Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Досвід формування оптових ринків

Досвід формування оптових ринків

Назва:
Досвід формування оптових ринків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Досвід формування оптових ринків


Перехід України до відносин ринкового типу супроводжується від-мовою від центра-лізованого розподілу товарів, ресурсів і фондів та замі-ною його схемами і механізмами, притаманними світовій економіці. У результаті трансформації системи оптової торгівлі її інфраструктура, яку складали плодоовочеві комбінати і склади, більше ніж на 90 % прива-тизована і перетворена у підприємства на засадах приватної власності.
Багато з них сьогодні використовується не за призначенням. Наприклад, у Черкаській області з 12 оптових та опто-роздрібних орга-нізацій, які функціонували до 1993 р., у кому-нальній власності залишилося одне підприємство – торгово-виробниче підприємство “Холод”. Інші під-приємства сфери оптової торгівлі займаються переважно роздрібною тор-гівлею, а складські приміщення передають в оренду. Практично не вико-ристовуються для оптової торгівлі колишні плодоовочеві бази та комбінати Укроптбакалії, Укропт-м’ясо-молпрому, Уксадвинпрому, Укр-коопспілки тощо.
Наведений приклад ілюструє загальну картину в державі щодо розвитку оптової торгівлі. Після ліквідації системи централізованого роз-поділу ресурсів до цього часу не вдалося створити альтернативну систему руху товарів, здатну забезпечити прозорість ринку та на конкурентних за-садах сприяти формуванню найбільш вигідних цін. Торгівлю опто-вими партіями характеризує відсутність тривалих, стабільних зв’язків, відноси-ни сторін не ґрунтуються на дійовій контрактній основі. Товаровиробники не завжди мають чітке уявлення про те, куди і на яких умовах буде реалізована вироблена продукція.
Для виправлення ситуації, налагодження стійких зв’язків між товаровиробниками та споживачами продукції як пріоритетний напрям розглядається створення мережі локаль-них, регіональних і міжрегіональ-них оптових ринків, які здійснювали б перерозподіл товарів, сприяли ефективному її просуванню до кінцевого споживача. Так, постановами Кабінету Міністрів України № 246 від 19 березня 1997 р., № 921 від 17 червня 1998 р. та № 997 від 9 червня 1999 р. затверджено заходи щодо створення оптових ринків у країні. Проте теоретичні та практичні аспекти цього питання достатньою мірою не опрацьовані, особливо з позиції інтегрування в світові та регіональні економічні структури.
З досвіду країн Європи відомо, що оптові ринки здійснюють організацію торгів наяв-них видів продукції і створюють необхідні умови для укладання торгових угод.
Найбільшими універсальними оптовими ринками Європи є Найн-Елмз і Смітфілд у Лондоні, Рюнжи в Парижі, Міланський ринок в Італії, Кельнський у ФРН. Паризький ринок Рюнжі (офіційна назва “Змішане ділове товариство – ринок національного зна-чення Рюнжи” /SEMMARIS/) обслуговує не тільки столицю та інші міста Франції, але й оптових покупців з-за кордону. Як і інші великі ринки, Рюнжи є державно-приватним акціонерним товариством, акції якого розподілені між держа-вою, великими гуртовими компаніями та кооперативними об’єднаннями. Ринок займає площу 220 га, з яких 47 га – під будівлями. На ньому заре-єстровано кілька сотень оптових продавців, обсяг реалізації яких на цьому ринку перевищує 2 млн. т продукції на суму понад 44 млрд. франків.
Розвиток оптових ринків спостерігається й у країнах колишнього соціалістичного табору. Так, у Польщі створені Варшавський, Познансь-кий, Поморський оптові ринки. Познанський плодоовочевий оптовий ри-нок, який функціонує з 1992 р. за підтримки швейцарського уряду, – перший у Польщі торговий об’єкт європейських стандартів. Його засновниками є Міністерство сільського господарства і продовольства Польщі, один із польських державних банків, органи державної влади м. Познань, об’єднання сільськогосподарських ринків країни та недержавні юридичні особи.
Цікаво зазначити, що метою діяльності Познанського оптового рин-ку є не тільки ство-рення найкращих умов для оптової торгівлі, але й рекламування та просування поль-ської продукції за кордон.
Досвід функціонування оптових ринків свідчить, що саме в умовах, коли забезпечу-ватиметься прозорість ринку через вільний доступ усіх товаровиробників і споживачів на ринок та до інформації про його кон’юнктуру, повною мірою зможуть проявитися пере-ва-ги недержавних форм власності та нових форм господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Досвід формування оптових ринків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок