Головна Головна -> Реферати українською -> Економічні теми -> Організаційні основи будівництва політичних партій

Організаційні основи будівництва політичних партій

Назва:
Організаційні основи будівництва політичних партій
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Організаційні основи будівництва політичних партій


Стан демократії в Україні викликає занепокоєння як у наших співвітчизників, так і серед міжнародної спільноти. Науковці, як і політики-практики, впевнені, що ствердженню демократичного процесу в Україні до цього часу заважає методологічно й історично не розв’язана проблема вибору ціннісних орієнтирів. Це справедливе твердження. Разом з тим необхідні досконалі і свідомі носії демократичних і національних цінностей. Такими носіями мають бути політичні партії, які зараз формують політичний простір України. Саме з політичних партій обирається парламент, який, у свою чергу, формує уряд. Президент країни є також представником політичної партії. Виникає необхідність дослідити як, яким чином, на основі яких принципів будується внутрішня структурна організація політичної партії.
Створення повноцінної, авторитетної, впливової, ефективно діючої політичної партії є справа складна і довготривала. Вирішення цього завдання вимагає значних зусиль та серйозного ресурсного забезпечення.
Ні для кого не є секретом, що головна мета створення та діяльності політичної партії - завоювання влади, або, принаймні, вплив на неї. Саме з цією метою і створюється певна організаційна структура, що здатна не тільки організувати електорат на виборах, а й акумулювати суспільні інтереси та представляти їх під час прийняття державних рішень. Отже, наступна важлива функція політичної партії - комунікативна. Таким чином, партія як організація створюється для виконання певних функцій.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Для підготовки матеріалу були використані дослідження іноземних та українських науковців з питань партійного будівництва, зокрема М.Дюверже [1], Х.Хесса [2], В.Зульцбаха [3], Г.Кречмера [4], О.Хімченка [5], Ю.Шведи [6]. Ю.Шведа, розглядаючи політичні партії, не спиняється безпосередньо на їхніх організаційних принципах побудови. Він розкриває організаційні принципи будівництва партії через такі елементи політичної партії, як організованість, замученість, узгодженість, а також, розглядаючи партійне керівництво та партійні коаліції. А.Зельницький і П.Удовенко, розглядаючи основи побудови та функціонування політичних партій, опираються на закони та внутріпартійні документи, зокрема статути [7]. Разом з тим проблема організаційної побудови політичних партій висвітлюється фрагментарно. До неї звертаються, як правило, у контексті аналізу виборчого процесу.
На сьогодні невирішеними частинами загальної проблеми є питання, пов’язані з необхідними і достатніми умовами для успішного виконання партією своїх функцій. Це є питання, передусім, розвитку внутрішньопартійної демократії. Яким має бути співвідношення між партійною дисципліною та плюралізмом думок? Яку модель процедури прийняття рішення має обрати партія, дотримуючись демократичних принципів прийняття рішення. Які принципи, зокрема гендерні, мають бути покладені в організаційну основу побудови української партії сучасного взірця?
Тому метою даної статті є дослідження організаційних основ побудови сучасної української партії.
Що являє собою таке утворення, як політична партія? Відповідно до Закону України “Про політичні партії в Україні” - “Політична партія - це зареєстроване згідно із законом добровільне об’єднання громадян - прихильників певної загальнонаціональної програми суспільного розвитку, що має своєю метою сприяння формуванню і вираженню політичної волі громадян, бере участь у виборах та інших політичних заходах” (ст. 2) [8]. Політичну партію можна уявити у вигляді елементів, що пов’язані між собою і утворюють системно-структурну організацію:
Політична партія = ідеологія + лідер + організаційна структура + фінансова база + соціальна база + форми роботи + електорат.
Такої думки дотримуються сучасні українські політологи, зокрема, А.Білоус, О.Хімченко [9; 5, c. 13]. Розглядаючи організаційну будову партії, в першу чергу необхідно спинитись на статуті, що регламентує діяльність політичної партії. Статут політичної партії відповідно до Закону України “Про політичні партії” має містити такі відомості (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Організаційні основи будівництва політичних партій

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок