Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Методи управління витратами підприємств ресторанного господарства

Методи управління витратами підприємств ресторанного господарства

Назва:
Методи управління витратами підприємств ресторанного господарства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,75 KB
Завантажень:
370
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Методи управління витратами підприємств ресторанного господарства


Ефективність функціонування підприємства багато в чому залежить від економічно-грамотного використання усіх видів ресурсів, що обумовлює необхідність поступового переходу до єдиної системи управління витратами. Перевагами впровадження такої системи є: забезпечення виробництва конкурентоспроможної продукції за рахунок більш низьких витрат та цін; наявність якісної та достовірної інформації про собівартість окремих видів продукції та їх позиції на ринку в порівнянні з продукцією інших виробників; надання об'єктивних даних для упорядкування бюджету підприємства; можливість оцінки діяльності кожного підрозділу підприємства з фінансової точки зору; прийняття ефективних та обґрунтованих управлінських рішень.
Управління витратами – це складний, багатоаспектний та динамічний процес, що включає управлінські дії, ціллю яких є досягнення високого економічного результату діяльності підприємства.
На нашу думку, в ринковій економіці управління витратами повинно означати створення єдиної, раціональної, чітко та безперебійно функціонуючої системи з певними цільовими установками та взаємопов’язаними елементами.
Пропонуємо розглянути концептуальні основи управління витратами підприємств.
Треба відмітити, що управління витратами виникло на початку 20 ст. у США. Це був один із принципів наукового менеджменту, що запропонували Ф.Тейлор, Г.Емерсон та інші інженери. Вони застосовували стандарти, щоб визначити „єдиний найкращій шлях” використання праці й матеріалів. Ця система обліку отримала назву „стандарт-кост”.
Головне у цій системі – контроль за найточнішим виявленням відхилень від встановлених стандартів витрат.
Переваги: принципи цієї системи є універсальними. Тому їхнє застосування доцільне при будь-якому методі обліку витрат.
Недоліки: стандарти можна встановлювати не на всі виробничі витрати. Через це на місцях послаблюється контроль за ними. Також при великій кількості замовлень відмінних за типом та характером прораховувати стандарт на кожне замовлення неможливо.
Керівництво компаній та фірм використовують систему стандарт-кост як могутній інструмент контролю за витратами підприємства, а також для управління, планування та прийняття необхідних рішень.
У 1936 році американський економіст Дж.Гаррісон створив систему директ-костінг, відповідно до якої до складу собівартості необхідно враховувати лише прямі витрати.
Сутність системи директ-костінг: поділ витрат на постійні та змінні складові в залежності від зміни обсягів виробництва.
Переваги: спрощення і точність обчислення собівартості продукції; відсутність складних розрахунків при розподілі постійних витрат; можливість визначення порогу рентабельності, запасу міцності підприємства та нижньої межі ціни продукції або замовлення; можливість визначення оптимальної програми випуску та реалізації продукції; можливість проведення порівняльного аналізу рентабельності різних видів продукції.
Недоліки системи директ-костінг: при використанні демпінгу виникає небезпека, що маса постійних витрат не може бути покрита маргінальним доходом, тобто підприємство потрапляє в зону збитковості; на практиці виникають труднощі при розподілі витрат на постійні й змінні; ведення обліку у розрізі лише виробничої собівартості.
В сучасних умовах діяльність виробників повинна бути орієнтована на випуск високоякісної та конкурентоспроможної продукції при максимальному зниженні витрат на її виробництво. Тому особливої уваги потребує метод управління виробництвом за системою JIT (“just-in-time”). Система JIT зародилася в Японії в середині 70-х років в компанії “Тойота”. Сутність системи: виробляти продукцію лише тоді, коли в ній існує потреба, і лише у тій кількості, яка необхідна покупцям.
Переваги системи JIT: зменшення рівня запасів, а відповідно й капіталовкладень; значно менше часу потрібно для закупівлі та збереження матеріалів, тому надійність виконання замовлення збільшується; покращення якості виробництва; зменшення капітальних витрат на утримування складських приміщень для запасів; зниження ризику морального старіння запасів; зменшення обсягів документації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Методи управління витратами підприємств ресторанного господарства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок