Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Передумови та необхідність прийняття нового закону України “Про мікрокредитування”

Передумови та необхідність прийняття нового закону України “Про мікрокредитування”

Назва:
Передумови та необхідність прийняття нового закону України “Про мікрокредитування”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Передумови та необхідність прийняття нового закону України “Про мікрокредитування”


На сьогоднішній день не розв’язано проблему забезпечення доступності для суб’єктів малого підприємництва мікрокредитування на засадах:
а) спрощеного порядку надання мікро кредитів;
б) необов’язковості забезпечення мікро кредитів заставою та пріоритетності поруки;
в) здійснення мікрокредитування спеціалізованими небанківськими фінансово-кредитними установами.
Як наслідок, проблема залучення кредитних ресурсів у сфері малого бізнесу сьогодні залишається гострою.
Мікрокредитування вважається у світі загальновизнаним методом боротьби з соціальною бідністю, забезпечення зайнятості населення, створення нових робочих місць. З огляду на його соціально-економічну значимість для суспільного розвитку поточний 2005 рік проголошено Міжнародним роком мікрокредитування-2005. На жаль, представники нової української влади, не зважаючи на проєвропейські амбіції обійшли увагою світові тенденції і Україна в цьому процесі знову перебуває на узбіччі.
В будь-якій країні для того, щоб розпочати свою бізнес-справу, потрібен власний початковий капітал. До того ж, надалі кожен підприємець стикається з тим, що обсяги його капіталу не дають йому змоги розгорнути повноцінний бізнес. Тож йому необхідно залучати кошти ще й з інших джерел: брати кредит. Але де і як? Це – ті два питання, пошук відповідей на які сьогодні нерідко так і залишається безуспішним, через що нереальною може стати навіть унікальна бізнес-ідея.
Звичайно, залучення додаткових коштів може відбуватися на підставі різних цивільно-правових угод. І кредитування є лише однією з них. Але зараз можливості одержання кредитів для підприємців, як відомо, дуже обмежені. Через цілу низку причин. Зокрема, через незацікавленість комерційних банків у видачі невеликих за розмірами кредитів, інакше кажучи, мікрокредитів, адже вартість адміністрування кредитів розмірами 2 тисячі гривень і 100 тисяч гривень однакова... Додається сюди й відносно складна процедура прийняття банками рішень про надання кредиту. Також на перешкоді стоїть і те, що у вітчизняній банківській системі обов'язковою умовою надання кредиту є застава, що має бути вдвічі більшою за позику. Переважним чином вона виступає у формі майна, якого в підприємця часто взагалі немає. Це суттєво – іноді просто фатально – обмежує можливості розвитку для малого бізнесу. Окрім того, якщо проаналізувати вітчизняну економічну кон'юнктуру, що склалася за кризовий період, а також теперішній стан банківської системи, то навряд чи можна сподіватися на найближче розв'язання цієї затяжної й системної проблеми.
Але все ж існує один зі способів виходу з цього глухого кута, який вже довів свою ефективність у країнах з перехідною економікою. Це – створення нової правової форми – небанківського мікрокредитування малого бізнесу. Однак воно потребує зараз насамперед правового врегулювання, адже чинне законодавство практично не передбачає небанківського кредитування, яке, отже, може бути впроваджене лише шляхом ухвалення відповідного регуляторного акта на рівні закону.
Ще в листопаді 2000 року за ініціативи Держпідприємництва було подано на розгляд до Верховної Ради проект Закону України «Про мікрокредитування суб'єктів малого підприємництва спеціалізованими установами». Але його, на жаль, так і не було прийнято.
Ухвалення цього законопроекту дасть можливість створювати спеціалізовані, небанківські, недержавні й неприбуткові фінансово-кредитні установи, що здійснюватимуть виключно один вид діяльності – мікрокредитування.
За оцінками фахівців, завдяки цьому значно зросте ефективність малого бізнесу й прискориться його розвиток. Адже можливості зосередження державних коштів вкрай обмежені і зараз найбільш реально – розраховувати більше на недержавного інвестора, яким така форма, як мікрокредитування, дала б можливість здійснювати певні інвестиційні проекти.
Для впровадження небанківського мікрокредитування у сфері малого підприємництва необхідно вирішити декілька суттєвих правових питань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Передумови та необхідність прийняття нового закону України “Про мікрокредитування”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок