінансових інструментів, випущених емітентами країн Західної Європи було вирішено уніфікувати оподаткування операцій на ондовому ринку. З 1996 року з метою підвищення стабільності європейських фінансів реаліується програма регулювання конкуренції, що має назву " концепції ігрового поля".
Згідно з положеннями Маастригської угоди ( розділ 4, спеціальний протокол) країни-члени виказують:
готовніть переглянути розміри структурних фондів і потреби Європейського інвестиційного банку;
визначено ступінь участі союу в програмах і проектах структурних фондів із врахуванням проблем бюджетного врегулювання у менш розвинутих деожавах;
зменшення гнучкості розміщення асигнувань у структурних фондах;
розширення завдань Європейського соціального фонду ( ст. 123). Фонд має полегшити адаптацію трудящих до змін у галузевих структурах і схемах виробництва. Приділення уваги перепідготовці перекваліфікації робітників.
Згідно з положеннями Маастригської угоди видатки в ЄС спрямовуються на:
а). Утримання інституцій для функціонування ЄС.
б). Фінансування єдиної сільськогосподарської політики ЄС.
З 1991до 1994 року в ЄС відбувається процес збільшення бюджету і видатків.
Реформування структурних фондів:
Одним із головних завдань реформ є зменшення негативних наслідків інтеграції для відсталих регіонів країн-членів ЄС. В 1994-1999 рр. Відбувалось поступове збільшення витрат з структурних фондів на розвиток відсталих регіонів. В першу чергу це стосувалося старопромислових регіонів і регіонів з хронічновисоким рівнем безробіття.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: Економіка Європейського регіону

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок