Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Система національних рахунків і баланс народного господарства, як моделі макроекономіки

Система національних рахунків і баланс народного господарства, як моделі макроекономіки

Назва:
Система національних рахунків і баланс народного господарства, як моделі макроекономіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,70 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
 
Реферат
З державного регулювання економіки
на тему:
Система національних рахунків і баланс народного господарства, як моделі
макроекономікиЗМІСТ
Система розрахунків 3
Умови і принципи організації безготівкового платіжного обороту 3
Форми безготівкових розрахунків 3
Платіжний баланс. Його загальна характеристика та структура 9
Баланс ринку праці 11
Баланс грошових доходів і видатків населення України 12
Використана література 13
СИСТЕМА РОЗРАХУНКІВ
Своєчасне й повне погашення боргових зобов'язань є однією з головних ознак ефективного функціонування економіки в цілому і кожного її суб'єкта зокрема. Тому кожна держава багато уваги при-діляє організації грошового обігу, створює різні платіжні системи, нормальне функціонування яких забезпечують банки.
Грошові платежі здійснюються за допомогою готівки та в безго-тівковій формі. Сукупність усіх грошових платежів, незалежно від їхньої форми, складає грошовий, або платіжний, оборот. Основну частину його (близько 80%) становить безготівковий оборот — та час-тина платіжного обороту, яка проводиться за рахунками в банках.
Сфери застосування готівкових та безготівкових платежів чітко визначені в законодавчому порядку. Платежі, що здійснюються за допомогою готівки, використовуються в процесі взаємовідносин го-сподарських організацій із населенням, обслуговують рух його гро-шових доходів та витрат. У розрахунках між суб'єктами господар-ської діяльності майже всі господарські платежі (крім дрібних) здійснюються безготівковим переказуванням коштів із рахунка пла-тника на рахунок одержувача.
Безготівкові розрахунки обслуговують господарські взаємо-відносини суб'єктів господарювання між собою та з фінансово-кредитними установами. Відтак усі безготівкові платежі поділяють-ся на розрахунки за товарними й нетоварними операціями. До пер-ших належать платежі, безпосередньо пов'язані з одержанням про-дукції, виконанням робіт і наданням послуг; до других — платежі в бюджет, погашення заборгованості за кредит, страхові платежі та інші зобов'язання.
Існують ще й інші способи платежів, наприклад, планові, коли розрахунки проводяться не за кожну поставку матеріальних ціннос-тей, а за певний період (виходячи з плану поставки), або залік взаєм-них вимог, коли борги суб'єктів господарювання взаємно погашаю-ться і тільки різниця переказується на рахунок кредитора.
УМОВИ І ПРИНЦИПИ ОРГАНІЗАЦІЇ БЕЗГОТІВКОВОГО ПЛАТІЖНОГО ОБОРОТУ
Однією з найважливіших сфер банківської діяльності, від якої залежить ефективність функціонування економіки в цілому і кожно-го суб'єкта підприємницької діяльності зокрема, є організація без-готівкових розрахунків у господарському обороті.
Організація безготівкових розрахунків має сприяти процесу від-творення, тобто відповідати конкретним вимогам розвитку економі-ки. Головна з них — забезпечувати своєчасне отримання кожною господарською організацією коштів за поставлену продукцію та на-дані послуги, а отже, сприяти прискоренню обігу коштів у розра-хунках. Водночас організація розрахунків має забезпечувати умови для взаємного контролю постачальника й покупця за дотриманням господарських угод та банківського контролю за правилами розра-хунків згідно з чинними інструкціями та законодавством.
Організація безготівкових розрахунків нині базується на таких принципах:
1. Кошти юридичних осіб підлягають обов'язковому зберіганню в банках, за винятком залишків готівки в касах (у межах встановле-ного банком ліміту) та норм витрат з виторгу, установлених чинним порядком ведення касових операцій у господарстві України.
2. Безготівкові розрахунки між підприємствами здійснюються через банки переказуванням коштів із рахунка платника на рахунок одержувача коштів.
3. Кошти з рахунка підприємства списуються з розпорядження його власника (за винятком випадків, установлених законами Украї-ни), а також на рішення суду (арбітражного суду) та за виконавчими записами нотаріусів. У випадках, передбачених чинним законодавст-вом, із рахунків підприємств здійснюється безспірне стягнення та безакцентне списання коштів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Система національних рахунків і баланс народного господарства, як моделі макроекономіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок