Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Ринок як форма організації суспільного виробництва. Розвиток ринкових відносин в Україні.

Ринок як форма організації суспільного виробництва. Розвиток ринкових відносин в Україні.

Назва:
Ринок як форма організації суспільного виробництва. Розвиток ринкових відносин в Україні.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,35 KB
Завантажень:
172
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ринок як форма організації суспільного виробництва.
Розвиток ринкових відносин в Україні.


Реальний рух суспільного продукту в процесі відтворення здійснюється через загальну систему господарських зв`язків. За допомогою їх відбувається своєрідний “обмін речовин” в організмі суспільного виробництва, забезпечується його розвиток.
Питання про місце суспільного виробництва у процесі ринкового відтворення визиває числені дискусії. В значній мірі це пояснюється різними трактовками самого поняття ринку.
В економічній літературі існує багато визначень ринку. Його визначають як систему економічних відносин; як економічне середовище; як економічну інституцію, що зводить воєдино продавців і покупців; як систему зв`язків між виробниками і споживачами з приводу купівлі та продажу товарів; як обмін, організований за законами товарного виробництва та обігу тощо.
Нині відомо, що ринок став активним фактором впливу на безпосереднє виробництво, його темпи, структуру, об`єм, форми і методи організації розподілу, обміну, споживання, тобто на всю структуру суспільного відтворення. Від ступеня розвитку ринку залежать форми власності, механізми господарювання, соціальні структури і т.п. Зважаючи на те, що ринок є невід`ємною стороною товарного виробництва, його визначають як спосіб організації товарного виробництва, заснованого на суспільному поділі праці та обміні товарів [4, c.42].
Більш повно ринок, як форму організації суспільного виробництва, розкривають його функції, наведені нижче.
Ринок передусім виступає важливою фазою суспільного відтворення , що забезпечує його безперервність та опосередковує зв`язок між виробництвом і споживанням. Ринкові відносини забезпечують пов`язання економічної системи суспільства в єдине ціле, у тому числі на світовому рівні. За допомогою ринку здійснюється контроль споживачів за виробництвом. Саме на ринку виявляється, наскільки необхідні суспільству затрати праці відокремлених працівників, наскільки потрібний суспільству створений ними продукт. Акт реалізації товарів означає, що вироблено не просто споживну вартість, що зроблені затрати є суспільно необхідними.
Ринок справляє стимулюючий вплив на суспільне виробництво, оскільки спонукає виробників до прискорення науково технічного прогресу, економії часу та ін. Ринок має регулюючий вплив на суспільне виробництво, оскільки сигналізує про порушення необхідних пропорцій між розвитком суспільних потреб у певних товарах та обсягом їхнього виробництва, а отже, про необхідність перерозподілу ресурсів і праці між галузями та видами виробництва.
Отже ринок відіграє важливу роль у забезпеченні ефективності функціонування суспільного виробництва, виступає важливим елементом організації оптимального господарського механізму, забезпечуе практичну перевірку економічних рішень, дає оцінку результатів господарювання.
Ринкова економіка, яка грунтується на економічній свободі та рівності усіх господарюючих суб`єктів незалежно від форми власності та економічному (а не адміністративному) їх заохоченні до раціонального господарювання значною мірою дозволяє реалізувати сильні сторони суспільного виробництва в інтересах соціально-економічного прогресу. Товарне господарство, яке є необхідним атрибутом ринкової економіки, створює оптимальну (хоча й не абсолютно найкращу в економічному та соціальному плані) систему заохочення до ефективної, ініціативної та відповідальної економічної поведінки. У ринковій економіці остання якщо й нав`язується, то насамперед економічними методами. Люди та колективи орієнтуються на власні інтереси та сили, а за негативні наслідки господарювання самі ж відповідають. Це спонукає до дбайливого ставлення до ресурсів, ініціативної, активної, винахідливої економічної діяльності [3, c.256].
Перебудова суспільно-політичного життя, розбудова ринкової економіки в Україні викликали на порядок денний питання про створення більш ефективного, справжнього суспільного виробництва. Проте ряд реформаторів на початковому етапі економічних перетворень в повному обсязі не розуміли що для цього необхідне реформування відносин власності, створення справжньої конкуренції, ориєнтація виробництва на засади маркетингу та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ринок як форма організації суспільного виробництва. Розвиток ринкових відносин в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок