Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Облік і аналіз зовнішньоекномичної діяльності

Облік і аналіз зовнішньоекномичної діяльності

Назва:
Облік і аналіз зовнішньоекномичної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,58 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Облік і аналіз зовнішньоекномичної діяльності


План роботи


1.Аналіз конкурентоспроможності продукції і ринку збуту в зовнішньоекономічній діяльності.
При проведенні економічного аналізу зовнішньоекономічної діяльності необхідно оцінити конкурентоспроможність підприємства та конкурентоспроможність товарів і послуг.
Для оцінки конкурентоспроможності підприємства можна використовувати модель, яка передбачає порівняльний аналіз можливостей в тому вигляді, в якому вони проявляються в даний момент. Маючи справу з міжнародною конкуренцією, підприємство повинно забезпечити собі рівень компетентності за такими векторами:
- концепція товару, на якій базується діяльність підприємства;
- якість, що виражається у відповідності продукту високому рівню
товарів ринкових лідерів і виявляється шляхом опитувань або порівняльних
тестів;
- ціна, до якої слід додавати можливу надбавку;
- фінансові ресурси як власні, так і ті, що легко мобілізуються;
- торгівля з точки зору комерційних методів та засобів;
- після продажне обслуговування, яке дозволяє підприємству закріпити за собою клієнтуру;
- зовнішня політика, яка представляє собою здатність підприємства керувати своїми стосунками з владою, пресою, громадською думкою;
- передпродажна підготовка, яка свідчить про можливості підприємства не тільки передбачати запити майбутніх споживачів, але й переконати їх у виключних можливостях підприємства задовольнити ці потреби.
Оцінка можливостей підприємства дозволяє побудувати "багатокутник конкурентоспроможності". Достатньо однаково підійти до кожного потенційного експортера-виробника, щоб зробити порівняльний аналіз конкурентоспроможності. При накладанні схем одна на одну можна побачити сильні та слабкі сторони одного підприємства в порівнянні з іншим, а також визначити кількість суб'єктів, що створюють мережу підприємств-експортерів
Під конкурентоспроможністю товарів і послуг розуміється їх спроможність витримувати порівняння з аналогічними товарами та послугами інших виробників і продаватися в зв'язку з цим за цінами, не нижчими за середні ринкові.
Рівень конкурентоспроможності товарів і послуг визначається сукупністю різних технічно-економічних факторів: якість і собівартість, форми та методи торгівлі, ціни, умови і терміни постачання та транспортування, відповідність вимогам моди та умовам місцевого ринку, види і форми платежів та розрахунків з покупцями, престиж виробника і продавця ("ціна" фірми), престиж товару (товарний знак), ефективність реклами тощо.
Найскладнішим вважається встановлення конкурентоспроможності машин а обладнання. Основний фактор їх конкурентоспроможності - якість, визначена багатьма додатками, набір яких складніший і багатоманітніший, у товарів інших категорій. В поняття якості машин і обладнання входять продуктивність та універсальність, стандартизація та уніфікація моделей. При цьому продуктивність обладнання - не завжди головний фактор; іноді перевага надається низько продуктивному обладнанню, але дешевшому і більш універсальному, простому, безпечному і зручному у використанні (в побуті, в невеликих майстернях). Важливою характеристикою якості машин і обладнання є їх технічна новизна і патентна чистота. Велике значення мають також надійність, довготривалість роботи, строк служби до першого капітального ремонту, рівень технічного обслуговування і постачання запасними частинами. Рівень конкурентоспроможності машин та обладнання залежить від їх відповідності специфічним вимогам місцевого ринку (пристосованість для роботи в умовах тропічного або полярного клімату, на піщаних, болотистих або кам'янистих грунтах, для роботи на місцевій сировині; врахування традицій, звичок і смаків місцевого населення). До важливих компонентів конкурентоспроможності машин і обладнання відносяться якість оздоблення і пофарбування та інші естетичні властивості відповідно до вимог ергономіки.
Аналіз конкурентоспроможності товарів, що експортуються зовнішньоторговельною фірмою, повинен супроводжуватись з її боку розробкою відповідних рекомендацій постачальникам - вітчизняним виробникам товарів, направлених на підвищення рівня конкурентоспроможності цих товарів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Облік і аналіз зовнішньоекномичної діяльності

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок