Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Валютне регулювання ЗЕД

Валютне регулювання ЗЕД

Назва:
Валютне регулювання ЗЕД
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,44 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Валютне регулювання ЗЕД
Валютне регулювання - внутрішня властивість валютного ринку.
Об'єкти валютного регулювання.
Інструменти валютного регулювання.


1. Валютне регулювання - внутрішня властивість валютного ринку.
Сучасний валютний ринок становить собою розгалужену систему механізмів, функціонування яких покликане забезпечити купівлю і продаж національних грошових одиниць та іноземних валют з метою їх використання для обслуговування міжнародних платежів.
Валютному ринку властиві атрибути будь-якого ринку:
він завжди виступає як конкурентний ринок. Суб'єкти ринку конкурують між собою з приводу отримання найбільшого прибутку.
будь-які обмінні операції на валютному ринку містять у собі елементи валютного ризику.
сучасний валютний ринок - це інституційно регульований ринок.
Суб'єкти валютного ринку - продавці, покупці валюти та посередники:
фірми, організації та. приватні особи, зайняті у різних сферах зовнішньоекономічної діяльності;
комерційні банківські установи, які забезпечують валютне обслуговування зовнішніх зв'язків;
брокерські фірми, контори й окремі брокери, які займаються посередницькою діяльністю, отримуючи за це відповідну компенсаційну винагороду. На окремих валютних ринках ці структури проводять більше половини валютних операцій;
державні установи, головне місце серед яких займають валютні банки та державні казначейства окремих країн.
Основним споживачем валютного ринку, по суті визначаючим попит на його головний товар - валютні ресурси, є світові транснаціональні банки. На них припадає близько 90% всього валютного обороту. Внаслідок цього валютні курси формуються звичайно у процесі здійснення міжбанківських операцій.
Світові валютні центри розташовані у країнах, де валютні обмеження зведені до мінімуму. Такими центрами є валютні ринки в Нью-Йорку, Лондоні, Парижі, Цюриху, Франкфурті, Сан-Франциско, Торонто, Токіо, Гонконзі, Сингапурі та інших містах. На цих ринках обсяги валютних операцій можуть становити 100 млрд. доларів і більше у день.
2. Об'єкти валютного регулювання.
Валютний курс як економічна категорія являє собою ціну грошової одиниці однієї країни, виражену в грошових одиницях інших країн. Він є об'єктивним економічним показником, який відображає тенденції внутрішнього економічного розвитку певної країни та стан і перспективи зовнішньоекономічних відносин. Якщо основні характеристики кожної валюти формуються у межах національних господарств, то їхнє кількісне співвідношення відбувається у зовнішньоекономічній сфері.
Використовується валютний курс при купівлі і продажу валюти у зв'язку з експортом товарів чи послуг, надходженням у країну капіталів, доходів і кредитів, наданням кредитів іншим країнам, вивозі за кордон капіталів та прибутків, інших доходів тощо.
Види валюти та валютних операцій. Більшість валютних операцій здійснюється у доларах США (2/3 загального обсягу), а також у євро, англійських фунтах стерлінгів, японських ієнах, швейцарських франках.
Проте активи валютного ринку не зводяться тільки до грошових одиниць іноземних держав. Під валютою розуміють:
а) у вузькому значенні цього поняття - грошові знаки іноземних держав;
б) у широкому розумінні - у дане поняття включаються також цінні папери - платіжні документи (чеки, векселі, акредитиви, сертифікати та ін.), фондові цінності (акції, облігації тощо) в іноземній валюті та інші цінності (благородні метали, дорогоцінне каміння і т.д.).
У практиці функціонування валютного ринку використовуються дві групи валютних операцій:
1) операції, що проводяться на умовах «спот». Йдеться про валютні угоди, які реалізуються на короткостроковій основі - поставка валюти здійснюється протягом 48 годин. Відповідно до цього визначається і валютний курс «спот» - курс на момент укладення угоди.
2) операції «форвард». Це - термінові операції, розрахунки за якими ведуться більше як через 48 годин після їх складення.
Однією з функціональних форм термінових угод є опціонні операції, згідно з якими суб'єкти ринку набувають право купити чи продати валюту у майбутньому за курсом, зафіксованим на момент укладення відповідної угоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Валютне регулювання ЗЕД

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок