Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Сутність та необхідність інвестиційного аналізу в умовах ринкової економіки

Сутність та необхідність інвестиційного аналізу в умовах ринкової економіки

Назва:
Сутність та необхідність інвестиційного аналізу в умовах ринкової економіки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,38 KB
Завантажень:
261
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат
На тему:
Сутність та необхідність інвестиційного аналізу в умовах ринкової економіки


Інвестиції у виробництво й у ринки збуту забезпечують підви-щення конкурентоспроможності підприємства, створюючи умови для зростання якості продукції, мінімізації витрат, збільшення обсягів продажу. Підприємства за допомогою інвестицій вирішують тактичні та, головним чином, стратегічні завдання. Цілі, які за інвестування ставить перед собою підприємство, відповідають стратегічним і тактичним цілям підприємства на ринку: для масштабних проектів — стратегічні цілі, для дрібних — тактичні. До таких цілей можна віднести:
підвищення вартості підприємства;
довгострокове зростання прибутку за рахунок збільшення обсягу продажу, мінімізації витрат та ін.;
зростання іміджу підприємства;
підвищення конкурентних позицій на ринку (збільшення частки ринку, освоєння нових ринків та ін.);
санація підприємства і т. п.
Специфічним для інвестиційного проекту є те, що він спрямований не тільки на вирішення якогось окремого завдання або на досягнення певної мети, а забезпечує поступальний розвиток під-приємства в економічному, технічному та соціальному напрямах та підвищення його конкурентного статусу.
Реалізація цілей інвестування у виробництво передбачає формування сукупності ізольованих або взаємозв’язаних інвестиційних проектів. Систему інвестиційних проектів, що мають спільні цілі, єдині джерела фінансування й органи управління називають інвестиційною програмою. Інвестиційний проект — сукупність заходів, що передбачають певні капіталовкладення для отримання прибутку або соціального ефекту в майбутньому. У вузькому розумінні це комплекс організаційно-правових, розрахунково-фінансових і конструктивно-технологічних документів, що змальовують дії з досягнення цілей інвестування. Інвестиційний проект передбачає постановку цілей, планування, виконання, управління й аналіз.
Інвестиційні проекти, що здійснюються підприємствами, відріз-няються один від одного за характером, масштабами, тривалістю, рівнем головної організації, що координує і /або фінансує інвес-тиційну програму.


Основні групи проектів наведено на рис. 1.1.
Інвестиції в підприємство | Інвестиції поза підприємством
Оновлення обладнання. Нові технології | Розроблення й освоєння нової продукції | Збільшення виробничих потужностей | Підвищення кваліфікації кадрів | Інше | Розвиток соціальної інфраструктури | Розвиток
суміжних виробництв | Розвиток систем збуту продукції
Рис. 1.1. Інвестиційна діяльність підприємства
Крім такої класифікації, варто поділяти інвестиційні проекти на проекти розширення (розвитку) виробництва та реабілітаційні проекти. Під проектами розширення розуміється реалізація заходів, спрямованих на збільшення випуску продукції без зміни номенклатури, та/або зміна виробничої програми створенням нової продукції. Ці результати досягаються за рахунок інвестицій у фак-тори виробництва. Реабілітаційні інвестиції відіграють особливу роль у господарській практиці України, бо заходи із санації підприємства за своєю суттю є інвестиційною програмою та відображаються в бізнес-плані фінансового оздоровлення.
За масштабом на практиці виділяють малі, великі та надвеликі проекти. У фірмах США проект вважається малим, якщо інвестиції не перевищують 10—15 млн доларів. Ці проекти є відносно короткотривалими й простими в управлінні. Надвеликі проекти виділяються дуже високою вартістю (понад 1 млрд доларів), складністю й тривалістю (5—7 років). Проекти (а частіше програми) такого ґатунку, як правило, реалізуються урядами або великими корпораціями. Як виконавці в їхній реалізації можуть брати участь окремі фірми.
Короткострокові (до 1 року) проекти пов’язані з упровадженням нових технологічних процесів, розроблення яких уже закінчено (або придбано технологію), з оновленням обладнання тощо. Проекти, пов’язані з науково-технічними розробками (розробка та впровадження нової продукції, нових технологій) мають, як правило, довгостроковий характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Сутність та необхідність інвестиційного аналізу в умовах ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок