Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Малі підприємства

Малі підприємства

Назва:
Малі підприємства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,06 KB
Завантажень:
393
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Малі підприємства


Відповідно до обсягів господарського обороту підприємства і кількості його працівників (незалежно від форм власності), воно може бути віднесене до категорії малих підприємств.
Малими (незалежно від форми власності) визнаються під-приємства, в яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік не перевищує п'ятдесяти осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період не перевищує суми, еквівалентної п'ятистам тисячам євро за середньорічним курсом Національного банку України щодо гривні. Малі підприємства можуть бути створені: **
громадянами, членами сім'ї та іншими особами, які разом
ведуть трудове господарство;*
юридичними особами;*
державними органами, уповноваженими управляти
державним майном;*
спільно підприємствами, громадянами та органами, уповноваженими управляти державним майном.
Мале підприємство може бути як новоствореним, так і створеним внаслідок виділення із складу діючого підприємства за ініціативою колективу структурного підрозділу. Для цього треба мати згоду власника майна, а підприємство, з якого виділилося мале підприємство, є засновником цього під-приємства.
Для створення малого підприємства потрібно виконати таке:
1) визначити мету і завдання майбутнього підприємства;
2) визначити форму власності, на якій передбачається створити мале підприємство;
3) вибрати засновника малого підприємства. Якщо воно створюється на власності конкретного власника, то потрібно одержати його згоду;
4) розробити установчі документи;
5) підготувати і провести загальні збори членів підприємства, на яких приймається рішення про створення малого під-приємства, а також затвердити установчі документи;
6) зареєструвати мале підприємство у місцевій держ-адміністрації. Якщо є засновник малого підприємства, то укладається засновницький договір, у якому визначаються взаємовідносини між малим підприємством і його засновником, передбачаються окремі умови його виробничої та фінансової діяльності.
Якщо для організації діяльності малого підприємства потрібні виробничі фонди, то вони можуть:
1) передаватися підприємствами-засновниками малому підприємству з балансу на баланс;
2) здаватися в оренду іншим підприємствам;
3) купуватися за рахунок банківського кредиту;
4) купуватися за наявні гроші у роздрібній та оптовій торгівлі, а також безпосередньо у населення.
Кадровий склад малих підприємств формується із числа працівників підприємства-засновника, а також за рахунок залучення робочої сили на основі трудових угод (контрактів).
Форми, системи і розміри оплати праці мале підприємство визначає самостійно.
Мале підприємство здійснює господарську діяльність на основі виробничого плану, який розробляється його керівництвом, приймається на загальних зборах трудового колективу.
Підприємство самостійно укладає договори із сторонніми підприємствами на виробництво, продукцію реалізує без-посередньо замовнику або населенню за договірними цінами [36, с. 208-209].
Управління та керівництво Засновник здійснює право на управління малим під-приємством через створене ним правління.
Правління призначається або обирається загальними зборами колективу, підприємства, правомочне на своїх засі-даннях приймати рішення з усіх питань діяльності підприємства.
Органи управління державним підприємством.
Державне унітарне підприємство утворюється компетентним органом державної влади в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини державної власності, як правило, без поділу її на частки і входить до сфери його управління.
Держава здійснює свої права з управління підприємством безпосередньо через уповноважені ним органи. Органом управлін-ня державного унітарного підприємства є керівник підприємства, який призначається органом, до сфери управління якого входить підприємство, і є підзвітним цьому органові (рис. 1).
Трудовий колектив державного або іншого підприємства, в якому частка держави у вартості майна становить більш як 50 процентів:*
розглядає зміни і доповнення до статуту підприємства;*
визначає умови найму керівника;*
бере участь у вирішенні питання про виділення із складу підприємства одного чи кількох структурних підрозділів для створення нового підприємства;
Рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Малі підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок